Newsroom

Jak idą przygotowania do targów DREMA?

targi Drema

Jak idą przygotowania do targów DREMA?

Od 14 do 17 września w Poznaniu odbędą się Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA. Jak przygotowuje się do nich Grupa MTP?

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Na przestrzeni lat poznańskie targi wywalczyły miejsce w czołówce największych światowych wystaw dedykowanych obróbce drewna. W pandemicznym 2020 roku, z listy największych międzynarodowych wystaw maszyn do drewna odbyły się tylko dwie: WMF w Szanghaju i DREMA w Poznaniu. Zdobyte wówczas doświadczenia, niesłabnące zainteresowanie udziałem w targach, zachęta ze strony delegatów krajowych Federacji EUMABOIS oraz wymierne korzyści, jakie w obecnych czasach przynosi udział w targach, sprawiły, że i w tym roku Grupa MTP wraz z partnerami i wystawcami przygotowuje się do najważniejszego wydarzenia branży drzewnej i meblarskiej.

Jaka jest opinia EUMABOIS o targach DREMA?

W oświadczeniu wydanym 30 czerwca 2021 roku prezes Federacji EUMABOIS podkreślił, że: Chociaż istnieje wiele różnych rozwiązań cyfrowych, targów na żywo zdecydowanie nie można nimi zastąpić. Dlatego tym ważniejsze jest, że przygotowania do targów DREMA 2021 są na zaawansowanym etapie. Już w 2020 r. targi DREMA udowodniły, że udane targi mogą odbyć się również podczas pandemii koronawirusa.

Siłą targów DREMA było i jest kreowanie przestrzeni spotkań na żywo i prezentacji najnowszych technologii dla przemysłu drzewnego i meblarskiego. Testowanie maszyn i linii technologicznych, możliwość dotknięcia i zobaczenia złożonych mechanizmów, porównania oferty różnych wystawców, czas na negocjacje – specyfiki DREMY nie sposób przełożyć na dostępne narzędzia online. Nie sposób też oddać klimatu spotkań i wydarzeń towarzyszących wystawie – komentuje Andrzej Półrolniczak, dyrektor Międzynarodowych Targów Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA.

Jakie wydarzenia będą towarzyszyły targom?

Targom będzie towarzyszyło wiele wydarzeń dodatkowych. I tak, 15 września odbędzie się VI Ogólnopolski Kongres Meblarski, organizowany przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli. W tym roku tematy kongresu zogniskowane są wokół zmian zachowań konsumentów dotyczących zakupu mebli, konkurencyjności polskiej branży meblarskiej, a także na rozwoju personalnym pracowników branży.

16 września to data trzeciego już Spotkania Kobiet Branży Meblarskiej „Marka własna kluczem do sukcesu”. I to właśnie budowaniu marki osobistej będzie poświęcony towarzyszący spotkaniu warsztat.  Uczestnicząc w szkoleniu, kobiety lepiej poznają siebie, w tym swoje silne i słabe strony, wartości i cele, by tworzyć markę osobistą, która jest autentyczna, wyjątkowa i daje innym ich najlepsze „Ja”.

Nie zabraknie też specjalnych stref pokazowych: Drema Dzieciom, Drema Tools, Drema Hobby, Drema Design, Innowacyjna Kuchnia, Tapicernia 4.0.

Targom będą towarzyszyły salony FURNICA i SoFab.

Targi odbędą się pod patronatem miesięcznika BIZNES.meble.pl.