Branża

Make Your Space Again: „Do biur musimy wrócić uśmiechnięci!”

679660685

Make Your Space Again: „Do biur musimy wrócić uśmiechnięci!”

„Chodzi o to jedynie, by naprzód wciąż iść śmiało” – pisał o pokonywaniu przeciwności losu polski poeta Leopold Staff. O tym, co wspólnego mają jego słowa z powrotem do biur po pandemii koronawirusa, opowiedzą w najnowszym odcinku cyklu Make Your Space Again Karolina Manikowska, Dyrektor Działu Badań i Konsultingu Przestrzeni Pracy w Nowym Stylu, oraz psycholog Jacek Walkiewicz.

Reklama
Lectra banner śródtekstowy 7500x100 16.02.-15.03.2024

W drugim odcinku programu Make Your Space Again – cyklu rozmów dotyczących projektu, w ramach którego firma Nowy Styl pomaga na nowo urządzać przestrzeń biurową oraz miejsca użyteczności publicznej – Olimpia Ajakaiye rozmawia z Karoliną Manikowską oraz Jackiem Walkiewiczem o wyzwaniu, jakie stanowi powrót pracowników do biur po okresie kilkutygodniowej izolacji w domach.

– Biura będą nam zawsze potrzebne, bo zawsze potrzebować będziemy bezpośrednich relacji międzyludzkich – mówią zgodnie rozmówcy. Mają przy tym świadomość, że ostatnie miesiące wyzwoliły w nas pokłady strachu, które trzeba przezwyciężyć. Aby pomóc firmom zorganizować na nowo pracę biurową, Nowy Styl przygotował raport pt. „Welcome Back To The Office”. – Jest rodzajem poradnika, zawierającego zbiór wskazówek i dobrych praktyk, przedstawionych z punktu widzenia zachowań ludzkich, jak również od strony architektonicznej i produktowej – tłumaczy Karolina Manikowska.

– Dobrze, że się boimy, bo strach pozwala być bardziej uważnym. Jednakże w obecnej sytuacji powinniśmy się bać wirusa, a nie ludzi, dlatego dzisiaj musimy szczególnie pielęgnować relacje i jak najwięcej się uśmiechać – dodaje Jacek Walkiewicz.

Reklama
Banne 300x250 px Furniture Romania ZHali Imre

O czym jeszcze musimy pamiętać, przygotowując się na powrót do biur? Jakie nowe obowiązki spoczywają na managerach oraz pracownikach? I jak przekuć trudną sytuację w pozytywną zmianę? Zapraszamy do obejrzenia całości rozmowy z naszymi gośćmi!

Rozmowa z Karoliną Manikowską i Jackiem Walkiewiczem