Branża

W co inwestuje Grupa Hettich?

inwestycja Hettich

W co inwestuje Grupa Hettich?

Kamień węgielny został wmurowany, a to oznacza otwartą drogę do osiągnięcia dodatkowych mocy produkcyjnych. Ile jest warta nowa inwestycja Grupy Hettich i kiedy zostanie ukończona?

Reklama
Banner targów IFFINA 2024 750x109 px

Firma Hettich w swojej siedzibie w Kirchlengern/Bünde we wschodniej Westfalii powiększa powierzchnię produkcyjną. Nowa fabryka będzie odpowiedzialna za produkcję szuflad i prowadnic. Grupa Hettich zainwestuje ponad 30 milionów euro w dodatkowe 23,5 tys. m kw. powierzchni w wielofunkcyjnej hali produkcyjnej. Firma rozpoczęła prace nad nowym budynkiem „C3” już pod koniec 2021 roku, ale oficjalne rozpoczęcie budowy nastąpiło teraz, podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego.

Kiedy ruszy nowa fabryka Hettich?

Zgodnie z planem pierwsze produkty mają zjechać z linii produkcyjnej w nowym budynku w pierwszym kwartale 2023 roku. Logistycznie będzie on połączony z sąsiadującym budynkiem „C2”. Obecnie w Kirchlengern/Bünde zatrudnionych jest prawie 2,9 tys. osób. Rozbudowując moce produkcyjne firma Hettich zabezpiecza miejsca pracy i otwiera możliwości tworzenia nowych, zapewniając przyszłość przedsiębiorstwu.

Dzięki nowej, wielofunkcyjnej hali produkcyjnej będziemy mogli w najbliższych latach sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu na różne systemy szuflad przy użyciu najnowocześniejszych urządzeń produkcyjnych, oferując jednocześnie naszym kolegom atrakcyjne warunki pracy – wyjaśnia Michael Lehmkuhl, dyrektor zarządzający firmy Hettich w Kirchlengern.

Firmą Hettich, będącą własnością rodziny Hettich, zarządza czwarte pokolenie. Wybudowanie nowej hali jest wyrazem przywiązania do Niemiec jako miejsca produkcji oraz solidarności firmy Hettich z pracą pokoleń, która doprowadziła do rozwoju przedsiębiorstwa.

Aby nadać temu symboliczny charakter, wmurowaliśmy w fundament nowego budynku kapsułę czasu – mówi Timo Pieper, dyrektor zarządzający Hettich w Kirchlengern. W kapsule czasu znajdują się życzenia od rodziny Hettich oraz kolegów z całego świata. Projekt pokoleniowy firmy Hettich jest kamieniem węgielnym, na którym powstaje nowy budynek wielofunkcyjny.

Nowa spółka w Grupie Hettich

Bliskie sercu firmy Hettich jest to, w jaki sposób przedsiębiorstwo ma się rozwijać w kolejnych pokoleniach. Dlatego też Grupa Hettich powiększyła się o nową spółkę. Hettich NewCo jest wspólnie kontrolowana przez praktykantów i kolegów z działu praktyk i doskonalenia zawodowego w firmie Hettich. Na przykład podczas nauki zawodu praktykanci skonfigurowali kapsułę czasu do wmurowania kamienia węgielnegoW końcu to oni są przyszłością naszej firmy – wyjaśnia Pieper.

Budowa nowego budynku to widoczny krok w kierunku długotrwałego i zrównoważonego biznesu w firmie Hettich. Dla firmy Hettich oznacza to również budowanie na trwałych podstawach.

Hala produkcyjna będzie znacznie przewyższać wymagania określone w niemieckich przepisach dotyczących oszczędzania energii i przyczyni się do podjęcia odpowiedzialności przy budowie budynków przemysłowych. Oprócz częściowo zazielenionych frontów i dachów zainstalujemy na przykład instalację fotowoltaiczną – podsumowuje Lehmkuhl.