Newsroom

ATPOL: 13 gatunków oklein dębowych

Okleiny dębowe - nowości w zakresie kolorów i struktur, idealne do procesu szczotkowania.

ATPOL: 13 gatunków oklein dębowych

Okleiny dębowe – nowości w zakresie kolorów i struktur, idealne do procesu szczotkowania.

Reklama
Banner targów IFFINA 2024 750x109 px

Okleiny dębowe są od zawsze jednym z najpopularniejszych dekorów dostępnych na rynku. Mimo wielu ciekawych, czasami wręcz ekstrawaganckich oklein z gatunków egzotycznych takich jak palisander, heban czy zebrano dąb ma niesłabnącą rzeszę zwolenników. Powodem tej popularności jest ciepły kolor i uniwersalna struktura.

Aby sprostać zapotrzebowaniu rynku a jednocześnie nie zamykać się w utartych schematach firma ATPOL proponuje wiele ciekawych wybarwień oraz struktur dla tego typu okleiny.

Od momentu pierwszej prezentacji na targach Furnica 2011 popularność zdobywa nowa struktura usłojenia określana symbolem handlowym XP12 tzw. „pół flader”. Okleina o tej strukturze bardzo dobrze nadaje się do popularnego ostatnio procesu szczotkowania, drapania lub piaskowania co pozwala odsłonić elegancką i wyrafinowaną strukturę oklein.

Okleiny dębowe – wyjątkowe efekty

ATPOL przetestował ten proces na wszystkich wyrobach o tej strukturze i potwierdza: uzyskane efekty są wyjątkowe.

Wspomniana wyżej struktura drewna znalazła zastosowanie w całej gamie produktów dębowych określanych po włosku jako „termotrattato” czyli poddanych obróbce termicznej. Jest to odpowiedź na bardzo popularny aktualnie proces wędzenia oklein dębowych w celu uzyskania charakterystycznej ciemnej barwy.

Jest jeden szkopuł z naturalnymi okleinami poddanymi takiemu procesowi a mianowicie nietypowy zapach – nie każdemu może on przypaść niestety do gustu.

Dobrym a zarazem ciekawym przykładem jest taki oto fakt. Producent jednych z najbardziej luksusowych aut na rynku zdecydował się na skorzystanie właśnie z oklein modyfikowanych „termotrattato” a to dlatego,  że zapach który powstał w nowym samochodzie po zastosowaniu oklein wędzonych tradycyjną metodą był zupełnie nie akceptowany przez … kobiety. Tak wykazały badania a wiemy również sami, że kobiety mają olbrzymi wpływ na to jaki samochód wybierają mężczyźni.

W ofercie detalicznej ATPOL można znaleźć dwa rodzaje tego typu okleiny: dąb dymiony oraz dąb wędzony. Dla odbiorców hurtowych, firm które chcą uczynić swoje wyroby wyjątkowymi firma przygotowała dodatkowo siedem różnych wybarwień dla tego rodzaju okleiny.

Od początku istnienia, od czasów kiedy firma Alpi opracowała technologię wytwarzania oklein modyfikowanych obowiązuje zasada „wyznaczamy trendy”. Dział badań i rozwoju co roku bada potrzeby rynku i opracowuje nowe wzory oklein.

Aktualnie równie dużą popularnością cieszą się okleiny dębowe w wybarwieniu szarym i na to również i ATPOL jest przygotowany.

W nowej grupie produktów Alpilignum Collezione są dwa dęby szare, będące uzupełnieniem oferowanego z głównej kolekcji dębu grafitowego typu flader. Kolekcja lakierowanych fornirów na laminacie Alpikord zawiera aż trzy gatunki oklein dębowych w tym wybarwieniu: szary, antracytowy i tytanowy.

Nowatorską propozycją w tej ostatniej grupie produktów są formy wykończenia powierzchni. ATPOL mocno promuje na rynku strukturę o nazwie „Groove”  – okleiny przed lakierowaniem są szczotkowane wzdłuż słoja.
W efekcie otrzymujemy gotowy, lakierowany arkusz forniru o głębokiej strukturze i dużym wymiarze. Dla większości produktów jest to 3050 x 1300 mm, część z nich ma wymiar 2500 x 1250 mm. Idealnie nadaje się do aranżacji przestrzeni biurowych, lad i regałów sklepowych, barów, restauracji oraz przestrzeni użyteczności publicznej.

Warto wspomnieć o pełnej certyfikacji tej grupy wyrobów. Na życzenie produkowane są certyfikatami niepalności oraz niedymności, na przykład certyfikacja IMO MED (AF2) oraz Bs1.d0 (AFF).

Można by powiedzieć, że to już sporo, ale to jeszcze nie wszystko co ATPOL proponuje w kwestii oklein dębowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się również okleiny dębowe w ciemnych kolorach. Tutaj dodatkiem do bardzo popularnego dębu kakao jest propozycja z grupy Alpilignum Collezione: dąb moro, głęboki ciemny kolor znajduje zastosowanie w eleganckich wnętrzach.

Jest również propozycja nowych gatunków dla amatorów bardziej konserwatywnych kolorów dębu: trzy nowe gatunki dębu prostosłoistego oraz dąb mleczny jako alternatywa dla dotychczas oferowanego dębu bielonego.

Podsumowując, można powiedzieć, że firma ATPOL jest gotowa odpowiedzieć na wszystkie potrzeby rynku odnośnie kolorystyki i struktur oklein dębowych oraz wszystkich innych produktów dostępnych w ofercie sprzedażowej.

Wszystkie oferowane okleiny zostały zgrupowane w nowym, atrakcyjnym wzorniku zawierającym teraz 3 grupy produktów:

  • Główna,
  • Conceptwood,
  • Alpilignum Collezione.

W jednym katalogu klienci otrzymują teraz 64 gatunki oklein i jest to zdecydowanie w tym momencie najszersza oferta na rynku w zakresie oklein modyfikowanych. Doliczając do tego czterdzieści propozycji z oferty lakierowanych fornirów na laminacie Alpikord ATPOL oferuje w sumie ponad sto produktów do uszlachetniania powierzchni meblowych. W tak szerokiej ofercie każdy producent znajdzie odpowiedni dla siebie produkt.

Nową ofertę oklein dębowych będzie można zobaczyć na zbliżających się targach FURNICA 2012

ATPOL zaprasza: pawilon 7 stoisko 45