Newsroom

Branża w walce z koronawirusem

Do walki z epidemią koronawirusa włączyły się przedsiębiorstwa z branży meblarskiej.

Branża w walce z koronawirusem

Do walki z epidemią koronawirusa włączyły się przedsiębiorstwa z branży meblarskiej. Niemal codziennie pojawiają się nowe doniesienia o gestach solidarności firm, które angażują się w pomoc służbie zdrowia.

Reklama
Banner reklamowy reklamuj się w BIZNES.meble.pl listopad 2024 750x200

Polskie firmy z branży meblarskiej udowadniają, że nieobca jest im społeczna odpowiedzialność. Pomoc przybiera różne formy: od wsparcia finansowego poprzez produkcję maseczek ochronnych, po gotowość udostępnienia powierzchni targowych na szpitale polowe.

Milion złotych na walkę z koronawirusem przekazała Agata. Sieć salonów z meblami i akcesoriami do wyposażenia wnętrz postanowiła wesprzeć walkę z pandemią koronawirusa w Polsce. Zarząd firmy podjął decyzję o przekazaniu miliona złotych na zakup sprzętu medycznego i środków zabezpieczenia sanitarnego na walkę z koronawirusem. Decyzja firmy jest podyktowana ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce. Wszyscy, zarówno nasi Pracownicy, Klienci oraz ich rodziny – stoimy w obliczu nowej, trudnej sytuacji i nie wiemy, co przyniesie nam przyszłość – przyznaje Grzegorz Przondziono, prezes Zarządu Agata. To dlatego kwota miliona złotych przekazana od firmy zasili środki potrzebne obecnie służbie zdrowia na najważniejszy sprzęt medyczny i środki zabezpieczenia sanitarnego niezbędne w przeciwdziałaniu i leczeniu koronawirusa.

Pomoc w krojeniu materiałów przeznaczonych na maseczki ochronne oraz ich wysyłkę zadeklarowała firma Sits. Jak poinformował producent, 20 marca na swoim profilu w mediach społecznościowych, przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego ZOZ w Brodnicy gogle, przyłbice, maski ochronne, rękawice oraz kombinezony. Pracownicy zebrali kwotę 4.839 złotych, a prezes Zarządu Marek Dobrzeniecki zdecydował, iż drugie tyle dołoży firma Sits. Również 20 marca w firmie rozpoczęto cięcie materiału na maseczki ochronne dla GOPS Bartniczka.

Reklama
Banne 300x250 px Furniture Romania ZHali Imre

23 marca Tarnowskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców ogłosiło, że renomowany producent mebli tapicerowanych, podejmie się szycia osobistych masek antybakteryjnych. Chodzi o firmę Noti, która ma swoją siedzibę w Tarnowie Podgórnym. Już 24 marca opublikowana została informacja, że produkcja maseczek ruszyła.

Wsparcie zaoferowała również firma DES, producent sof i kanap, szyjąc maseczki dla personelu medycznego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus atakuje branżę meblarską

O tym, że, jako polska fabryka, Bejot czuje się społecznie odpowiedzialny, aby podjąć wszelkie działania, które przyczynią się do wsparcia służby zdrowia w walce z koronawirusem, firma poinformowała na swoim profilu w mediach społecznościowych. We współpracy z Sanepidem i Szpitalem w Śremie rozpoczęto produkcję maseczek ochronnych, w które wyposażony zostanie Szpital w Śremie a także Szpital w Kościanie. Przy tej okazji nie zabrakło podziękowań skierowanych do lekarzy, pielęgniarek, diagnostów laboratoryjnych, ratowników medycznych, dyspozytorów, kierowców, całej obsługi szpitali, farmaceutów i wielu innych, którzy są na ciągłej służbie, odkąd ogłoszono pandemię koronawirusa.

O gotowości wsparcia działań rządowych w walce z koronawirusem poinformował także prezes Zarządu PTAK Warsaw Expo, Tomasz Szypuła: Jesteśmy gotowi, w przypadku nasilającej się pandemii koronawirusa, przekazać do dyspozycji władz w sposób całkowicie niekomercyjny obiekt PTAK Warsaw Expo znajdujący się w Nadarzynie na utworzenie szpitala polowego, tak jak zrobiono to we Włoszech, Hiszpanii czy Stanach Zjednoczonych. Na szpitale polowe dostosowano największe obiekty Expo w Mediolanie, Madrycie i Nowym Jorku. Posiadamy 6 hal o łącznej powierzchni prawie 150 tys. m2, na terenie których zmieści się tysiące łóżek dla osób wymagających hospitalizacji. Wszyscy nasi pracownicy działu technicznego mogą od zaraz włączyć się w przygotowania do adaptacji przestrzeni pod szpital. Tak więc oferujemy polskim władzom nasze obiekty, zaplecze techniczne i częściowe wyposażenie. Propozycja Zarządu PTAK jest całkowicie niekomercyjna i jeśli zaistnieje taka potrzeba ze strony władz, oddamy obiekty do dyspozycji nieodpłatnie.

To zaledwie kilka przykładów, które pokazują, ile w nas Polakach i w polskich przedsiębiorcach z branży meblarskiej, ale też wielu innych branż, jest empatii, społecznej odpowiedzialności i za to wszystkim należą się ogromny szacunek i uznanie.