Newsroom

BoConcept na rzecz odbudowy Ukrainy

BoConcept przekazał 2 miliony korony duńskich na rzecz Ukrainy.

BoConcept na rzecz odbudowy Ukrainy

Firma BoConcept kontynuuje wspieranie Ukrainy, przekazując darowiznę w wysokości 2 milionów koron duńskich na rzecz odbudowy regionu.

Reklama
visby.pl banner z promocją na łóżko

To już kolejna wpłata, którą BoConcept przekazuje do Funduszu Odbudowy UNITED24, głównego miejsca zbierania środków pieniężnych na rzecz Ukrainy.

Nasza poprzednia darowizna w wysokości 1,5 mln duńskich koron została przekazana na odbudowę budynku mieszkalnego w stolicy Ukrainy. Zlokalizowany w wyzwolonej części Kijowa budynek o powierzchni ponad 3.660 m2 był wcześniej domem dla 115 osób. Dzięki tej darowiźnie, rodziny będą mogły powrócić do swoich domów już na wiosnę tego roku – ogłosiła w oficjalnym komunikacie duńska marka meblowa i wnętrzarska.

BoConcept poinformował również, że w akcie solidarności z międzynarodowymi sankcjami, 10 marca 2022 roku zawiesił sprzedaż hurtową do Rosji.

W następstwie zostaliśmy zmuszeni do kontynuowania handlu z rosyjską franczyzą, ponieważ nie ma prawnych podstaw do zakończenia umowy. W związku z powyższym zdecydowaliśmy się przekazać 100% zysków z rosyjskiej franczyzy na rzecz Ukrainy – zakomunikował BoConcept.

Dwa miliony koron duńskich reprezentują zysk osiągnięty od 1 października do 31 grudnia 2022 roku, który został przekazany do Funduszu Odbudowy UNITED24, głównego miejsca zbierania środków pieniężnych na rzecz Ukrainy. Fundusz ten, założony przez Wołodymyra Zełenskiego, prezydenta Ukrainy, ma na celu zapewnienie sprawnej i przejrzystej dystrybucji darowizn. Środki przekazywane są na oficjalne konta Narodowego Banku Ukrainy, a rozporządzają nimi wyznaczone ministerstwa.

Całkowita wysokość darowizn przekazanych przez BoConcept do UNITED24 w roku 2022 wynosi 3,5 mln koron duńskich.