Firmy na targach

Najwyższe standardy z SIMALFA®

Simalfa - zespół 5 pracowników na targach Interzum 2023 - miesięcznik i portal informacyjny branży meblarskiej biznes.meble.pl

Najwyższe standardy z SIMALFA®

SIMALFA® jest synonimem innowacyjności i od lat najlepszym wyborem producentów materacy i mebli tapicerowanych.

SIMALFA® oferuje nie tylko szeroką gamę rozwiązań w zakresie zrównoważonych technologii klejenia, ale także pionierskie innowacje w recyklingu materacy. Klej jest decydującym czynnikiem dla zrównoważonego recyklingu materacy.

Na targach Interzum w Kolonii, SIMALFA® z powodzeniem zaprezentowała gotowe do wprowadzenia na rynek, zrównoważone rozwiązania w zakresie klejenia. Ekologia jest kluczowym elementem naszej działalności od samego początku aż do dziś. Poprzez ciągłą optymalizację naszego portfolio produktów, wspieramy naszych klientów w osiąganiu ich celów w zakresie zrównoważonego rozwoju – najlepszym przykładem jest nasz klej debonding – powiedział Leszek Klimaszewski, menedżer sprzedaży SIMALFA® Polska. Materace, w których nie da się dokładnie oddzielić warstw pianki mogą być utylizowane tylko mechanicznie. Kleje SIMALFA® zostały opracowane tak, że warstwy pianki w materacach mogą być ponownie całkowicie od siebie oddzielone. Idealne rozłączenie jest warunkiem koniecznym, żeby pianka mogła być ponownie przetworzona w procesie chemicznym na PU. Dzięki klejom SIMALFA® możliwy jest nie tylko klasyczny recykling materaca, ale również upcykling surowców. Warto również zwrócić uwagę na zalety podczas klejenia. Ze względu na wyższą zawartość substancji stałych, klej zawiera mniej wody. Jest to korzystne dla szybkiego pakowania i zgrzewania materacy w folię oraz zapobiegania powstawania pleśni lub kondensacji.

Od lat 90-tych SIMALFA® oferuje wyłącznie kleje na bazie wody i przyjazne dla środowiska dla przemysłu piankowego. Na Interzum w Kolonii, najważniejszych targach branżowych, SIMALFA® zaprezentowała licznym odwiedzającym również swój najnowszy system overspray-free. Niepylący, ekologiczny klej i dodany aktywator umożliwiają precyzyjnie i komfortowo połączyć klejone elementy, a także oszczędzić materiał i czas pracy.

SIMALFA® był pierwszym na świecie jednoskładnikowym klejem na bazie wody o natychmiastowej przyczepności. Od momentu powstania nasza firma wyznacza standardy w opracowywaniu zrównoważonych rozwiązań w zakresie klejenia. Naszym celem jest wykorzystanie naszego pionierskiego ducha, aby pomóc naszym klientom wyprzedzać przyszłe warunki rynkowe. Nie tylko zapewniamy możliwie najlepsze połączenia, ale również staramy się znaleźć rozwiązanie dla procesu rozkładu pianki. Chcemy w pełni reagować na potrzeby klientów – powiedział Thomas Simmler, CEO Alfa Klebstoffe AG.

Simalfa na targach Interzum 2023 - miesięcznik i portal informacyjny branży meblarskiej biznes.meble.pl

Więcej informacji: www.simalfa.pl

ZOBACZ TAKŻE: Targi interzum 2023 – fotorelacja