Newsroom

Gotowi na jesień? Oto wrześniowy BIZNES.meble.pl!

Wrześniowy BIZNES.meble.pl - okładka i zawartość najnowszego wydania BIZNES.meble.pl - 9/2023.

Gotowi na jesień? Oto wrześniowy BIZNES.meble.pl!

Jaka będzie tegoroczna jesień dla polskiej branży meblarskiej? Czy trend spadkowy ulegnie odwróceniu? Na tych tematach skupia się wrześniowy numer BIZNES.meble.pl.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Wakacje były czasem odpoczynku, ale też niepewności, co przyniesie jesień. Branża potrzebuje nowej energii do działania. Sytuacja jest trudna, a statystyki, póki co, bezwzględne. Z drugiej strony, eksperci spodziewają się, że we wrześniu nastąpi odbicie. Najbardziej istotnym problemom, z którymi mierzy się obecnie branża, poświęciliśmy wrześniowy BIZNES.meble.pl.

Bez wątpienia pierwsza połowa 2023 roku okazała się jednym z najtrudniejszych okresów w polskiej branży meblarskiej. Dlaczego tak się stało? Na to pytanie odpowiada raport autorstwa Mateusza Strzelczyka i Tomasza Wiktorskiego z B+R Studio Tomasz Wiktorski.

Godne uwagi są również doświadczenia i wskazówki, którymi na naszych łamach dzieli się Wiesław Kalinowski. Tym razem tematem jest czas.

Wrześniowy BIZNES.meble.pl to przede wszystkim wywiady i sylwetki

Poza tym równie ważne, jak raporty i analizy, są dla nas rozmowy z ludźmi z branży. Dlatego w najnowszym wydaniu nie mogło zabraknąć wywiadów i sylwetek.

O tym, jak Grupa Häfele rozumie odpowiedzialność, mówią Gregor Riekena, CEO Grupy Häfele i Tomasz Knot, managing director Häfele Poland. Dlaczego każdy projekt jest ważny dla projektantki TOBO – Doroty Ignatowicz? Tego dowiecie się z wywiadu, który publikujemy w dziale design.

Ich cel to rozwój lokalnego ukraińskiego rynku przedmiotów designerskich. Mowa o Levantin Design. Jakie były początki studia, które obecnie działa w Ukrainie i w Mediolanie? A ponadto – jak doszło do ich współpracy z polską marką Nobonobo? Jakie są nowe obszary działalności projektantów? O tym wszystkim przeczytacie w artykule Życie w wolności.

Tymczasem tematem wydania wrześniowego BIZNES.meble.pl jest strefa komunikacji. A na zakończenie – w chilloucie – zapraszamy na spotkanie z Moniką Staniec.

Wrześniowy BIZNES.meble.pl to bez wątpienia idealna lektura na jesień. Dlatego zapraszamy do zapoznania się z tym, co przygotowaliśmy w tym wydaniu.

BIZNES.meble.pl, nr 9/2023

W najnowszym wydaniu m.in.:

Od redakcji

Felietony

Globalne spojrzenie
Spieszmy się windykować, póki jeszcze jest to możliwe…

Raport

Szczyt kryzysu w branży meblarskiej
Dane dotyczące produkcji są bezwzględne: branża meblarska znajduje się w poważnym kryzysie i już nawet inflacja nie jest w stanie go choćby częściowo zamaskować. Ostatni raz dwucyfrowe spadki wartości produkcji sprzedanej mebli miały miejsce podczas lockdownu wiosną 2020 roku. Tylko że wtedy zaczynała się w Polsce pandemia COVID-19…

Branża

Wiadomości

Chcemy rosnąć razem z klientami
Rozmowa z Gregorem Riekena, CEO Grupy Häfele i Tomaszem Knotem, managing director Häfele Poland.

CZAS nadal płynie – a TY?
Topisz się w nim, czy nauczyłeś się już trochę pływać? Jeżeli odrobiłeś zadanie domowe, to prawdopodobnie Twoje przemyślenia tylko w części będą się pokrywać z moimi. Część być może dosłownie, gdyż wszyscy korzystamy z zewnętrznych ogólnie dostępnych źródeł – nawet AI (sztuczna inteligencja). Świadczy to wyłącznie o tym, że poruszane w artykułach zagadnienia to tylko „wymazy” z zasobów wiedzy i moich bezpośrednich doświadczeń.

Design

Wiadomości

Życie w wolności
W pierwszych miesiącach wojny w Ukrainie Levantin Design zmuszone było wstrzymać pracę warsztatu w Charkowie. Przemysłową przestrzeń w centrum miasta przekształciło w schronienie dla kilkudziesięciu osób i ich pupili. Po zwolnieniu z okupacji większej części Obwodu charkowskiego, udało się wznowić działalność i rozpocząć wysyłkę zamówień.

Każdy projekt jest dla mnie ważny
Rozmowa z Dorotą Ignatowicz, projektantką z firmy TOBO.

Trendy
Nowości

Temat wydania: Strefa komunikacji

Wszystko mi mówi…
W najnowszych obiektach użyteczności publicznej spotkaniom i komunikacji najbardziej służą lobby i atrium.

Na drzwiach przesuwnych
W zależności od tego, czy użytkownik chce stworzyć neutralne wnętrze, czy wprowadzić do niego mocniejszy akcent, na drzwi przesuwne może wybrać wzory drewnopochodne lub matowe zielenie, odcienie niebieskiego czy marsali.

Dostępne i zabezpieczone
Rzeczy są w nich łatwo dostępne i odpowiednio zabezpieczone. Warto poznać najnowszą ofertę garderób, szaf i drzwi przesuwnych.

Chillout

W drodze do celu
Chcecie posłuchać o tym, czym jest projektowanie, czy warto brać udział w konkursach branżowych albo czym może być luksus we wnętrzach? Posłuchajcie podcastu Wnętrza. Luksus. Ze Staniec, który na Spotify i Youtube prowadzi architektka wnętrz Monika Staniec.

Felietony

Na okładce: Gregor Riekena, CEO Grupy Häfele.