Branża

Jaka powinna być sala konferencyjna?

Rafał Pikuł z firmy Deerhorn Meble.

Jaka powinna być sala konferencyjna?

Rafał Pikuł z firmy Deerhorn Meble, o tym, jakie wymogi powinna spełniać sala konferencyjna.

Reklama
Banner targów IFFINA 2024 750x109 px

Sala konferencyjna to pomieszczenie, które przeznaczone jest do organizowania spotkań biznesowych, konferencji firmowych, wykładów, szkoleń pracowniczych. W celu zapewnienia wygody przeprowadzania spotkań ważne jest, aby spełniała kilka ważnych elementów.

Salę konferencyjną powinno się przystosować do pełnienia swoich zadań. Powinna być przestronna, aby pomieściła odpowiednią liczbę osób (w zależności od wydarzenia), dobrze oświetlona, a także wentylowana. W każdej sali powinien znajdować się stół konferencyjny, przy którym można prowadzić rozmowy, szkolenia. Polecamy zastosowanie wysokiej jakości materiałów, najlepiej ekologicznych, takich jak połączenie drewna z metalem. Dębowy blat jest bardzo trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne, a metalowy stelaż zapewnia stabilność.

Istotnym elementem wyposażenia stołu do sali konferencyjnej są przepusty kablowe bądź też mediaporty USB. Ułatwi to korzystanie z projektora, rzutników, a także w szybki sposób podłączymy ładowarkę do smartfona, laptopa.

Bardzo ważne, aby w pomieszczeniu znajdował się odpowiedni sprzęt: projektor, ekran, nagłośnienie, tablice flipchart, a także dostęp do Internetu i urządzeń audio-wideo.

ZOBACZ TAKŻE: Spotkajmy się

Kolejnym ważnym punktem jest wybór odpowiednich foteli. Dobrze, aby fotele były wygodne i ergonomiczne oraz dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dlatego należy wybrać fotele z regulacją wysokości, a także z wysokiej jakości materiałów.

Warto zwrócić uwagę na akustykę pomieszczenia. W sali konferencyjnej powinno się zapewnić dobre warunki akustyczne, które zagwarantują właściwy poziom dźwiękochłonności i umożliwią także odpowiednie warunki do komunikacji.

Sala konferencyjna musi być już na wstępie zaprojektowana i wykończona w sposób zapewniający wygodne korzystanie z uwzględnieniem odpowiedniego oświetlenia.