Design

Blaty robocze Egger: Kuchnia w nowej roli

Jasna kuchnia z motywem drewna oraz czerni z blatami roboczymi Egger

Blaty robocze Egger: Kuchnia w nowej roli

Jeszcze kilka lat temu kuchnie były osobnymi pomieszczeniami, w których przygotowywano posiłki.

Jeszcze kilka lat temu kuchnie były osobnymi pomieszczeniami, w których przygotowywano posiłki. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na otwarte przestrzenie mieszkalne i rosnącą popularność rozwiązań wyspowych, kuchnia stała się centrum życia codziennego, platformą komunikacji, miejscem spotkań, czyli sercem domu.

Ważnym etapem w projektowaniu kuchni jest wybór odpowiedniego blatu roboczego. Takiego który wytrzyma wiele oraz będzie współgrać z dodatkowymi elementami wystroju, jak fronty, panele wnękowe, półki czy podłoga. Oryginalne materiały, jak marmur czy drewno, są często drogie i skomplikowane pod względem obróbki oraz pielęgnacji. Ciekawą i tańszą alternatywą są blaty robocze EGGER, które wyróżniają się odpornością na zużycie, uderzenia, zarysowania, blakniecie i plamy. Ponadto ich powierzchnie mają właściwości antybakteryjne i są łatwe w pielęgnacji. Dodatkowo dopasowane do dekorów i realistyczne struktury nadają blatom roboczym EGGER niespotykaną dotąd autentyczność i zapewniają niesamowite wrażenia dotykowe.

Portfolio blatów roboczych EGGER

Portfolio blatów roboczych EGGER to wybór wśród różnych dekorów, struktur czy grubości materiału. Zacznijmy od dobrze znanych, sprawdzonych i ponadczasowych blatów postformowanych EGGER o grubości 38 mm. Swoją popularność zawdzięczają wykończeniu bez połączeń, gdzie laminat pokrywający powierzchnię przebiega wokół zaokrąglonych krawędzi oraz pod blatem. Portfolio blatów postformowanych wzbogacone o nowe, atrakcyjne dekory w połączeniu z dopasowanymi strukturami stanowi ciekawą propozycję dla urządzających swoje „cztery kąty”.

Dla osób ceniących dekory w optyce drewna idealne rozwiązanie do blaty robocze Egger Feelwood z prostymi krawędziami o grubości 38 mm. Dodają kuchniom stylowego, eleganckiego i modnego wyglądu. Zsynchronizowanie dekoru ze strukturą w blatach Feelwood zapewnia aranżacjom kuchennym ekspresję oraz charakter. Zwłaszcza że na drewno trzeba patrzeć przez pryzmat wielowymiarowości. Pęknięcia i słoje nadają pomieszczeniom rustykalny charakter. Jasne wybarwienie sprawia, że wnętrze staje się optycznie przestronniejsze, a ciemniejsze tonacje nadają nutę elegancji i spokoju.

Z wnętrzami urządzonymi w duchu minimalizmu idealnie współgrają blaty robocze Egger z laminatu kompaktowego o grubości 12 mm. Frezowane krawędzie podkreślają cienką konstrukcję i nowoczesny design, a dzięki rdzeniowi barwionemu w masie stosowanie obrzeży staje się zbyteczne. Dopasowana struktura ST76 Mineral Rough Matt naśladuje nakrapianą i delikatnie szczotkowaną powierzchnię naturalnego kamienia. Ponadto pomimo swej kompaktowej grubości, blat ten jest niezmiernie wytrzymały, wodoodporny oraz łatwy w utrzymaniu czystości.

Aktualnie asortyment blatów roboczych z laminatu kompaktowego został wzbogacony o dwa dekory. F206 ST9 Beton Chicago jasnoszary i F186 ST9 Grigia Pietra czarna.

Z kolei dzięki blatom roboczym PerfectSense Topmatt z obrzeżami możesz w swoich projektach odpowiedzieć na aktualny obecnie trend na cienkie i matowe materiały. Bazę dla naszych nowych i atrakcyjnych blatów roboczych stanowi płyta MDF o grubości 16 mm. Ich powierzchnia to supermatowy, ciepły i aksamitny laminat PerfectSense Topmatt z właściwościami zapobiegającymi pozostawianiu odcisków palców.

CZYTAJ TAKŻE: EGGER DecoWall – Płyty OSB z drukiem cyfrowym