Eklektyczny dom pod klucz od pracowni Decoroom
15 czerwca, 2024 2024-06-15 21:25Eklektyczny dom pod klucz od pracowni Decoroom
Czy można ze połączyć klasyczną elegancję w nowoczesnym wydaniu z elementami egzotycznego boho? Można. Pracownia Decoroom podjęła się tego wyzwania. Efekt to 118-metrowy dom pod klucz zlokalizowany pod Warszawą.
Za projekt wnętrza i zabudów meblowych na wymiar odpowiadają architektki wnętrz Lidia Czajkowska i Magdalena Wołoszyn. Wyzwaniem projektowym w tej realizacji było stworzenie wymarzonej przestrzeni do życia dla pary młodych inwestorów. Jak pracowni Decoroom udało się mu sprostać? Przekonajmy się, odwiedzając ten dom pod klucz pod Warszawą.
Naturalne materiały i jasna kolorystyka
Inwestorom zależało przede wszystkim na ponadczasowym i przytulnym mirażu kilku inspiracji oraz wysokiej jakości materiałach. Zgodnie z tym założeniem we wnętrzach domu zagościły naturalne materiały i jasna kolorystyka inspirowana przyrodą. Jadalnia i kuchnia, płynnie przechodzące w salon, tworzą tu otwartą przestrzeń dzienną. Choć granice tych stref wydzielają poszczególne elementy, takie jak wyspa kuchenna, pokaźny stół czy sofa i zasłaniająca jej tył pozioma witryna, to stanowią one spójną całość. Daje ona domownikom poczucie przestrzenności emanującej ciepłem drewnianej podłogi marki Barlinek.
Natomiast w strefie relaksu, naprzeciw ściany z TV, znalazła się wygodna sofa z tapicerką w odcieniu zgaszonego kamienia. Główną dekorację stanowi ręczne tkany i wełniany dywan z organicznym wzorem. Z uwagi na zamiłowanie inwestorów do kwiatów przewidziano tu specjalny kąt na większe okazy. Zamiast drewnianej podłogi ułożono w tym miejscu gres Opoczno. Pojawia się on również w kuchni. Rozwiązanie to ma pozwolić na uniknięcie ewentualnych uszkodzeń drewna podczas pielęgnacji roślin.
Dom pod klucz z klimatyczną kuchnią
W zaprojektowanej przez Decoroom kuchni znaleźć można wiele praktycznych rozwiązań wspierających codzienne rytuały domowników. Nawiązujące do natury materiały i stonowana paleta barw z motywem drewna doskonale wpisują się w założony klimat. Fronty zabudowy wykonano z laminatu w dwóch odcieniach. Są to imitująca drewno Hikora Naturalna, a także przypominający kamień Cashmere Grey. Przy wyborze blatu architektki postawiły na konglomerat kwarcowy. To materiał, który doskonale współgra z subtelnie połyskującymi płytkami Equipe Cerámicas Atisan White w pasie roboczym. Nie brakuje tu również praktycznych systemów do przechowywania i wysokiej klasy wyposażenia, które będą służyć przez lata.
Strefę kuchni zamyka wyspa kuchenna, przy której można także spożywać posiłki za sprawą miejsca na wygodne hokery marki Paged Meble. Tuż obok, na tle eleganckich sztukaterii, zaplanowano jadalnię z dużym, drewnianym stołem i designerskimi krzesłami o siedziskach w różnych kolorach od Paged Meble. Natomiast w rogu znalazło się miejsce na rodzinną pamiątkę, czyli elegancki fortepian.
Sypialnia z elementami boho
Na piętrze zaplanowano strefy prywatne. Za sprawą istotnych zmian w układzie funkcjonalnym, zaproponowanych przez doświadczone architektki, udało się stworzyć master bedroom z prywatną łazienką i garderobą, na czym ogromnie zależało inwestorom. Aranżacja sypialni łączy w sobie elementy stylu klasycznego, ale motywem mocno przebijającym się zarówno w wystroju, wykończeniu zabudów meblowych, jak i dekoracjach, są inspiracje egzotycznym boho.
Naturalne drewno na podłodze idealnie współgra z wiedeńską plecionką i fornirem, zastosowanymi na frontach szafy. Natomiast oprawa pod postacią naturalnych tkanin w kolorach natury stylistycznie dopełnia całość ,budując przytulną i komfortową strefę z prywatną łazienką. Zabudowy meblowe wykonane na wymiar zapewniły maksymalne wykorzystanie zastanej przestrzeni. Ponadto zapewniły odpowiednią ilość miejsca do przechowywania tak niezbędnego w tej strefie. W tym pomieszczeniu ważną rolę odgrywa również tapeta w kolorze szarobeżowym ze złotymi elementami, która stanowi piękny element dekoracyjny.
Dom pod klucz z zachwycającymi łazienkami i toaletą
W sypialni, za dyskretnymi drzwiami Porta, znajduje się prywatna łazienka dopasowana charakterem i zastosowanymi materiałami do sypialni. Zachwyca połączeniem drewnianego forniru na frontach zabudów wykonanych na miarę z gresem imitującym kamień i płytkami z motywem lastryko. Wszystko to równoważą biała ceramika i czarne, matowe baterie Omnires, a wygodę gwarantuje przestrzenna strefa prysznicowa walk-in marki Radaway.
Na piętrze znajduje się również druga łazienka z wanną dla miłośników dłuższych kąpieli i rytuałów SPA. Tu uwagę przyciągają wieloformatowe płytki z rysunkiem marmuru Pamesa Pisa Gold, które zestawiono ze złotą armaturą Omnires tworząc ponadczasową, niezmiennie elegancką aranżację.
Z uwagi na komfort i możliwości przestrzeni, na parterze wydzielono także osobną toaletę, która urzeka swoją oryginalną kolorystyką. Architektki zadbały tu o każdy detal – do połowy ściany ułożono płytki znane już z pasa roboczego w kuchni, a na podłodze ciekawą mozaikę Paradyż z linii Modernizm Bianco, która współgra z odcieniem niebieskiej farby wykorzystanej nad linią płytek. Całość stanowiącą mix wielu stylów dopełnia duże, owalne lustro.