Newsroom

IKEA w Białymstoku? Studio planowania i zamówień już otwarte

Jak ważny jest dla IKEA Białystok? IKEA w Białymstoku otworzyła studio planowania i zamówień.

IKEA w Białymstoku? Studio planowania i zamówień już otwarte

22 maja 2024 r. sieć otworzyła nowe miejsce spotkań z klientami. Studio planowania i zamówień IKEA powstało w centrum Białegostoku – w Alfa Centrum.

Nowy format IKEA w Białymstoku to pierwsze takie miejsce w województwie podlaskim. Zlokalizowany na pierwszym piętrze Alfa Centrum punkt to również kolejny krok sieci na drodze do tworzenia jeszcze bardziej dostępnych i przyjaznych doświadczeń zakupowych.

Czy w Białymstoku jest sklep IKEA?

W sierpniu 2018 r. IKEA otworzyła Punkt Odbioru Zamówień w Białymstoku. Wtedy było to pierwsze miejsce w województwie podlaskim, w którym klienci sieci mogli odebrać zamówienia złożone online. Od tamtego czasu trwały spekulacje na temat tego, czy w Białymstoku powstanie sklep IKEA. Szybko się jednak okazało, że sieć nie planuje tego rodzaju inwestycji w stolicy Podlasia. Czy od tamtej pory koncern zmienił decyzję na temat rozszerzenia swojej obecności na podlaskim rynku? Wygląda na to, że częściowo tak, na co wskazuje nowe Studio planowania i zamówień IKEA w Białymstoku.

Chociaż ostatecznie sklep IKEA w Białymstoku nie powstał, to w Centrum Handlowym Auchan przy ul. Produkcyjnej 84 działa Punkt Odbioru Zamówień. Teraz dołączyło do niego Studio Planowania i zamówień IKEA Białystok w Alfa Centrum.

Otwarcie Studia planowania i zamówień IKEA w Białymstoku stanowi istotny krok naprzód, umożliwiający oferowanie naszym klientom rozwiązań dostosowanych do ich potrzeb. Jesteśmy przekonani, że połączenie eksperckiej wiedzy naszych specjalistów od asortymentu i planowania przestrzeni z inspirującymi aranżacjami pozwoli na stworzenie wielu wymarzonych kuchni, salonów czy sypialni, pokazując jednocześnie, że może to być doświadczenie łatwe i przystępne cenowo – mówi Michał Brzeziński, lider ds. rozwoju sieci dystrybucji wielokanałowej ze sklepu IKEA na warszawskim Targówku.

Jaka jest oferta Studia IKEA w Białymstoku?

Co czeka klientów w nowym Studiu planowania i zamówień IKEA? Przede wszystkim, poszukujący profesjonalnej pomocy w zaprojektowaniu przestrzeni lub mieszkania mogą umówić się na sesję projektowania kuchni lub pokoju. Ponadto przy pomocy pracownika sieci będzie można zaplanować szafę, szafki kuchenne czy system regałów. Oprócz aranżacji kuchni, sypialni i kombinacji szaf, studio wyposażone jest w próbniki dostępnych frontów, blatów, uchwytów. Podczas wizyty, odwiedzający studio będą mogli liczyć na wsparcie projektantów IKEA, a także samodzielnie stworzyć projekt, korzystając ze specjalnie przygotowanych stanowisk.

Studio planowania i zamówień IKEA w Białymstoku jest 12. tego rodzaju lokalizacją w Polsce. To miejsce, w którym klienci mogą zainspirować się aranżacjami wnętrz znanymi ze sklepów stacjonarnych marki. Dodatkowo mogą skorzystać z usług projektowania wnętrz i planowania mebli systemowych, a także złożyć zamówienie z dostawą do domu lub Punktu Odbioru Zamówień IKEA. Strategia sieci potwierdza, iż Studia planowania i zamówień IKEA to ważny krok w rozwoju marki w środowisku omnikanałowej sprzedaży.

W IKEA dążymy do oferowania starannie zaprojektowanych, funkcjonalnych i dostępnych dla wielu mebli oraz akcesoriów domowych. Z radością informujemy, że od teraz będą one jeszcze łatwiej dostępne dla mieszkańców Białegostoku – podreśla Michał Brzeziński.

Studio planowania i zamówień IKEA Białystok – godziny otwarcia

Nowo otwarte Studio planowania i zamówień IKEA w Białymstoku jest czynne od poniedziałku do soboty. Pracownicy studia czekają na klientów w godzinach otwarcia Alfa Centrum Białystok, czyli od poniedziałku do soboty od 09:00 do 21:00, a w niedziele handlowe w godzinach 10.00-20.00.

Studio jest otwarte dla wszystkich odwiedzających. Nie ma konieczności rezerwowania spotkania. Jednak, aby w pełni skorzystać ze wszystkich możliwości, warto wcześniej wybrać usługę i zarezerwować termin spotkania. Można to zrobić samodzielnie poprzez stronę internetową IKEA.pl, z pomocą konsultanta przez czat lub telefon, a także osobiście w studiu.

ZOBACZ TAKŻE: IKEA odsłania nowości na 2024 rok

Sesje trwają od 30 minut do 90 minut. Według IKEA ten czas pozwala na przejście przez wszystkie etapy projektowania. Spotkanie rozpoczyna się od określenia stylu i omówienia wymiarów. Kolejnym krokiem jest wybór mebli i akcesoriów, a konsultację kończy przygotowanie pełnej wizualizacji.