Newsroom

Jak Polacy odnajdują się w nowych realiach?

Bartłomiej Annusewicz, ekspert ds. rynku luksusowych nieruchomości, dyrektor zarządzający agencji nieruchomości premium Lions Estate.

Jak Polacy odnajdują się w nowych realiach?

Praca hybrydowa czy praca zdalna – jakie są ich zalety i który model bardziej się przyjmie? W jakim stopniu Polacy są otwarci na zmiany? Czy coraz częściej będą decydowali się na przeprowadzkę poza miasto i zakup domu?

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Nowe realia dla wielu oznaczają nową jakość życia. Wpływ na obecną sytuację ma kilka czynników. Wiele osób przeszło na pracę zdalną odkrywając z biegiem czasu, jakie zalety ma praca zdalna. Okazało się, że może być ona tak samo wydajna, jak praca w biurze. Przekonali się o tym zarówno pracownicy, jak i pracodawcy.

Pandemia zapoczątkowała rewolucję na rynku pracy. Dotychczas codzienne podróże samochodem do pracy były dodatkową ceną, którą należało zapłacić, by móc cieszyć się życiem w komfortowej lokalizacji podmiejskiej. W momencie zmiany modelu pracy, ten czynnik, przestał odgrywać tak istotne znaczenie. Obecnie większość firm otworzyła się na model pracy hybrydowej bądź w 100% zdalnej, i wszystko wskazuje na to, że ten tryb pracy pozostanie z nami na dłużej – podkreśla Bartłomiej Annusewicz, dyrektor zarządzający agencji nieruchomości premium Lions Estate.

Nasi klienci, często właściciele firm, dojeżdżają do Warszawy, np. dwa razy w tygodniu, a przez resztę czasu wolą pracować w możliwie najbardziej dogodnych warunkach. Dodatkową zachętą do wyboru domu pod miastem jest coraz lepszy dojazd z każdej jego strony – Warszawa jest z roku na rok lepiej skomunikowana i nawet mimo olbrzymiego natężenia ruchu, nie trzeba spędzać godzin w korkach ulicznych – komentuje założyciel Lions Estate i ekspert od rynku luksusowych nieruchomości.

Ponadto, Polacy spędzając znacznie więcej czasu zamknięci w swoich mieszkaniach, zdali sobie sprawę z tego, że wielkość mieszkania nie spełnia odpowiada nowym oczekiwaniom. Pojawiła się konieczność powiększenia sfery życiowej – posiadania własnego tarasu lub ogrodu, czyli miejsca odseparowanego od przestrzeni publicznej, dającego możliwość obcowania z naturą.

Wielu naszych klientów poszukuje komfortowych lokalizacji pod Warszawą, które zaoferują ciszę, spokój, relaks, prywatność, dostęp do przyrody i terenów rekreacyjnych. Obserwujemy, że coraz więcej mieszkańców stolicy jest otwartych na zmiany i decyduje się na przeprowadzkę poza miasto i zakup domu – relacjonuje Bartłomiej Annusewicz.