Design

Paweł Grobelny nagrodzony

Paweł Grobelny.

Paweł Grobelny nagrodzony

Podczas Gali Plebiscytu „Polska Architektura XXL” wręczone zostały ogólnopolskie nagrody architektoniczne. Nagrodę w kategorii „Polski Krajobraz” po raz kolejny otrzymał projektant Paweł Grobelny.

Reklama
Banner targów IFFINA 2024 750x109 px

Wyróżnienie w tej samej kategorii Paweł Grobelny otrzymał już w 2018 i 2019 roku za realizację parku kieszonkowego na poznańskim Chwaliszewie i wielkopolską ścieżkę krajobrazową. W tym roku po raz trzeci nagroda za najlepiej zaprojektowaną przestrzeń publiczną w Polsce trafiła do Pawła Grobelnego.

Nagrodzony projekt to zagospodarowanie wewnętrznego dziedzińca dla osiedla wybudowanego rok temu przez OKRE Development w Poznaniu przy ulicy Saperskiej. Projekt Pawła Grobelnego noszący tytuł „Wspólny dziedziniec” to minimalistyczna przestrzeń z przepiękną roślinnością i komfortowymi meblami również autorstwa projektanta.

Projekt ten, jak wiele innych realizacji Pawła Grobelnego, cechują minimalizm, oszczędność formy, a także wykorzystanie naturalnych materiałów. Jego prace charakteryzują się doskonałym wyczuciem miejsca, w które niemalże bezszelestnie wpisuje swoje realizacje. Zdecydowanie bliska jest mu projektowa zasada „mniej znaczy więcej”.

Paweł Grobelny zdecydował się na proste i komfortowe rozwiązania, które oparł przede wszystkim na drewnie. Efekt okazał się niezwykle spójny. Doskonale zagospodarowana przestrzeń alejkami, wielkoformatowymi meblami i platformami oraz bogatą roślinnością okazała się przestrzenią niezwykle przyjazną.

Kim jest Paweł Grobelny?

Paweł Grobelny od wielu lat specjalizuje się w projektowaniu przestrzeni publicznych i przestrzeni okalających budynki biurowe i mieszkalne. Projektował meble miejskie dla paryskiej dzielnicy biznesu La Defense i dzielnicy unijnej w Strasburgu oraz rozwiązania przestrzenne dla parków w Brukseli, Budapeszcie i Szanghaju.