Design

Katowicki Home Concept Design Park powiększy się

Katowicki Home Concept Design Park dokończy trwającą od kilku lat rozbudowę i tym samym powiększy powierzchnię dla marek premium.

Katowicki Home Concept Design Park powiększy się

Rozbudowa Home Concept Design Park w Katowicach oznacza, że centrum handlowe stawia na jeszcze więcej designu premium. Otwarcie nowej części kompleksu ma się odbyć wiosną 2025 roku.

Inspirujące ekspozycje i spotkania dla architektów a to wszystko na powierzchni blisko 17 tys. m2. Katowicki Home Concept Design Park powiększy się o trzeci budynek. Nowa przestrzeń będzie się skupiała na unikalnych markach z segmentu premium. Całości inwestycji dopełni patio. Połączy ono w trzy budynki retail park i wkomponuje się w sąsiadującą z nimi zabytkową Aleję Kasztanowców. Inwestor, Grupa AB Development, planuje otworzyć nową część kompleksu wiosną 2025 roku.

Centrum handlowe z szeroką ofertą aranżacji wnętrz

Nowi najemcy rozbudowywanej w Katowicach inwestycji dołączą do dobrze skomunikowanego parku handlowego. Wszystko dzięki jednej z najbardziej kompleksowych ofert wyposażenia wnętrz na Śląsku. W ciągu roku od poprzedniej rozbudowy centrum ugruntowało swoją pozycję na rynku. Dzisiaj Home Concept Design Park jest jednym z czołowych miejsc pierwszego wyboru dla urządzających mieszkania, domy czy biura. Dotyczy to zarówno klientów indywidualnych, jak i specjalistów, którzy docenili ten koncept i korzystają z jego oferty w swoich realizacjach. Nie bez znaczenia jest również przemyślany wybór zapraszanych pod dach retail parku marek.

Rozbudowa Home Concept Design Park realizuje naszą ambicję utrzymania pozycji największego retail parku z segmentu premium w okolicy, który w jeszcze szerszym zakresie, niż dotychczas, będzie wychodził naprzeciw oczekiwaniom wymagających konsumentów. Chcemy odpowiadać na potrzeby nie tylko jakościową ofertą handlową, ale proponować również wartość dodaną i być platformą wymiany wiedzy, doświadczeń, inspiracji dla przedstawicieli branży. Duże zainteresowanie ze strony klientów i potencjalnych najemców, ale też projektantów czy architektów utwierdza nas w przekonaniu, że to dobry i rozwojowy kierunek – stwierdza Krzysztof Kołaszewski, inwestor Home Concept Desing Park.

Więcej marek z segmentu premium


Trzeci budynek Home Concept Design Park otworzy swoje podwoje dla topowych i unikatowych marek z segmentu premium. Najemcy będą mieli do dyspozycji 2200 m2 nowoczesnej powierzchni, z szerokimi, przeszklonymi witrynami salonów wychodzącymi na zewnątrz obiektu. Dodatkowo pozwoli to na doskonałą ekspozycję i zainteresowanie klientów widocznymi z ulicy aranżacjami. Trzeci budynek zlokalizowany zostanie bezpośrednio przy Alei Roździeńskiego. To jedna z głównych arterii Katowic, która przebiega przez Roździeń, czyli popularny rejon skupiający salony meblowe i wyposażenia wnętrz.

Natomiast zwieńczeniem planowanej rozbudowy będzie zaciszne patio. To miejsce ma sprzyjać kreatywności, twórczym spotkaniom, prezentacjom oferty, a także relaksowi. W naturalny sposób połączy dwa istniejące już budynki z trzecim w jedną spójną całość.

Wraz z rozbudową Home Concept Design Park chcemy poszerzyć ofertę kompleksowej aranżacji wnętrz, a także rozwinąć możliwość skorzystania z usług projektowania i profesjonalnego doradztwa w tym zakresie. Już wkrótce architekci i projektanci odwiedzający nasz retail park będą mogli korzystać z patio, wkomponowanego w zabytkową, zrewitalizowaną Aleję Kasztanowców. Planujemy uruchomić także Strefę Architekta, kreatywną przestrzeń, w której wygodnie zaplanują swoje realizacje czy skonsultują się z naszymi najemcami – zapowiada Marcin Kołaszewski, inwestor Home Concept Desing Park.

Katowicki Home Concept Design Park dokończy rozbudowę

Rozbudowa Home Concept Design Park o trzeci budynek wieńczy trwającą od kilku lat inwestycję w katowickim Roździeniu. W 2023 r. oddano do użytku drugi budynek, który znacząco powiększył ofertę retail parku. Obecnie pod szyldem HCDP działa ponad 30 salonów, których wspólnym mianownikiem są prestiż i jakość. Dobierając najemców, inwestor zadbał o kompleksowość oferty i wygodę konsumenta. W showroomach dostępna jest szeroka oferta kuchni i sprzętu AGD, podłóg drewnianych, łazienek, płytek, schodów, drzwi, okien, grzejników, mebli, dekoracji oraz oświetlenia. Wizyta w retail parku przy al. Roździeńskiego 191 pozwala wykończyć i urządzić całe wnętrza.

Zdecydowaliśmy się przenieść naszą działalność do Home Concept Design Park przede wszystkim ze względu na atrakcyjną lokalizację i możliwość wynajęcia lokalu frontowego, co jest kluczowe w handlu oświetleniem – mówi Przemysław Wilkus z GMO Studio.

To miejsce ma duży potencjał i dynamicznie się rozwija, skupiając pod swoim dachem eleganckie salony i marki premium. Nie bez znaczenia jest też dobre sąsiedztwo – Roździeń to zagłębie sklepów i salonów z wyposażeniem wnętrz, a to sprzyja nieustającemu przepływowi potencjalnych klientów – dodaje Przemysław Wilkus.

Najemcy, którzy wprowadzą się do trzeciego budynku Home Concept Design Park, będą działać w sąsiedztwie salonów: Maxfliz, Mera, Komfort, Dion, IWC Home, Bizzarto, Puszman, OH Sofa, GMO Studio, Fachowiec, Senpo, Dr Materac, Sleeping Expert, Multi-Form, Quercus Rintal, Drewmax, Kalmar, Meble Wanat, AB Magic Home, Finestre, Inside, Inteligentny Budynek, Korner Design, Mania Spania, Meble Chałajda, Moderna Studio, Oliwia Drobnicka, Parkiety z Całego Świata, PiekarnikiParowe.com, Tyvo Design.

Zagospodarowanie terenów zielonych

Home Concept Design Park wyrósł na gruncie przekonania, że rozwój biznesu nie może pomijać troski o środowisko naturalne. Natomiast przyszłością designu jest zrównoważone projektowanie. W tym duchu inwestor, rozbudowując retail park, pochylił się także nad znajdującą się na jego terenie zabytkową Aleją Kasztanowców. Unikatowy szpaler 22 wiekowych drzew znajdujących się pod opieką konserwatora zabytków prowadzi do zabytkowego Starego Młyna – elementu pobliskiego folwarku Dąbrówka Mała. Aleję udało się wkomponować w powstającą architekturę retail parku, dzięki rewitalizacji udostępniono ten teren do spacerów i innych form spokojnej rekreacji, zamontowano ławki, nowoczesne oświetlenie czy tablice edukacyjne. Poprzez pielęgnację tej przestrzeni inwestor nie tylko ożywił historyczne krajobrazy, zachowując dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe, ale także zadbał o dobrostan lokalnej społeczności, swoich klientów i pracowników. Inwestycja była nominowana do tytułu Najlepszego Centrum Handlowego 2023 w prestiżowym konkursie Property Design Awards 2024.

Rozbudowa retail parku o trzeci budynek i patio zakłada dalsze zagospodarowanie terenów zielonych. Marki, które szukają ciekawej przestrzeni i dotarcia do swoich klientów, mogą mieć pewność, że w Home Concept Design Park będą rozwijać się w harmonii z jego naturalnym, parkowym otoczeniem.

ZOBACZ TAKŻE: Nowa odsłona Home Concept Design Park

Koncepcję rozbudowy Home Concept Design Park przygotowali projektanci z pracowni Jankowski i Opyrchał. Za projekt odpowiada biuro architektoniczne ARKAT Dieter Paleta. Głównym wykonawcą inwestycji jest natomiast Grupa Inbud Bielsko. Otwarcie trzeciego budynku i patio zaplanowano na wiosnę 2025 roku.