Newsroom

Grupa REHAU zawiesza działalność w Rosji i Białorusi.

dr. Veit Wagner, Prezydent Grupy REHAU

Grupa REHAU zawiesza działalność w Rosji i Białorusi.

REHAU z szokiem i wielkim niepokojem obserwuje rozwój sytuacji i cierpienia ludzi na Ukrainie. Jako firma, działająca na tym terenie, a także w Rosji i na Białorusi, podkreśla swoje stanowisko.

  • zdecydowanie potępiamy atak na Ukrainę i jej mieszkańców,
  • jest to wojna przeciwko ludzkości, wolności nas wszystkich i pokojowi w Europie,

a tym samym przeciwko wartościom, za którymi opowiadamy się jako Grupa REHAU wraz ze wszystkimi naszymi podgrupami.

Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo naszych kolegów i ich rodzin na Ukrainie i w czasie ucieczki. Konkretna pomoc jest realizowana na różnych poziomach:

Za pośrednictwem funduszu pomocy doraźnej „Rodzina dla Rodzin”, który został zasilony przez firmę znaczącą kwotą, aby zapewnić prowadzenie natychmiastowej pomocy, a także w celu wsparcia późniejszej odbudowy.

Poprzez zespół kryzysowy, który koordynuje wsparcie dla naszego zespołu na Ukrainie, a także dla uciekających ludzi. W tym celu jesteśmy w stałym kontakcie z miejscowym zarządem.

Za pośrednictwem specjalnego konta, które założyliśmy, na które można przekazywać darowizny od 20 000 naszych pracowników na całym świecie.

Mamy nadzieję, że wkrótce zapanuje pokój. Nasze myśli są z wszystkimi osobami dotkniętymi tymi tragicznymi wydarzeniami.

Obrazek Family for Families z REHAU

O Grupie REHAU

Meraxis, New Ventures, RAUMEDIC, REHAU Automotive i REHAU Industries – Grupa REHAU łączy pod jednym dachem silne firmy. Dzięki rozwiązaniom opartym na polimerach ta rodzinna firma osiąga roczną sprzedaż w wysokości ponad 4 mld euro. W grupie firm, która od samego początku rozwijała się niezależnie, pracuje ponad 20 000 osób. Pełni pasji i zaangażowania pracownicy w ponad 190 lokalizacjach projektują, produkują i wprowadzają na rynek innowacyjne produkty i rozwiązania dla branży motoryzacyjnej, budowlanej, meblarskiej, materiałowej, medycznej i przemysłowej, mając jeden wspólny cel: poprawę jakości życia poprzez stosowanie innowacyjnych, zrównoważonych technologii.