Newsroom

Już jest: najnowszy BIZNES.meble.pl

Miesięcznik BIZNES.meble.pl, wydanie sierpień 2023 r.

Już jest: najnowszy BIZNES.meble.pl

Dostępny już jest najnowszy numer miesięcznika BIZNES.meble.pl, a w nim mnóstwo informacji oraz tekstów poświęconych branży meblarskiej.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Mimo wakacji nie zwalniamy tempa. Najnowszy miesięcznik BIZNES.meble.pl to przede wszystkim raport poświęcony Programowi Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki FENG. Dowiedzą się z niego Państwo, na co i jakie środki można uzyskać z tego programu.

Czerwiec i targi imm? W tym roku – wyjątkowo tak. A jak było w Kolonii, o tym można przeczytać w najnowszym BIZNES.meble.pl. Temat wydania najnowszego wydania miesięcznika to kuchenna rewolucja. Jaką rewolucję przygotowała branża meblarska – o tym w sierpniowym BIZNES.meble.pl.

Czym zauroczyła ją Holandia i jakie drzwi otworzyła przed nią praca u Marcela Wandersa, a także o własnym biznesie i wspieraniu rozwoju kobiet na emigracji – o tym wszystkim opowiada Gosia Smets.

O tym wszystkim przeczytasz w najnowszym BIZNES.meble.pl. Zapraszamy do lektury:

BIZNES.meble.pl, nr 8/2023

Od redakcji

Felietony

Wakacyjna nauka języków obcych

Bez dotacji nie ma innowacji?

Specjalizacja czy szeroki wachlarz oferty? Oto jest pytanie…

Raport

FENG to dobra wiadomość dla przemysłu

FENG, czyli Program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027, jest propozycją dla polskich przedsiębiorstw. Jego budżet to 7,9 mld euro. Z tej kwoty większość przeznaczona zostanie na projekty związane z innowacjami.

Branża

Wiadomości

Patrzymy w przyszłość z optymizmem

Rozmowa z Bożeną i Tomaszem Datczuk, właścicielami firmy Tobo.

Wiosenne imm – aperitif przed imm cologne 2024

Powrót po ponad trzech latach stał się trudniejszy niż można było przypuszczać, a eksperymentalny, czerwcowy termin imm Spring Edition okazał się wyjątkiem potwierdzającym regułę. Kolonia w nowej odsłonie wywołała mieszane reakcje – jedni byli zdania, że przypominała rozgrzewkę, inni, że pobudziła apetyty przed imm cologne, które odbędą się w styczniu 2024 r.

Na co idą pieniądze z Lasów Państwowych?

Jak podsumowała Najwyższa Izba Kontroli: Jesteśmy w lesie z przejrzystością wydatków z funduszu leśnego.

Rynek w polaryzacji

Pod wpływem zróżnicowanych czynników, m.in. pandemii i wojny w Ukrainie, rynek mebli w Polsce zaczął się polaryzować. Klienci kupują tanie albo drogie meble. Inaczej przebiega też proces decyzyjny.

Czas robi swoje, a Ty?

Przeczytaj, abyś nie musiał używać najgorszego zwrotu w życiu i w biznesie: ZA PÓŹNO!!! I żeby było jasne: nigdy nie będziesz całkowicie na bieżąco ze wszystkim, co masz do zrobienia. Zapomnij, nie ma takiej opcji.

Design

Wiadomości

Wszyscy powinniśmy być feministami?

Statystyki mówią, że tylko co czwarty projektant wzorów przemysłowych w UE to kobieta. Według Caroline Criado Perez, autorki książki „Niewidzialne kobiety”, dane tworzą świat skrojony pod mężczyzn.

Trendy

Nowości

Temat wydania: kuchenna rewolucja

Elastyczne szuflady

Na targach Interzum można było zauważyć dużo ich opcji slim. Szuflady znajdują wciąż nowe miejsca zastosowania. Nic dziwnego, bo są wielofunkcyjne.

Trwały jak blat

Przede wszystkim są trwałe. Choć nie ma głównego trendu wzorniczego, w blatach kuchennych dominują powierzchnie bliskie naturze. Warto zwrócić uwagę na ciemną kolorystykę, zwykle z ciekawymi dodatkami.

Wielofunkcyjne, bliskie naturze

Meble kuchenne wpisują się w nasz styl życia. Kuchnia może być nie tylko centrum domu, ale też spełnienia życiowych priorytetów.

Temat specjalny: sektor horeca

Więcej niż relaks

Projekty hoteli i restauracji, zrealizowane na całym świecie w ciągu ostatniego roku, pokazują zmiany w tym sektorze. Inwestorzy i architekci stawiają nie tylko na stworzenie warunków do wyciszenia i relaksu, ale podejmują się też integracji lokalnej społeczności oraz ochrony krajobrazu przyrodniczego i kulturowego.

Chillout

Robię hałas

Gosia Smets o tym, czym zauroczyła ją Holandia i jakie drzwi otworzyła przed nią praca u Marcela Wandersa, a także o własnym biznesie i wspieraniu rozwoju kobiet na emigracji.

Wieczór w Strefie Designu

Kto 22 czerwca 2023 r. wziął udział w otwarciu Strefy Designu Center-Mebel, ten spędził wyjątkowy wieczór w nowym, białostockim oddziale firmy.

Felietony

Na okładce: Bożena i Tomasz Datczuk, właściciele firmy Tobo.