Edukacja

Producent mebli Adams Group wspiera szkołę branżową

Dariusz Grzesik, dyrektor Zespołu Szkół nr 1w Ostrzeszowie i Mariusz Adamski, prezes Adams Group.

Producent mebli Adams Group wspiera szkołę branżową

Firma Adams Group, jako jeden z liderów produkcji mebli tapicerowanych w regionie ostrzeszowsko-kępińskim w Wielkopolsce, aktywnie wspiera edukację młodzieży. Producent rozpoczął właśnie współpracę z Zespołem Szkół Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

W ramach partnerstwa producent mebli przekaże na rzecz placówki maszyny oraz narzędzia o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Cel przedsiębiorstwa zarządzanego przez Mariusza Adamskiego, który sam jest absolwentem ZS nr 1, to aktywne wspieranie młodzieży w drodze do zdobywania wykształcenia i kwalifikacji zawodowych w szkole branżowej w latach 2023-2026.

Jako firma staramy się wspierać inicjatywy, które mają na celu rozwój i edukację młodzieży w naszym regionie. W tym zakresie Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich jest dla nas idealnym partnerem – mówi Mariusz Adamski, prezes Adams Group. – Szkoła branżowa już od wielu lat tworzy przestrzeń do rozwoju młodzieży w bardzo konkretnych, technicznych kierunkach. Z doświadczenia wiem, że jej uczniowie z powodzeniem wchodzą na rynek pracy i bardzo dobrze się na nim odnajdują – dodaje Mariusz Adamski, absolwent ZS nr 1 w Ostrzeszowie.

Współpraca z Adams Group jest dla nas bardzo cenna. W ramach wsparcia, firma sfinansuje zakup wielu potrzebnych nam narzędzi i maszyn, w tym m.in. pił, frezów, wiertarek czy maszyn krawieckich. Są to narzędzia na których na co dzień pracują nasi uczniowie, dlatego są nam bardzo potrzebne – mówi Dariusz Grzesik, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie.

Adams Group to polski producent mebli tapicerowanych z siedzibą w Ligocie, w województwie wielkopolskim. Przedsiębiorstwo działa na rynku już od 2011 roku. Przez jedenaście lat Adams Group stał się jedną z czołowych firm meblarskich w regionie. Aktualnie fabryka produkuje 150 tys. sztuk mebli tapicerowanych rocznie. Są to głównie kanapy, sofy, narożniki, fotele czy łóżka. Produkty Adams Group można kupić nie tylko w Polsce, ale też w wielu krajach europejskich, takich jak Niemcy, Czechy, Wielka Brytania, Austria, Dania czy Holandia. W 2021 roku firma rozpoczęła największą w swojej historii inwestycję, w ramach której powstaje kompleks biurowo-produkcyjno-logistyczny. W skład projektu wejdą m.in. cztery hale produkcyjne o łącznej powierzchni 40 tys. m2.