Firmy na targach

Meble Wójcik: pozytywne zaskoczenia

Meble Wójcik na targach Meble Polska 2023 - wejście.

Meble Wójcik: pozytywne zaskoczenia

Za nami kolejna edycja targów Meble Polska w Poznaniu. Ewelina Wójcik, dyrektor marketingu w firmie Meble Wójcik, nie ukrywa, że w porównaniu do ubiegłorocznej, majowej edycji postęp jest ogromny.

Dopisali klienci, zarówno polscy, jak i zagraniczni, choć były obawy przed targami, że polscy klienci nie przyjadą w tak dużej liczbie. Jesteśmy jednak pozytywnie zaskoczeni – dodaje Ewelina Wójcik, dyrektor marketingu w firmie Meble Wójcik. – Natomiast zagraniczni klienci już przed targami zapowiadali swoją obecność i faktycznie z około 90% z nich spotkaliśmy się tutaj na targach.

Meble Wójcik na targach Meble Polska 2023 - ekspozycja.

Miłym zaskoczeniem dla firmy była frekwencja nowych klientów, przede wszystkim z krajów Europy Wschodniej – z Litwy, Łotwy i Estonii, z Europy Południowej – z Grecji i Cypru, ale również z egzotycznych kierunków.

Ekspozycja targowa Meble Wójcik.

Firma Meble Wójcik na Meble Polska 2023 przywiozła 17 kolekcji. Są to nowe propozycje firmy – od ośmiu projektantów: czterech z Polski i czterech z Niemiec – według najnowszych trendów, z nowymi rozwiązaniami technologicznymi.

Ekspozycja targowa Meble Wójcik.

Zaskoczyły nas wybory klientów polskich, którzy bardzo pochlebnie wyrażali się na temat kolekcji, o których myśleliśmy, że będą bardziej eksportowe. Wygląda zatem na to, że trendy na rynku się zmieniają, a gusta w całej Europie się upodabniają: w dekorach i kolorach – tak, a jeżeli chodzi o same bryły, to w Polsce jeszcze ciągle potrzebujemy pakowności i masywności mebli, a na Zachodzie, w krajach, które są głównymi odbiorcami naszych mebli jednak te meble są lżejsze, często wiszące – mówi Ewelina Wójcik.

Wejście na stoisko Meble Wójcik

Oprócz pochwał pod adresem mebli firma usłyszała także wiele komplementów za stoisko i sposób prezentacji nowych kolekcji, różniący się od tego, do czego przyzwyczaili się targowi goście Mebli Wójcik. I rzeczywiście, na stoisku o powierzchni 560 m2 meble prezentowały się naprawdę imponująco. Wysiłek włożony w prace nad konceptem ekspozycji oraz zabiegi aranżacyjne doceniło również jury konkursu wyłaniającego najlepsze stoiska targowe przyznając firmie Meble Wójcik nagrodę Acanthus Aureus na Meble Polska 2023.

Acanthus Aureus dla Meble Wójcik na targach Meble Polska 2023.

ZOBACZ TAKŻE: Meble Wójcik dostawcą roku JYSK