Newsroom

„Drema” już w przyszłym tygodniu

Stoisko firmy Nestro na targach „Drema 2019”. Fot. Tomasz Markowski.

„Drema” już w przyszłym tygodniu

Od 15 do 18 września odbędą się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego „Drema”.

Reklama
Banner 750x100 px targi CIFF 2024

Wydarzenie odbędzie się w nowym reżimie sanitarnym, który ma zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa zarówno wystawcom, jak i zwiedzającym. W tym roku bezpieczeństwo i ochrona zdrowia wystawców, zwiedzających i pracowników targów, na równi z jakością wydarzenia, to nasz priorytet – deklaruje dyrektor targów „Drema”, Andrzej Półrolniczak. Zakup biletów możliwy jest tylko za pośrednictwem platformy www.tobilet.pl. Wejście na wydarzenie wiąże się m.in. z bezdotykowym pomiarem temperatury z użyciem kamer termowizyjnych, wypełnieniem ankiety epidemiologicznej, dezynfekcją dłoni czy koniecznością zasłaniania ust i nosa. Osoby, u których zaobserwowane zostaną jakiekolwiek oznaki zakażenia nie będą miały wstępy na teren targów. Układ stoisk przestrzeni wystawienniczych uwzględnia poszerzenie ciągów komunikacyjnych do szerokości minimum 3 metrów.

Targi „Drema” w Poznaniu wraz z salonami „Furnica” i „SoFab” będą okazją do kompleksowego zaprezentowania rozwiązań technologicznych dla przemysłu drzewnego i meblarskiego (od surowców, materiałów i komponentów do zaawansowanych technologicznie maszyn i urządzeń do produkcji mebli). W ramach poznańskich targów pokazywane będą technologie jutra i rozwiązania dedykowane obróbce drewna, przemysłowi meblarskiemu i tartacznemu oraz energii z drewna. Ich uzupełnieniem będą maszyny do rozkroju i szycia tkanin, komponenty do produkcji mebli oraz akcesoria meblowe, jak również kleje i lakiery. Ważnym punktem na tematycznej mapie targów będzie automatyzacja i mechanizacja.

Sytuacja wywołana przez wirus SARS-CoV-2, nie pomijając oczywiście wszystkich jej negatywnych skutków, okazuje się także katalizatorem zmian, o których w biznesie mówiło się od dawna – podkreśla Andrzej Półrolniczak. Jednym z wydarzeń, w których prezentowane będą tego typu rozwiązania będzie Tapicernia 4.0, która skierowana jest dla fabryk mebli tapicerowanych oraz firm usługowych każdej wielkości. Specjalistów, którzy postrzegają robotyzację jako niezbędny element optymalizowania polityki kosztowej i realizacji zleceń przy spadku zatrudnienia, zainteresuje także projekt Zrobotyzowany Warsztat Stolarski.

Na uczestników tegorocznej edycji targów „Drema” czekać będzie także kolejna odsłona projektu Drema Tools, w ramach firma ITA Tools wraz z partnerami zaprezentuje najnowsze produkty i rozwiązania w zakresie narzędzi do obróbki drewna. Nowością będzie strefa Drema Hobby, na której prezentowane będą narzędzia przeznaczone dla małych zakładów obróbki drewna i hobbystów.

W programie wydarzeń targowych nie zabraknie spotkań najważniejszych przedstawicieli branży. Tradycyjnie już odbędzie się KoopDrew – konferencja dedykowana przemysłowi drzewnemu oraz V Ogólnopolski Kongres Meblarski „Polskie Meble – konkurencyjna Polska”. Tegoroczne hasło kongresu to: „Gospodarka post covid – wyzwania dla polskiej branży meblarskiej”. 

Więcej informacji: www.drema.pl