Newsroom

Czas podsumowań i refleksji – grudniowy BIZNES.meble.pl

miesiecznik-biznes-meble-pl-grudzien-2022-co-w-numerze

Czas podsumowań i refleksji – grudniowy BIZNES.meble.pl

Jaki był rok 2022 dla branży meblarskiej w Polsce? O zawirowaniach na rynku dowiesz się z raportu, targowych relacji i analizy wyników największych producentów płyt drewnopochodnych. Podsumuj rok z BIZNES.meble.pl!

W najnowszym wydaniu miesięcznika BIZNES.meble.pl patrzymy na mijający rok z perspektywy felietonistów i razem z nimi spoglądamy też w przyszłość. To, co widzimy nie może napawać optymizmem. Jak informują Tomasz Wiktorski i Mateusz Strzelczyk z B+R Studio – kryzys w branży meblarskiej staje się faktem. Na stagnację nie narzeka jednak Wojciech Piłka, prezes GTV Poland, z którym rozmawiał Marek Hryniewicki.

Za nami premiera nowej wersji serwisu BIZNES.meble.pl. Rolę i misję odświeżonego portalu przedstawiła Marta Rogalewska, project managerka i strateżka marketingowa, analityczka, współzałożycielka dwóch agencji kreatywno-technologicznych.

Jak co roku, w grudniowym wydaniu pojawiły się wyniki największych producentów płyt drewnopochodnych w Polsce. Z naszych targowych relacji dowiesz się natomiast, jak przebiegały tegoroczne edycje Warsaw Home & Contract w Nadarzynie i Xylexpo w Mediolanie.

W ostatnim w tym roku numerze BIZNES.meble.pl przeczytasz też o Cyrylu Zakrzewskim, projektancie, którego sylwetkę zaprezentowała Diana Nachiło, a w trzech artykułach do Tematu Wydania zebrała najnowsze tendencje z sektora łazienkowego. Grudzień zamykamy również tekstem Diany, w którym pokazuje ona dobroczynność z trzech różnych punktów widzenia, a mianowicie z perspektywy trzech kościołów chrześcijańskich.

Zakończ rok z BIZNES.meble.pl!

Ty decydujesz, czy wolisz wersję papierową, czy e-wydanie.

Zapraszamy do lektury BIZNES.meble.pl 12/2022.

W grudniowym wydaniu m.in.:

Od redakcji

Felietony

Nie lubię dwa tysiące dwudziestego drugiego

Rubelek a przyszłość Polski

A co by było gdyby…

Raport

Kryzys w branży meblarskiej staje się faktem

W ostatnim naszym badaniu podsumowującym pierwsze półrocze 2022 roku odpowiadaliśmy na pytanie, czy polską branżę meblarską czeka recesja. Choć część danych pozornie mogła sugerować, że niekoniecznie, lub że ona będzie niewielka, to jednak zdecydowanie wykluczaliśmy optymistyczne scenariusze.

Branża

Wiadomości

Nie narzekamy na stagnację

Rozmowa z Wojciechem Piłką, prezesem GTV Poland.

Warsaw Home & Contract w 40 odsłonach

Organizatorom szóstej edycji biznesowych targów wnętrz po raz kolejny udało się zgromadzić entuzjastów designu, a jednocześnie mocno podzielić branżę w ocenach wydarzenia. Wystawcy i zwiedzający zdążyli się już przyzwyczaić, że na Warsaw Home & Contract pewne rzeczy pozostają niezmienne, inne ciągle się zmieniają. Jaka była tegoroczna edycja?

Nowy portal, czyli BIZNES.meble.pl 2.0

Rok 2022 BIZNES.meble.pl kończy z pompą, otwierając zupełnie nowy rozdział w historii Wydawnictwa. Już jest. Ruszył zupełnie nowy, odświeżony i rzucający odważne spojrzenia w przyszłość, portal internetowy, który zastąpił starą stronę www.

Xylexpo czerpie z efektu synergii

Po czterech latach przerwy, 27. edycja międzynarodowych targów technologii dla przemysłu drzewnego i meblarskiego Xylexpo po raz pierwszy odbywała się równolegle w przestrzeni cyfrowej. Na Rho Fiera Milano towarzyszyła jej natomiast wystawa obrabiarek w ramach 33. BI-MU.

Producenci płyt z rekordami

Rok 2021 był rekordowy dla producentów arkuszy fornirowych i płyt wykonanych na bazie drewna (PKD 1621Z). 50 największych producentów zanotował w sumie przychody w wysokości 15,17 mld zł, co wobec 10,99 mld zł w 2020 r. oznacza wzrost aż o 37,98%.

Polska firma wśród laureatów FSC Furniture Awards

28 października w Mediolanie Forest Stewardship Council ogłosiło zwycięzców czwartej edycji konkursu FSC Furniture Awards. Już po raz kolejny w gronie laureatów znalazł się polski producent, w tym roku była to firma Gała Meble.

Design

Wiadomości

Wartość formy organicznej

Pierwszym żywiołem artystycznym Cyryla Zakrzewskiego jest rzeźba. Dziś ma na koncie również komercyjne projekty mebli. Przywiązuje szczególną wagę do tego, aby obiekty wyróżniały się wyjątkową estetyką przy zachowaniu dużej funkcjonalności.

Trendy

Nowości

Temat wydania: Łazienka na czasie

Barwa w detalu

Miejsce na zabawę kolorem, eksperymenty z barwą, jest nie tylko na ścianach, ale też w elementach wyposażenia łazienki.

Lekkość

Miski i wanny bezrantowe mają wiele zalet. Znacząco wpływają na design łazienki.

Dyskretny kolor

Łazienka nabiera kolorów. Przenikają nim meble.

Chillout

Przestrzeń spotkań

Od miesięcy rosła w nas potrzeba powrotu do normalności, czyli swobodnego, pozbawionego restrykcji, uczestnictwa w targach. Po pandemii wciąż mamy wiele do nadrobienia w obszarze budowania i podtrzymywania relacji międzyludzkich, zarówno biznesowych, jaki i prywatnych. Na targach Warsaw Home & Contract w Nadarzynie był na to czas i była też przestrzeń.

Czyńmy dobro

Czy warto czynić dobro? O tym, czym jest dobroczynność, jak pomagać i czy mówić o tym głośno, mówią przedstawiciele kościołów chrześcijańskich.

Felietony

Do grudniowego BIZNES.meble.pl dołączone jest wydanie specjalne: ZŁOTA 200 – zestawienie największych producentów mebli w Polsce (edycja 2022).

Na okładce Wojciech Piłka, prezes GTV Poland.