Komfort dla wszystkich
29 kwietnia, 2024 2024-04-29 15:04Komfort dla wszystkich
Maj szykuje się szczególnie ciekawie dla osób, które chcą komfortowo spędzić czas. W drugiej połowie miesiąca startuje 18. edycja Łódź Design Festival, a jego główne atrakcje planowane są na 21–26 maja. Na spragnionych wrażeń czeka program ponad 60 wystaw i wydarzeń, a wszystko pod wspólnych hasłem przewodnim KOMFORT. To jednak nie koniec dobrych wiadomości – udział w wydarzeniu jest bezpłatny!
60 propozycji w programie
Wystawy, warsztaty, panele tematyczne, spotkania autorskie, spacery miejskie, a nawet premiery filmów – to zaledwie wstęp do programu Łódź Design Festival 2024, na zwiedzających czeka ponad 60 różnych propozycji! Do najważniejszych z nich należą z pewnością wystawy: make me! – Laboratorium innowacji, prezentująca prace młodych projektantek i projektantów z całego świata; must have, na której zobaczymy najlepsze przykłady rodzimego designu; Póki pną pnie, podejmująca temat zieleni w mieście czy Na stołach, o kulturowych i społecznych sensach spożywania.
Całość idealnie uzupełniają ekspozycje wybrane z przeszło 100 różnorodnych propozycji zgłoszonych w ramach festiwalowego naboru open programme – wśród nich chociażby: NeuroDiver – Comfort Space LAB. Przestrzeń edukacyjno-eksperymentalna, Dotknąć miasta, OFFline from time to time, SPOTKANIA – 10 lat studia Pawlak&Stawarski czy TYPE TEXT LDZ.
Harmonogram wydarzeń
Tych kilka festiwalowych dni upłynie wszystkim na rozmowach o nowych trendach w designie (Blok: Innowacje, Dostępność vs. Estetyka – czy da się je pogodzić?), projektowaniu strefy komfortu (Blok: Komfort), designie lat ubiegłych, który powraca (Komfort spod znaku vintage, Odkrywanie na nowo, czyli projektowanie graficzne w PRL’u), projektowaniu środowiskowym (Environmental Grapgic Design jako narzędzie w projektowaniu jakościowych wnętrz i architektury) czy o zagadnieniach technologicznych (Czas na komfort: Nowoczesne rozwiązania technologiczne – jak technologia poprawia komfort pracy w branży architektonicznej). Warte udziału są także pokazy filmów: polska premiera wielokrotnie nagrodzonego „Monoblock“ (reż. Hauke Wendler) oraz światowa prapremiera „Odnowa architektury“ (reż. Ewa Trzcionka).
Osobna uwaga należy się niezwykle rozbudowanemu Sustainable inclusive space, organizowanemu wraz z PLGBC. Składają się na nie aż cztery bloki tematyczne: Health & Wellbeing: Dobrostan – jak go zmierzyć; Transformation: w kierunku zrównoważonych miast; Biodiversity: jak wygrać z miastem? oraz Design: projektowanie uniwersalne, czyli lepszy świat dla wszystkich.
Na ŁDF2024 nie zabraknie oczywiście uwielbianego przez publiczność, niedzielnego ARCHIBLOKu, który w tym roku poświęcony jest tematyce projektowania ogólnodostępnych przestrzeni i temu jakie potrzeby mieszkańców miast powinno się uwzględniać, abyśmy wszyscy czuli się w nich komfortowo.
W tym cyklu eksperckich prezentacji zakończonych debatą wezmą udział: Filip Springer, Natalia Olszewska, Agata Szydłowska, Paweł Grobelny, Kasper Jakubowski i Jan Mencwel.
Zaplanuj pobyt
Chcesz wiedzieć więcej? Nie wiesz, jak zorganizować pobyt? Skorzystaj z tych wskazówek:
- Program https://lodzdesign.com/edycja-2024/program/ tu przeczytasz opisy wystaw i wydarzeń ŁDF2024
- Harmonogram https://lodzdesign.com/harmonogram/ tu sprawdzisz program godzinowy ŁDF2024
- Informacje praktyczne https://lodzdesign.com/edycja-2024/informacje/ w tym miejscu znajdują się: ulotka do pobrania, mapa wszystkich lokacji, zasady udziału, zniżki na noclegi i gastronomiczne, a także informacje o sposobie dotarcia komunikacją miejską i pobliskich parkingach.
Organizacja Łódź Design Festival jest możliwa dzięki wsparciu Łódzkiego Centrum Wydarzeń oraz Miasta Łódź.
ZOBACZ TAKŻE: Łódź Design Festival 2024 odkryje komfort na nowo