Branża

Jaka powinna być sala konferencyjna?

Rafał Pikuł z firmy Deerhorn Meble.

Jaka powinna być sala konferencyjna?

Rafał Pikuł z firmy Deerhorn Meble, o tym, jakie wymogi powinna spełniać sala konferencyjna.

Sala konferencyjna to pomieszczenie, które przeznaczone jest do organizowania spotkań biznesowych, konferencji firmowych, wykładów, szkoleń pracowniczych. W celu zapewnienia wygody przeprowadzania spotkań ważne jest, aby spełniała kilka ważnych elementów.

Reklama
Banner Bank Santander - konto firmowe

Sala konferencyjna powinna być przystosowana do pełnienia swoich zadań tj. przestronna, aby pomieściła odpowiednią liczbę osób (w zależności od wydarzenia), dobrze oświetlona i wentylowana. W każdej sali powinien znajdować się stół konferencyjny, przy którym będą prowadzone rozmowy, szkolenia. Polecamy zastosowanie wysokiej jakości materiałów, najlepiej ekologicznych, takich jak połączenie drewna z metalem. Dębowy blat jest bardzo trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne, a metalowy stelaż zapewnia stabilność.

Istotnym elementem wyposażenia stołu do sali konferencyjnej są przepusty kablowe bądź też mediaporty USB. Ułatwi to korzystanie z projektora, rzutników, a także w szybki sposób podłączymy ładowarkę do smartfona, laptopa.

Reklama
Banner raportu "Polacy kupują meble" edycja 2023

Bardzo ważne, aby w pomieszczeniu znajdował się odpowiedni sprzęt: projektor, ekran, nagłośnienie, tablice flipchart, a także dostęp do Internetu i urządzeń audio-wideo.

ZOBACZ TAKŻE: Spotkajmy się

Kolejnym ważnym punktem jest wybór odpowiednich foteli. Dobrze, aby fotele były wygodne i ergonomiczne oraz dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dlatego należy wybrać fotele z regulacją wysokości, a także z wysokiej jakości materiałów.

Warto zwrócić uwagę na akustykę pomieszczenia. W sali konferencyjnej powinny być zapewnione dobre warunki akustyczne, które zapewnią właściwy poziom dźwiękochłonności i umożliwią także odpowiednie warunki do komunikacji.

Sala konferencyjna musi być już na wstępie zaprojektowana i wykończona w sposób zapewniający wygodne korzystanie z uwzględnieniem odpowiedniego oświetlenia.