Design

Orientarium – nowy obiekt na mapie Łodzi

Orientarium

Orientarium – nowy obiekt na mapie Łodzi

Orientarium w Łodzi to temat webinaru z cyklu Architektura, które odbędzie się 1 października 2021 roku o 11:00. Zaprasza: Virtus Studio.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą architekt Dorota Szlachcic z Szlachcic Architekci wraz z Marcinem Skibickim, scenografem biotopów z firmy Skalisty.

Spotkanie będzie dotyczyło Orientarium – ogromnego kompleksu hodowlano-wystawienniczego, w którym pojawi się fauna i flora Azji Południowo-Wschodniej.

Inwestycja umożliwi pojawienie się w łódzkim ogrodzie zoologicznym nowym gatunkom zwierząt, pozwoli na łączenie ze sobą ekspozycji, dzięki czemu powstaną obszerne wybiegi i woliery. Takie rozwiązania dają możliwość utrzymywania zwierząt na dużych przestrzeniach w połączeniu z innymi gatunkami w urozmaiconym środowisku.

To daje im swobodę zachowań, a zwiedzającym możliwość obserwacji zwierząt w warunkach jak najbliższych naturze. Ponadto nowy obiekt będzie dostępny dla zwiedzających cały rok: Projekty biologiczne zaczynają się od wnikliwej obserwacji naturalnego otoczenia biotopów, analizy możliwości psychomotorycznych pokazywanych zwierząt i kontaktu ze strukturą i fakturą zastanego miejsca.

Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest miesięcznik BIZNES.meble.pl.