Newsroom

Targi w Sztokholmie przełożone

Stockholm Furniture and Light Fair.

Targi w Sztokholmie przełożone

Stockholm Furniture & Light Fair zostały przeniesione na jesień przyszłego roku. Stockholm Design Week odbędzie się normalnie w dniach 7-13 lutego 2022 roku.

W związku ze wzrostem zakażeń w kilku krajach, Stockholm Furniture & Light Fair zostają przesunięte z lutego na 6-9 września 2022 roku.

Jesteśmy międzynarodowymi targami, na które przyjeżdżają wystawcy i zwiedzający z całego świata, w tym z sąsiadujących z nami krajów skandynawskich. Mamy duże zainteresowanie i zaangażowanie w nadchodzącą edycję w 2022 roku, ale musimy ją przesunąć w czasie ze względu na obecną sytuację na świecie – mówi Hanna Nova Beatrice, project area manager Stockholm Furniture & Light Fair oraz Stockholm Design Week.

Decyzja o tymczasowym przeniesieniu Stockholm Furniture & Light Fair na 6-9 września 2022 roku została poprzedzona rozeznaniem, w jakich terminach odbywają się inne targi i wydarzenia międzynarodowe związane z designem. Decydujący był jednak dostęp do obiektów na terenie targowym Stockholmsmässan.

Przesuwając Stockholm Furniture & Light Fair na wrzesień mamy nadzieję, że dzięki temu więcej osób będzie miało możliwość uczestniczenia w targach, w tym również osoby z krajów, które są obecnie zamknięte. Po dwuletniej przerwie ważne jest, aby powitać jak najwięcej wystawców i odwiedzających w 2022 roku – mówi Sanna Gebeyehu, product and concept owner, Stockholm Furniture & Light Fair oraz Stockholm Design Week.

Sztokholmski Tydzień Designu bez zmian

Stockholm Design Week, organizowany przez Stockholm Furniture & Light Fair, odbędzie się zgodnie z planem w dniach 7-13 lutego 2022 roku. Wystawy i aktywności w mieście zostaną uwzględnione w aplikacji Stockholm Design Week, co ułatwi zwiedzającym poruszanie się po mieście. Pomiędzy poszczególnymi dzielnicami projektowymi kursować będą autobusy wahadłowe.

Wiele z zaplanowanych wystaw i działań podczas Sztokholmskiego Tygodnia Designu może zostać zrealizowanych, dlatego też zorganizowanie Tygodnia Designu w mieście wydaje się możliwe. Mamy program dla prasy i zapraszamy przedstawicieli międzynarodowej prasy, którzy mogą przyjechać. Oczywiście stosujemy się do obowiązujących ograniczeń –  podsumowuje Hanna Nova Beatrice.