Newsroom

BIZNES.meble.pl o przyszłości branży

miesiecznik-biznes-meble-pl-pazdziernik-2022-co-w-numerze

BIZNES.meble.pl o przyszłości branży

Tematem przewodnim październikowego wydania BIZNES.meble.pl jest przyszłość. Przedstawiamy możliwe scenariusze i pytamy branżę, czy jest przygotowana na to, co nadejdzie.

Reklama
Lectra banner śródtekstowy 7500x100 16.02.-15.03.2024

Najnowsze wydanie właśnie pojawiło się na rynku i tradycyjnie dostępne jest w dwóch wersjachpapierowej oraz w formie e-wydania: „BIZNES.meble.pl 10/2022”.

Czy przed polskimi meblarzami trudne czasy? Widoczne już od jakiegoś czasu spowolnienie na polskim rynku meblarskim przeanalizował Marek Hryniewicki. Z tekstu wynika, że rekordowe wyniki sprzedaży są efektem wzrostu cen mebli, producentom rosną koszty, a widmo utraty konkurencyjności jest coraz bardziej wyraźne. Czy to czas na zaciskanie pasa? Do kiedy może trwać spowolnienie? To pytania, na które odpowiada październikowy raport. 

O rozwoju firmy i kobiecych wartościach w biznesie opowiedziała Dianie Nachiło Alina Szynaka, współwłaścicielka Szynaka-Meble. Z innego wywiadu, w którym rozmówczynią Diany Nachiło jest Justyna Rachuba, manager sieci aparthoteli INA Management, dowiecie się, jakie perspektywy rysują się przed polskim rynkiem nieruchomości. Z kolei o przyszłości fotowoltaiki w Polsce z Wojciechem Tyburskim, doradcą Zarządu Polskiej Korporacji Fotowoltaicznej, rozmawiał Marek Hryniewicki.

Reklama
Banne 300x250 px Furniture Romania ZHali Imre

Jaki obraz rynku mebli w Niemczech wyłania się z branżowej analizy, którą publikujemy w październikowym wydaniu? Wszystko wskazuje na to, że druga połowa roku będzie dla niemieckich meblarzy trudniejsza niż pierwsze sześć miesięcy 2022 roku. Więcej o niejednoznacznych prognozach dla naszych zachodnich sąsiadów w tekście Anny Szypulskiej.

W dziale Design udowadniamy, że przyszłość należy do nowego pokolenia projektantów. O tym, jak zaprojektować bliskość, Diana Nachiło rozmawiała z Alicją Czop, projektantką. A co odróżnia nową generację holenderskich projektantów od ich poprzedników? I czy po trzech dekadach od pojawienia się Droog Design Królestwo Niderlandów doczekało się wschodzących gwiazd projektowania? Odpowiedzi szukajcie w publikacji autorstwa Anny Szypulskiej.

W najnowszym „BIZNES.meble.pl” możecie również poczytać o domu przyszłości. Jak podkreśla Diana Nachiło, przyszłość będzie należeć nie tylko do inteligentnej technologii, ale też do tego, co zawiera się w idei „slow production, slow living”. Jaką rolę odegrają w tym wszystkim zmysły? Przekonajcie się, sięgając do artykułów w dziale temat wydania.

Spójrz w przyszłość razem z „BIZNES.meble.pl”!

Zobacz, co w numerze:

Od redakcji – Déjà vu, czyli węgiel a sprawa polska

Felietony

Kontrofensywa
Duch w narodzie nie zginie
Czy gospodarka potrzebuje tego kryzysu gospodarczego?

Raport

Trudne czasy przed polskimi meblarzami?
Rozchodzi się o to, by plusy nie przysłoniły nam minusów – ten cytat z „Misia” Stanisława Barei jak ulał pasuje do aktualnej sytuacji polskiej branży meblarskiej. Bo oto z jednej strony mamy rekordowe wyniki jeśli chodzi o sprzedaż, mocno jednak zafałszowane przede wszystkim przez wysoką inflację, a z drugiej – rysujące się na horyzoncie spowolnienie.

Branża


Wiadomości

Jest dużo do zrobienia
Rozmowa z Aliną Szynaka, współwłaścicielką Szynaka-Meble.

Rynkiem mebli w Niemczech rządzi niepewność
Prognozy dla niemieckiego przemysłu meblarskiego nie mogą być jednoznaczne wobec wzrostu obrotów o 13,4% w pierwszym półroczu 2022 roku i wyzwań drugiej połowy roku. Mimo niepewnych czasów eksperci prognozują, że rok zakończy się wzrostem sprzedaży w granicach 6-8%.

Popyt rośnie i będzie rósł
Rozmowa z Justyną Rachuba, manager sieci aparthoteli INA Management.

Własna energia sposobem na obniżenie kosztów
Rozmowa z Wojciechem Tyburskim, doradcą Zarządu Polskiej Korporacji Fotowoltaicznej.


Design

Wiadomości

Jesień pod znakiem designu

Holenderski design nowej generacji
Podczas tegorocznej edycji Rising Talent Award, w ramach wrześniowych targów Maison & Objet, promowano siedem wschodzących talentów z Holandii. To o nich będzie wkrótce głośno.

Jak zaprojektować bliskość
Z jedną z najważniejszych sztuk w życiu – budowaniem bliskości i relacji – pokolenie Millenialsów ma swoje specyficzne trudności, ale też swoje sposoby. Przyjrzała się im Alicja Czop, młoda projektantka z pokolenia cyfrowego.

UWOLNIJ SWOJĄ / twoją SZKOŁĘ na Warsaw Home & Contract 2022

Trendy

Nowości


Temat wydania: Dom przyszłości


Dom pełen czasu
Przyszłość tworzyć będzie nie tylko inteligentna technologia, ale też to, co zawiera się w idei „slow production, slow living”.

Powrót do zmysłów
Mamy naturalną zdolność samoregulacji, odzyskiwania dziecięcego stanu radości i witalności. Dom przyszłości będzie w tym pomagał poprzez impulsy do zmysłowego doświadczania życia.


Chillout


Domy Pomocy
Na pomoc Domów Opieki Społecznej, rehabilitację i aktywizację, mogą liczyć osoby starsze i niepełnosprawne. Do tego potrzebne jest przyjazne otoczenie, które pomogą stworzyć meble i wyposażenie wnętrz. Można w tym pomóc.

#meetblogin już po raz jedenasty

Człowiek według Michała Bajsarowicza


Felietony

Dobrostan

Co to będzie?

Na okładce: Alina Szynaka, współwłaścicielka Szynaka-Meble.