Newsroom

BIZNES.meble.pl zaprasza na targi MEBLE POLSKA

Zaproszenie na stoisko BIZNES.meble.pl na targi MEBLE POLSKA 2025.

BIZNES.meble.pl zaprasza na targi MEBLE POLSKA

W dniach 25-28 lutego 2025 r. w Poznaniu odbędą się targi MEBLE POLSKA. Dla zagranicznych handlowców to okazja, by poznać ofertę wiodącego eksportera mebli na świecie. Grupa MTP spodziewa się kupców meblowych z ok. 70 krajów. W gronie kilkuset wystawców jest BIZNES.meble.pl, które zaprasza na stoisko 15 w pawilonie 5.

Reklama
Banner reklamowy reklamuj się w BIZNES.meble.pl listopad 2024 750x200

Targi MEBLE POLSKA to jedno z najskuteczniejszych narzędzi promocji eksportu polskiej produkcji meblowej. Od 2010 r. poznańskie targi mebli odbywają się w nowej kontraktacyjnej formule. Dzięki temu zaliczają się obecnie do elitarnego grona najważniejszych imprez targowych branży meblowej w Europie. MEBLE POLSKA to dla hurtowych kupców meblowych z całego świata idealna okazja do zakontraktowania najnowszych kolekcji na nowy sezon.

Wśród tegorocznych wystawców jest BIZNES.meble.pl – znana marka na rynku medialnym, która od 15 lat oferuje branży raporty, analizy i wywiady.

Kupcy z całego świata

Co roku poznańskie targi meblowe odwiedzają kupcy meblowi z około 70 krajów. Liczna grupa handlowców będzie reprezentowała polską sieć detaliczną. Natomiast do Poznania przyjeżdżają także przedstawiciele znakomitej większości liczących się grup zakupowych i sieci salonów meblowych z Europy.

Ponadto do stolicy Wielkopolski zawita wielu hurtowych dystrybutorów mebli i sklepów internetowych z pozostałych kontynentów. Także w tym roku rejestracja zwiedzających cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Wśród zarejestrowanych uczestników są kupcy z wielu perspektywicznych rynków dla polskiego eksportu mebli, jak USA, ZEA, Izrael czy Indie.

Największa ekspozycja polskich mebli

Targi MEBLE POLSKA są największą na świecie prezentacją oferty polskiego przemysłu meblarskiego. Ekspozycja edycji 2025 zajmuje 9 pawilonów o łącznej powierzchni 60 tys. m2. Swoją ofertę zaprezentuje ponad 300 firm i marek z 17 krajów, w tym między innymi czołowi polscy producenci.

Targi MEBLE POLSKA 2024.
Fot. Fotobueno.

Bogate ekspozycje przygotowują firmy z Turcji, jak również Ukrainy. Obok stałych wystawców pojawi się też sporo firm obecnych w Poznaniu po raz pierwszy. Zakres tematyczny targów obejmie meble tapicerowane, meble skrzyniowe z płyty meblowej oraz z litego drewna, a także materace.

Furniture of Ukraine.
Fot. Fotobueno.

Szkolenia dla handlowców

Ekspozycji towarzyszyć będzie interesujący program wydarzeń. Grupa MTP przygotowała go we współpracy z Ogólnopolską Izbą Gospodarczą Producentów Mebli oraz innymi partnerami branżowymi.  To okazja do zdobycia specjalistycznej wiedzy podczas licznych wykładów, prelekcji i prezentacji. Ich uczestnicy dowiedzą się między innymi, jak zwiększyć efektywność sklepu meblowego. Poznają również najnowsze dane na temat sytuacji w branży meblarskiej oraz zaznajomią się z najnowszymi trendami, technologiami i rozwiązaniami sprzedażowymi. Dowiedzą się także, jakie są perspektywy rynku mebli mieszkaniowych w Polsce oraz jak chronić design mebli i zwalczać podróbki.

Aktualna sytuacja polskiej branży meblarskiej – wnioski z raportu Polskie Meble

Rok 2024 był trudnym okresem dla polskiego sektora meblarskiego. Przede wszystkim borykał się on z rosnącymi kosztami produkcji, spadającym popytem oraz konkurencją z zagranicy, szczególnie z Dalekiego Wschodu. Te czynniki osłabiły pozycję polskiej branży meblarskiej na rynkach międzynarodowych. Szczegółowe studium sytuacji polskiego meblarstwa opracowało B+R Studio w 15. edycji raportu „Polskie Meble Outlook 2025”. Raport ten zawiera analizę wyników branży w ostatnich latach, oszacowanie danych na 2024 rok oraz prognozy na 2025 rok. Wyniki te zostaną omówione podczas seminarium. Będzie ono okazją do wymiany wiedzy na temat kondycji polskiej branży meblarskiej oraz jej perspektyw rozwoju.

Sztuczna inteligencja w obrazowaniu mebli: Co musisz wiedzieć?

Podczas sesji zorganizowanej przez firmę TEKER AI SAS będzie można zobaczyć, jak wiodące firmy meblarskie wykorzystują AI do łatwego tworzenia spójnych materiałów wizualnych o wysokiej jakości. Zaprezentowane zostaną rzeczywiste przykłady klientów, pokazujące, jak sztuczna inteligencja usprawnia tworzenie treści przy zachowaniu spójności marki. Sesja obejmie demonstracje na żywo, praktyczne wskazówki i eksperckie porady dotyczące wdrażania AI w marketingu wizualnym. Wydarzenie prowadzone będzie w języku angielskim – obowiązkowy punkt programu dla marek, które chcą efektywnie skalować

Inspirujące wykłady dla menedżerów salonów meblowych

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli i Grupa MTP przygotowały cykl wykładów, które mają pomóc ich uczestnikom zwiększyć efektywność sklepu meblowego. Wykłady poprowadzi Jerzy Osika – ekspert ds. sprzedaży, zarządzania i rozwoju osobistego, szkoleniowiec, wykładowca i doradca. Poprzez praktyczne przykłady pomoże on znaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujące dziś handel wnętrzarski pytania.  

Uczestnicy wykładów dowiedzą się, jak wykorzystać w praktyce wiedzę o psychologii sprzedaży, by zyskać i utrzymać klientów oraz jak pozyskać do zespołu najlepszych sprzedawców. Poznają także tajniki najbardziej innowacyjnych sklepów na świecie (w tym laureatów konkursu Global Innovation Awards), by zwiększyć konkurencyjność swoich salonów meblowych. Jerzy Osika omówi również metody samomotywacji oraz skutecznej komunikacji z zespołem przekładającej się na skuteczną sprzedaż.

Odkryj potencjał drzemiący w pięciu europejskich rynkach

Podczas prelekcji przygotowanej przez Kaufland Global Marketplace będzie można poznać unikalne strategie i możliwości rozwoju na międzynarodowym rynku e-commerce. Uczestnicy zapoznają się z inspirującą historią sukcesu marki meblowej, rozwijającej się dzięki tej internetowej platformie sprzedażowej i dowiedzą się, jak skutecznie sprzedawać na pięciu europejskich rynkach dostępnych na marketplace Kaufland. Wspólnie przeanalizują też konkretne kroki, które pozwoliły marce na dynamiczny rozwój. Ponadto omówią wyzwania i rozwiązania, które przyczyniły się do zdobycia klientów na różnych rynkach. Natomiast uczestnicy otrzymają praktyczne wskazówki, jak zoptymalizować sprzedaż i zwiększyć zasięg w Europie.

Twórcze podejście do kształcenia w bioekonomii

Bioekonomia jest nowoczesną koncepcją zrównoważonego rozwoju gospodarczego. Jej celem jest zwiększenie efektywności ekonomicznej poprzez pełniejsze wykorzystanie odnawialnych zasobów środowiska, zaspokajanie potrzeb ludności i stylu życia. Obecnie programy szkoleń z zakresu przedsiębiorczości nie odpowiadają potrzebom sektora drzewno-meblarskiego. Ponadto brakuje zharmonizowanego podejścia UE w tej kwestii. Seminarium „Twórcze podejście do kształcenia w bioekonomii: innowacyjne metody nauczania przedsiębiorczości w sektorze drzewnym i produkcji meblarskiej” organizowane przez OIGPM poświęcone będzie studium nad programami szkoleniowymi powstającymi w ramach inicjatyw EU Erasmus+, mającymi na celu pobudzenie kreatywności i poczucia przedsiębiorczości w studentach kierunków związanych z różnymi gałęziami biogospodarki, między innymi drzewnictwo czy meblarstwo, jak i wzornictwo przemysłowe.

Nowe technologie: szansa czy kosztowny eksperyment

Od prezentacji produktów w rzeczywistości rozszerzonej (AR) poprzez konfiguratory produktowe i rekomendacje projektowe oparte na sztucznej inteligencji (AI) – nowoczesne narzędzia obiecują rewolucję w projektowaniu i sprzedaży mebli. Ale czy rzeczywiście poprawiają wyniki finansowe? A może to tylko efektowne hasła, które maskują głębsze problemy, takie jak nieefektywne procesy wewnątrz organizacji czy źle dobrane strategie rynkowe? Porównując doświadczenia z wdrożeń nowych technologii w firmach z Europy, USA i Kanady, specjaliści z AR-RANGE and DYFUZJA omówią, jak przygotować się do zmian. Powiedzą również, jak świadomie dobrać zarówno technologię, jak i jej dostawcę. Przedstawią korzyści z narzędzi, takich jak konfiguratory 3d, jak i zagrożenia płynące z wdrażania technologii w niegotowych na nie organizacjach.

Upcycling pozostałości poprodukcyjnych

Trendy związane z ekologiczną produkcją wciąż budzą wątpliwości wielu osób i niekiedy trudno się temu dziwić. W dobie rosnącej troski o ochronę środowiska, głośno mówi się o innowacyjnych kierunkach rozwoju, takich jak kaskadowe przetwarzanie materiałów czy eco-projektowanie. W dodatku nowe regulacje UE, takie jak DPP czy GPSR, jednoznacznie wskazują, że zmiany w podejściu do produkcji i przetwarzania są nieuniknione. Prelekcja „Upcycling pozostałości poprodukcyjnych w ekonomicznie uzasadnionej produkcji mebli” jest stworzona dla tych, dla których te pojęcia brzmią jak zagadka. Jego uczestnicy dowiedzą się, jakie są możliwości wprowadzenia zrównoważonego rozwoju do swojego biznesu!

Jak usprawnić projektowanie i produkcję mebli?

Specjaliści z firmy TMSYS przedstawią nowoczesne cyfrowe narzędzia i oprogramowanie, które wspierają projektowanie oraz produkcję mebli na różnych etapach procesu. Omówią narzędzia do kompleksowego projektowanie wnętrz i mebli, w tym precyzyjnego modelowania 3D, do renderingu. Pozwalają one na tworzenie fotorealistycznych wizualizacji projektów, czy też konfigurator online, który umożliwia klientom samodzielne projektowanie mebli i przestrzeni, z natychmiastowym dostępem do specyfikacji i kosztorysów. Podczas wykładu zostaną zaprezentowane przykłady praktycznego wykorzystania tych narzędzi oraz ich wpływ na poprawę efektywności, jakości i personalizacji w procesach projektowania i produkcji mebli.

Szczegółowy program wydarzeń znajduje się na stronie targów.

Bezpłatna komunikacja miejska dla uczestników

Wszyscy, którzy zarejestrują się przez Internet będą mogli podczas Targów MEBLE POLSKA korzystać bezpłatnie z miejskich tramwajów i autobusów. W ten sposób ograniczą swój ślad węglowy. Dzięki współpracy Grupy MTP i Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu bilet online na targi będzie jednocześnie biletem na komunikację miejską.

Osobom, które przyjadą do Poznania samochodem organizator poleca pozostawienie go na trzypoziomowym, podziemnym Parkingu PWK, czyli znajdującym się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Ponadto Grupa MTP rekomenduje zwiedzanie miasta przy użyciu tramwajów i autobusów.

Jak skorzystać z bezpłatnej komunikacji? Wystarczy mieć przy sobie kartę wystawcy lub bilet wstępu na targi wygenerowany online. Bilety zakupione w kasach w trakcie wydarzenia nie uprawniają do darmowych przejazdów komunikacją miejską!

Więcej informacji na stronie targów MEBLE POLSKA 2025.

Targi MEBLE POLSKA 2024 - stoisko BIZNES.meble.pl.

Jak co roku na targach MEBLE POLSKA znajdziecie najnowsze wydania miesięcznika BIZNES.meble.pl. Zapraszamy do pawilonu 5 na stoisko 15. Spotkajmy się i porozmawiajmy przy filiżance aromatycznej kawy. Widzimy się w Poznaniu!