Newsroom

Co prezentują wystawcy DREMA 2023?

Wystawcy DREMA 2023 - widok z góry.

Co prezentują wystawcy DREMA 2023?

Trwa 39. edycja Międzynarodowych Targów Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2023. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pierwszego dnia.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Prawie 400 firm z 20 krajów, zwiedzający z 3 kontynentów i blisko 20 wydarzeń towarzyszących – tak prezentuje się tegoroczna edycja targów DREMA. 12 września 2023 r. rozpoczęło się najważniejsze wydarzenie dla przemysłu drzewnego i branży meblarskiej. Targi potrwają do 15 września 2023 r. Tymczasem podczas uroczystego otwarcia wręczono Złote Medale Grupy MTP dla najlepszych produktów. Natomiast wystawcy DREMA 2023 otrzymali Nagrody Acanthus Aureus za stoiska. Nagrodzone rozwiązania architektoniczne i graficzne sprzyjają realizacji strategii marketingowej firmy. Ponadto mają pozytywny wpływ na kształtowanie pozytywnego wizerunku firmy. W ocenie jury tworzą również właściwą atmosferę dla bezpośredniej komunikacji z klientem i z rynkiem.

Poznań stolicą innowacji dla przemysłu drzewnego i meblarstwa

To już 39. edycja targów DREMA – za rok szykuje się nam naprawdę duży jubileusz. Tym lepszy, że w tym czasie z targów, które miały kilkudziesięciu wystawców i nie miały więcej niż 1 tys. m2 powierzchni, wspólnie z Państwem dopracowaliśmy to wydarzenie, i w tej chwili DREMA jest 3. wydarzeniem producentów maszyn i technologii dla przemysłu drzewno-meblarskiego w Europie, wymienianym na równi z targami w Hanoverze i Mediolanie – przekonywał we wtorek (12 września) podczas otwarcia targów DREMA Tomasz Kobierski, prezes Grupy MTP.

Dzięki tym targom, dzięki zbudowanej społeczności, dzisiaj polski przemysł meblarski jest trzecim najważniejszym eksporterem mebli na świecie, a przemysł drzewny jest jednym z liderów w swojej kategorii w Europie. To dla nas bardzo ważne i mamy nadzieje, że następne cztery dni rozmów w Poznaniu przyczynią się do wybudowania wizji strategii i rozwoju tych branż na kolejne lata. Pomimo trudnych czasów (a one nawet w mojej historii pracy na targach – ja z DREMĄ jestem związany od ponad 25 lat) – przychodziły w latach 2000, 2011, 2016 i za każdym razem polska branża wychodziła z tych kryzysów silniejsza i nastawiona na rozwój. Wierzę, że i tym razem tak będzie – mówił Tomasz Kobierski.

Co można zobaczyć na stoiskach wystawców DREMA 2023?

Innowacyjność to przewaga w naszych rękach. W tym trudnym czasie dla branży drzewnej i meblarskiej, ma to szczególne znaczenie. Jako meblarze, jesteśmy wdzięczni, że możemy spotkać się tutaj w Poznaniu i współpracować – podkreślał podczas otwarcia targów Michał Strzelecki, dyrektor Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli.

Tymczasem organizatorzy przypominają, że Poznań to od ponad stu lat miasto targów i międzynarodowych spotkań. Przede wszystkim stolica Wielkopolski przyciąga wystawców i zwiedzających licznymi atrakcjami. Ponadto można stwierdzić, że miasto to również stolica nowoczesnych technologii dla sektora drzewnego i meblarskiego. Wreszcie to tu spotykają się przedstawiciele najważniejszych instytucji branżowych oraz liderzy rynku. Z pewnością ważne jest to, że właśnie w Poznaniu wspólnie debatują nad przyszłością branży i chwalą się swoimi najnowszymi osiągnięciami. Z kolei zwiedzający mają niepowtarzalną okazję, aby doświadczać innowacji na żywo i móc wdrażać gotowe rozwiązania w swoich przedsiębiorstwach.

Targi DREMA to główna platforma promocji przemysłu drzewnego. Obecnie, wśród zdefiniowanych największych zagrożeń branży jest oczywiście inflacja, ale również brak dostępności surowca i wykwalifikowanych kadr. W odpowiedzi na te wyzwania wszyscy uczestnicy rynku drzewnego i meblarskiego powinni przyłożyć się w swoich firmach do propagowania przemysłu 4.0. oraz rozwoju automatyzacji. Cieszę się, że nasi wystawcy i partnerzy obecni na targach odpowiadają na te potrzeby – wspomniał podczas ceremonii otwarcia targów DREMA Andrzej Półrolniczak, prezes Stowarzyszenia Maszyn, Urządzeń i Narzędzi Do Obróbki Drewna DROMA.

Poniżej publikujemy fotorelację z pierwszego dnia targów. Obejrzyj zdjęcia i dowiedz się, co prezentują wystawcy DREMA 2023.

Szczegółowa relacja pojawi się w listopadowym numerze miesięcznika BIZNES.meble.pl.

Wystawcy DREMA 2023 - TEX System i Allcomp - widok z góry.
Widok z antresoli na stoiska TEX System i Allcomp. Fot. Anna Szypulska.
Allcomp
Allcomp
Aspi.
Aspi
BizeA.
BizeA
Bosch.
Bosch
DPS Software.
DPS Software
DREMA DZIECIOM dla Ukrainy.
DREMA DZIECIOM dla Ukrainy
DREMA Hobby.
DREMA Hobby
DROMA.
DROMA
Fanuc.
Fanuc
Felder - pawilon 5.
Felder – pawilon 5
Felder - pawilon 6.
Felder – pawilon 6
Firefly ab.
Firefly ab
FSC.
FSC Polska
Weinig Holzher.
Weinig Holzher
Homag.
Homag
IMA Schelling.
IMA Schelling
Imos.
Imos
ITA Tools.
ITA Tools
Lamello.
Lamello
Weber Bürkle Anthon.
Połączona ekspozycja firm: Weber, Bürkle, Anthon
Nestro.
Nestro
N-Pol.
N-Pol
Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego.
Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego
SABA.
SABA.
Salvamac.
Salvamac
TEX System.
TEX System
TopSolution.
TopSolution
Trendy 2024.
Trendy 2024

ZOBACZ TAKŻE: Targi DREMA 2023 – co w programie?