Newsroom

FSC® Furniture Awards 2022 – zgłoś się do 8 września!

FSC-pexels-antoni-shkraba-miesiecznik-i-portal-informacyjny-branzy-meblarskiej-biznes-meble-pl

FSC® Furniture Awards 2022 – zgłoś się do 8 września!

Tylko do 8 września producenci i sprzedawcy mebli mogą zgłaszać się do konkursu dla europejskiej branży meblarskiej, który jest organizowany przez Forest Stewardship Council®. Tegoroczna edycja jest otwarta po raz pierwszy także dla sprzedawców detalicznych.

Celem konkursu FSC Furniture Awards jest promowanie firm, które są certyfikowane w systemie FSC. W tym roku konkurs będzie po raz pierwszy otwarty nie tylko dla firm z certyfikatem FSC, ale także dla posiadaczy licencji promocyjnych FSCw sektorze meblarskim. O nagrody ubiegać mogą się tylko firmy, których siedziby są zlokalizowane w jednym z 20 krajów europejskich, w tym w Polsce.

W ubiegłym roku jednym ze zwycięzców była firma Melaco z Nowej Soli, która specjalizuje się w produkcji komponentów meblowych. Oprócz Melaco nagrody zdobyły firmy z Włoch, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Chorwacji.

Kategorie konkursowe

Łącznie przyznanych zostanie 9 nagród. Uczestnicy będą mieli szansę wygrać w jednej z trzech kategorii:

  • Zaangażowanie – oceniona zostanie polityka zakupowa firmy w zakresie surowca certyfikowanego w systemie FSC.
  • Marka – ocenie będzie podlegać wykorzystanie przez firmę znaków towarowych FSC, w tym etykiet produktowych, panelu promocyjnego i innych znaków.
  • Komunikacja – ocenione zostaną działania promujące produkty z etykietą FSC, skierowane do klientów indywidualnych i biznesowych.

W każdej z powyższych kategorii nagrodzony zostanie jeden producent i jeden sprzedawca detaliczny, czyli przyznanych zostanie 6 nagród. Oprócz tego nagrodzone zostaną firmy, które radzą sobie najlepiej we wszystkich 3 kategoriach (Zaangażowanie, Marka, Komunikacja). Nagrody zostaną przyznane:

  • producentowi roku mebli wewnętrznych,
  • producentowi roku mebli zewnętrznych,
  • sprzedawcy roku.

Zgłoś się!

Zgłoszenie do udziału w FSC Furniture Awards można składać do 8 września, za pośrednictwem strony: fscfurnitureawards.org.

Więcej informacji na temat konkursu można uzyskać kontaktując się z przedstawicielami FSC w Polsce: fsc-polska@pl.fsc.org.