Design

Trwa odliczanie do Supersalone

346495217

Trwa odliczanie do Supersalone

Do targów meblowych w Mediolanie, które powracają po ponad dwuletniej przerwie, pozostał niecały tydzień. Edycja specjalna pod nazwą Supersalone odbędzie się w dniach 5-10 września 2021 r.

Supersalone, specjalne wydarzenie 2021 Salone del Mobile.Milano otworzy się z akcentem na bezpieczeństwo, transwersalność designu i zaangażowanie ekologiczne (uniknięcie 1,2 kilograma CO2 pompowanego do atmosfery dzięki recyklingowi instalacji). Zaprezentowane zostaną ponad 423 marki i 50 niezależnych projektantów, 170 projektów z 48 międzynarodowych szkół projektowania, 20 najbardziej wpływowych postaci współczesnej sceny twórczej, 110 krzeseł nagrodzonych Compasso d’Oro, sześciu znakomitych szefów kuchni, sześć filmów wybranych przez MDFF i 200 drzew z Forestami. Platforma cyfrowa Salone zapewni możliwość śledzenia wydarzeń zarówno osobiście, jak i wirtualnie. 

Prace nad Supersalone idą pełną parą, prowadzone przez kuratora Stefano Boeri, międzynarodowy zespół współprojektantów – Andrea Caputo, Maria Cristina Didero, Anniina Koivu, Lukas Wegwerth, Marco Ferrari i Elisa Pasqual ze Studia Folder wraz z Giorgio Donà, współzałożycielem i dyrektorem Stefano Boeri Interiors – oraz cały personel Salone del Mobile.Milano z ogromnym zaangażowaniem, odwagą, a przede wszystkim z wielkim poczuciem odpowiedzialności.

Bezpieczny Supersalone

Maria Porro, prezes Salone del Mobile.Milano, miała to do powiedzenia: Wlewamy nasze serca w organizację tego „supersalonu”, ponieważ wierzymy, że jest to kluczowe, aby powrócić do spotykania się ze sobą, prowadzenia relacji i zobaczenia na własne oczy produktów, które nasze firmy przeniosły na tworzenie. W 2020 roku jeszcze mocniej odczuliśmy brak możliwości wspólnego spojrzenia na kierunek rozwoju całej branży, a to wydarzenie pozwoli nam poznać najnowsze produkty i perspektywy na przyszłość. Podjęliśmy się trudnego wyzwania z dużym poczuciem odpowiedzialności. Kwestia bezpieczeństwa jest kluczowa, dlatego też współpracujemy ze wszystkimi zaangażowanymi instytucjami i organami regionalnymi, aby zapewnić naszym wystawcom i odwiedzającym całkowicie bezpieczne doświadczenie, począwszy od zielonej przepustki. Nowa platforma Salone del Mobile.Milano ze swoim palimpsestem wydarzeń, transmisjami na żywo i dedykowanymi treściami zapewni, że będziemy mogli również w pełni zaangażować tę część społeczności projektantów, która została pozbawiona możliwości podróżowania ze względu na obowiązujące ograniczenia.

423 marki we wszystkich kategoriach towarowych wystawią swoje towary w czterech pawilonach, w zaangażowanej odpowiedzi na wezwanie Salone del Mobile.Milano i kuratora Stefano Boeri, a także w głębokim przekonaniu, że Supersalone stanie się symbolem nowego renesansu. Gwiazdami pokazu będą coraz bardziej innowacyjne produkty, zdolne w pełni odpowiedzieć na zmiany wpisane we współczesną strukturę społeczną i ich wpływ na szybko zmieniający się rynek wyposażenia wnętrz oraz indywidualne potrzeby każdego klienta.

O uznaniu wagi i symbolicznej wartości Supersalone świadczyć będzie również obecność wysokich rangą przedstawicieli władz państwowych i instytucjonalnych – przede wszystkim prezydenta Republiki, Sergio Mattarelli, w dniu inauguracji – świadcząca, jak zawsze, o tym, że Salone jest jedną z sił napędowych włoskiej gospodarki, dzięki płodnym relacjom, jakie udaje się nawiązać między przedsiębiorstwami, miastami i regionami.