Newsroom

Głos kobiet na targach DREMA 2023

Kobiety w branży meblarskiej: Maria Wegner (z prawej) – Swiss Krono, w rozmowie z Aleksandrą Pawliną-Janygą – Grupa MTP (z lewej). Spotkanie odbyło się podczas targów DREMA 2019 w ramach Kongresu Kobiet.

Głos kobiet na targach DREMA 2023

Powszechnie uważa się, że w branży drzewnej i meblarskiej przeważają mężczyźni, ale na targach DREMA to kobiety mają swój głos.

Reklama
visby.pl banner z promocją na łóżko

Targi zawsze były nie tylko miejscem dialogu, ale przyczyniały się do znaczących innowacji i odkryć, napędzając rozwój branży. Nie inaczej jest przy nadchodzących Międzynarodowych Targach Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2023 w Poznaniu. Tegoroczna odsłona w dużym stopniu skupiać się będzie na roli kobiet, ich wysiłków i sukcesów w przemyśle meblarskim i drzewnym. Kobiety i ich głos stają się słyszalne nie tylko w dyskusji o przyszłości całej branży meblarskiej i drzewnej, ale nadają jej ton.

Kobiety w branży meblarskiej i drzewnej przed nowymi wyzwaniami

Już 14 września 2023 roku w ramach targów DREMA odbędzie się spotkanie pt. „Jak odnosić sukcesy w świecie nowych wyzwań”? Organizatorami są Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli oraz Grupa MTP. Do uczestnictwa zapraszają kobiety biznesu działające w branży meblarskiej oraz wyposażenia wnętrz i przemyśle drzewnym.

Niezwykłe osobistości płci pięknej podzielą się swoją wiedzą, ale także pasją i zaangażowaniem. Wkład kobiet w rozwój branży jest nieoceniony, a różnorodność perspektyw przekształca sposób, w jaki myślimy o drewnie. Spotkanie będzie miało charakter konferencyjno-networkingowy. Oprócz udziału w ciekawych wykładach na ważne dla branży tematy, będzie można również porozmawiać z liderkami biznesu meblarskiego, wymienić się aktualnymi informacjami i nawiązać nowe relacje.

Podczas spotkania prelekcję wygłosi m.in. profesor Ewa Ratajczak. Opowie o pasji i sukcesie, a także o tym, co nas blokuje w jego osiągnięciu. Pojawią się też aktualne branżowe zagadnienia, np. digitalizacja w obszarze designu. Temat ten przybliży uczestniczkom Małgorzata Rusin z firmy Meble VOX.

Ogromnym źródłem inspiracji stanie się panel dyskusyjny. W tym roku rozmowy będą się toczyły pod hasłem „Kobiety w świecie nowych wyzwań”.  Zaproszone liderki biznesu meblarskiego będą szukały odpowiedzi na pytania: jakie wyzwania stoją przed współczesnymi kobietami, jak w świecie coraz to nowych wyzwań osiągnąć work-life balance, jak motywować się do działania, jak nie tracić do siebie zaufania w przypadku osiągnięcia chwilowej porażki oraz jak sobie radzić z tym stanem.