Produkty

Programowanie komunikacji

Za pomocą konfiguratora wzornictwa Gira, różnorodne rodzaje ramek programów stylistycznych Gira można zestawiać według życzenia z różnymi urządzeniami firmowego asortymentu.

Programowanie komunikacji

Czemu służą najnowsze rozwiązania informatyczne? Lepszej komunikacji tak z finalnym użytkownikiem mebli, jak i z poszczególnymi elementami parku maszynowego. Twórcy oprogramowania udowadniają, że dobrą komunikację można zaprojektować.

Reklama
Banner reklamowy reklamuj się w BIZNES.meble.pl listopad 2024 750x200

Wersja 12.0 oprogramowania Interior Design przybliża firmę Imos do celu, jakim jest optymalizacja całego procesu, począwszy od klienta końcowego aż po maszynę. Generalnie, szybsza i lepsza komunikacja jest priorytetem twórców oprogramowania dla meblarstwa.

Projekt komunikacji z klientem

Logika produktu i parametryczne dane 3D, tworzone przy zastosowaniu Imos CAD, znajdują zastosowanie zarówno w konfiguratorze internetowym i projektowaniu pomieszczeń, jak również w dokumentacji wykonawczej i programach CNC. Jednocześnie, nowe, zorientowane na sprzedaż funkcje oraz zaawansowane narzędzia internetowe dla sprzedaży i klienta końcowego (NET i 360) łączą znane już rozwiązanie z zakresu konstrukcji i produkcji (CAD i CAM). Dodatkowo można je powiązać za pośrednictwem zdefiniowanych interfejsów z rozwiązaniami ERP, MES lub rozwiązaniami branżowymi. Możliwość skalowania rozwiązań i danych pozwala w ramach procesu na udostępnianie różnym grupom użytkowników tej samej bazy danych i tych samych narzędzi programistycznych.

Program KD Max oferowany przez TMSys został opracowany dla projektantów kuchni, stolarzy oraz producentów mebli, aby zwiększyć szybkość i komfort ich pracy.
Program KD Max oferowany przez TMSys opracowano dla projektantów kuchni, stolarzy, producentów mebli, aby zwiększyć szybkość i komfort ich pracy. Dodatkowo, dokumentacja projektowa wraz z kompletną listą materiałową i całościową wyceną generuje się pełni automatycznie.

Wersja 12.0 oprogramowania Interior Design firmy Imos oferuje internetowe narzędzia do prezentacji i projektowania, które mogą inspirować klienta aplikacji. Znaczna część tych narzędzi powstała na bazie HTML 5. Tym samym obsługują ją systemy Apple, Windows czy tablety wyposażone w system Android.

Reklama
Banne 300x250 px Furniture Romania ZHali Imre

Przede wszystkim w wielu miejscach Interior Design Imos dopracowano wizualną komunikację z klientem. Technologię Augmented Reality rozszerzono i ulepszono funkcjonalność. Ponadto bezpośrednio zintegrowano ją z aplikacjami sprzedażowymi i konstrukcyjnymi. Dzięki temu, konfigurowane meble można teraz nie tylko wstawiać do pomieszczenia. Można również wstawić do zdjęcia cyfrowego z uwzględnieniem takich parametrów, jak ogniskowa i wielkość powiększenia. Konfigurację produktu online wyposażono w interaktywne okno 3D, w którym wizualizacja wyświetlana jest natychmiast po wprowadzeniu zmian. Zapewnia to niezawodność w realizacji procesu zamówienia.

Interior Design Imos, czyli jak klient staje się projektantem

Łatwe w obsłudze projektowanie pomieszczeń w 3D, które można zintegrować ze stroną www, pomaga klientowi w konkretyzacji jego pomysłów. Dzięki tym nowym narzędziom umożliwiającym wizualizację produktu, dialog w ramach sprzedaży jest jeszcze łatwiejszy i bardziej emocjonalny. Tym samym klient staje się projektantem.

Liczne zaawansowane funkcje przekonują do zastosowania Imos CAD w sprzedaży. To na przykład funkcje inteligentnego wstawiania i przesuwania umożliwiające szybkie tworzenie sytuacji projektowych i ich zmianę. Bardzo szybko można dopasować całe aneksy kuchenne do zmienionych wymiarów pomieszczeń. Można wstawiać poszczególne elementy, zmieniać je bądź usuwać bez konieczności ręcznej zmiany pozycji elementów z nimi graniczących. Również rysunki przygotowywane są dla celów sprzedaży w ujmującej i reprezentacyjnej formie. W ten sposób, używając bezpośrednio aplikacji Imos, można stworzyć wysokiej jakości realistyczne lub kolorowane zdjęcia i powiązać je z dokumentami zawierającymi rysunki.

Do możliwości aplikacji CAD Share-it CAD Projekt należy m.in. dostarczanie projektu 3D dowolnego wnętrza w najwyższej fotorealistycznej jakości.
Do możliwości aplikacji CAD Share-it CAD Projekt należy m.in. dostarczanie projektu 3D dowolnego wnętrza w najwyższej fotorealistycznej jakości na smarfony, PC (przeglądarka internetowa), samodzielne zarządzanie projektami na zewnętrznym serwerze, szybkie i łatwe generowanie kodów QR linkujących na konkretną scenę z wizualizacji projektu.

Z najnowszej wersji oprogramowania Imos skorzystają również użytkownicy podejmujący się zadań kompleksowego wyposażenia wnętrz. Kilka zamówień można zgrupować w jedno i odwrotnie, duże projekty można podzielić na zamówienia cząstkowe. Tworzenie stosownej dokumentacji obejmującej plany i dokumenty zamówienia oraz ustalenie potrzebnych do wykonania zadania danych ilościowych wspierają specjalne funkcje.

Jak przyciągnąć do sklepu nowoczesnych klientów?

Komunikacji z klientem sprzyja również aplikacja CAD Share-it firmy CAD Projekt K&A. Umożliwia ona:

  • dostarczenie projektu 3D dowolnego wnętrza,
  • samodzielne zarządzanie projektami na zewnętrznym serwerze,
  • szybkie i łatwe generowanie kodów QR linkujących na konkretną scenę z wizualizacji projektu,
  • reowanie własnej galerii,
  • wysyłanie projektów 3D w automatycznie tworzonym e-mailu.

Aplikacja CAD Share-it pozwala przyciągnąć do sklepu nowoczesnych klientów, czyli osoby kochające nowinki technologiczne.

KD Max oferowany przez TMSys pozwala m.in. na tworzenie wysokiej jakości fotorealistycznych wizualizacji, panoram 360° i animacji, które zachwycą zarówno aktualnych, jak i nowych klientów firmy.
KD Max oferowany przez TMSys pozwala m.in. na tworzenie wysokiej jakości fotorealistycznych wizualizacji, panoram 360° i animacji

W każdym projekcie 3D można umieścić logo i nazwę firmy, co tworzy dodatkową opcję reklamową. Rozbudzić zainteresowanie marką pozwalają również dyskusje rodzinne nad projektami prezentowanymi za pomocą różnych nośników multimedialnych. Niezwykle proste jest również udostępnianie projektów 3D. Umożliwia to łatwe i szybkie prezentowanie projektów znajomym i klientom, również na platformach społecznościowych.

Większości czytelników zna zapewne program PRO100 firmy Ecru. Dla wielu projektantów jest on pierwszym krokiem w krainę komputerowego projektowania. Dzięki nieustannemu rozwojowi często staje się rozwiązaniem docelowym jako kompletne narzędzie tak dla projektanta wnętrz, jak i producenta mebli. Najnowszą, 6. wersję programu, której oficjalna premiera miała miejsce na targach „Furnica 2016” w Poznaniu wzbogacono o kolejny zestaw funkcjonalności.

CAD Share-it firmy CAD Projekt pozwala łączyć wizualizację własnych projektów z jednego pomieszczenia lub z kilku niezależnych aranżacji i możliwość prezentowania ich „w drodze”.
CAD Share-it firmy CAD Projekt pozwala łączyć wizualizację własnych projektów z jednego pomieszczenia lub z kilku niezależnych aranżacji i możliwość prezentowania ich „w drodze”, bez obciążenia komputera, tabletu czy smartfona zbędnymi gigabajtami.

Najważniejsze to:

  • kolejna już poprawa wizualizacji (wprowadzenie mapowania środowiska i ambient occlusion),
  • wprowadzenie mechanizmu automatycznej podmiany brył (np. uchwytów, frontów),
  • dodanie narzędzia do tworzenia brył obrotowych i narożników w oparciu o kształt stworzony w edytorze kształtu (np. narożniki listew wieńczących).

Kolejne ulepszenia to:

  • wprowadzenie narzędzia rozłożenia elementów na danym obszarze,
  • dodanie funkcji „rozstrzel” potrzebnej do tworzenia dokumentacji produkcyjnej i instrukcji montażowych,
  • wprowadzenie eksportu trójwymiarowych brył do formatów *.obj oraz *.dxf.

Wisienka na torcie

Jak zaznaczają przedstawiciele firmy Ecru, wisienką na torcie wersji 6. PRO100 jest możliwość eksportu plików trójwymiarowej panoramy w formacie *.html, którą użytkownik może wysłać klientowi, a ten może ją oglądać za pomocą dowolnej przeglądarki internetowej, również na tabletach, czy smartfonach, także przy pomocy okularów VR. Dla najbardziej zaawansowanych i wymagających użytkowników stworzono zewnętrzny moduł renderujący do PRO100: PRO100 KRAY.

Interior Design w wersji 12.0 stanowi realizację wizji firmy Imos, w której centralny punkt stanowi optymalizacja całego procesu, począwszy od klienta końcowego, a skończywszy na maszynie.
Interior Design w wersji 12.0 stanowi realizację wizji firmy Imos, w której centralny punkt stanowi optymalizacja całego procesu, począwszy od klienta końcowego, a skończywszy na maszynie.

Wierne śledzenie promieni światła (ray tracing) pozwala uzyskać niespotykaną dotąd jakość wizualizacji, a kolejkowanie renderów sprawia, że projektant może pracować w PRO100 nie czekając na efekt końcowy. Z rozmów z twórcami PRO100 wynika, że wersja 6. programu to nie koniec rozwoju. Planowane są kolejne zmiany zarówno w kierunku projektowania i wizualizacji, jak produkcji, łącznie ze sterowaniem centrami obróbczymi.

Szybsza produkcja

KD Max oferowany przez TMSys to łatwy w użyciu program do projektowania kuchni i mebli kuchennych.  Opracowano go dla projektantów kuchni, stolarzy oraz producentów mebli, aby zwiększyć szybkość i komfort ich pracy. Przygotowanie kompletnego projektu kuchni w KD Max tzn. narysowanie kształtu pomieszczenia, wstawienie mebli i akcesoriów z biblioteki obiektów, wprowadzenie niezbędnych poprawek oraz wykonanie fotorealistycznej wizualizacji wraz z dokumentacją projektową, zajmuje zaledwie ok. 15 minut.

Oprogramowanie Interior Design w wersji 12.0 firmy Imos umożliwia włączenie klienta końcowego w proces sprzedaży i produkcji.
Oprogramowanie Interior Design w wersji 12.0 firmy Imos umożliwia włączenie klienta końcowego w proces sprzedaży i produkcji.

Dodatkowo, dokumentację projektową wraz z kompletną listą materiałową i całościową wyceną generuje się w pełni automatycznie. Stolarze i producenci mebli z pewnością docenią rozbudowane możliwości rozkroju w KD Max. Specjalny moduł Max Rozkrój umożliwia błyskawiczny rozkrój wszystkich szafek oraz szczegółowe rozpisanie ich wraz z półkami na poszczególne formatki. Możliwa jest również zaawansowana optymalizacja rozkroju.

KD Max firmy TMSys pozwala również na tworzenie wysokiej jakości fotorealistycznych wizualizacji, panoram 360° i animacji. Dodatkowo, użytkownicy programu zyskują nielimitowane wsparcie techniczne oraz bezpłatny dostęp do obszernej  biblioteki obiektów liczącej tysiące modeli 3D znanych producentów.

Do poznania nowych funkcji Woodwork for Inventor CAM v7 zachęca firma Cadsoft. Oprogramowanie Woodwork for Inventor posiada opcję wbudowanego modułu CAM. Użytkownik po stworzeniu wyrobu lub jego części w środowisku Autodesk Inventor + Woodwork for Inventor może użyć posiadanej geometrii do opracowania programu na obrabiarkę, przenosząc ją bezpośrednio do środowiska CAM. Oprogramowanie zaprojektowano w celu zapewnienia szybkiej i niezawodnej możliwości generowania programów NC i uniknięcia większości możliwych problemów zwykle temu towarzyszących.

Imos rozbudowuje opcję włączania klienta końcowego w proces sprzedaży i zamówień pod hasłem „inspiracja & produkcja”, czego efektem jest oprogramowanie Interior Design w wersji 12.0.
Kilka lat temu firma Imos rozbudowała łańcuch procesów pod hasłem „sales-to-machine” w kierunku sprzedaży. Firma Imos rozbudowuje opcję włączania klienta końcowego w proces sprzedaży i zamówień pod hasłem „inspiracja & produkcja”, czego efektem jest oprogramowanie Interior Design w wersji 12.0.

Podczas ustalania bazowania, użytkownik ma możliwość intuicyjnego wyboru, w jaki sposób obrabiany element zostanie usytuowany na obrabiarce. Może to być formatka brutto z płyty, oklejony element do powiercenia, itp. Na znaczne przyspieszenie przygotowania obróbki i generowanie programów pozwala automatyczny wybór geometrii do obróbki na podstawiegeometrii elementu. W zależności od typu operacji wybranej obrabiarki oraz dostępnych narzędzi, analizowana jest geometria elementu i tworzone są operacje obróbki.

Sam mechanizm rozpoznawania geometrii opiera się na BREP (boundary representation), przez co jest niezależny od struktury operacji modelowania i historii elementu. Dzięki temu nie ma znaczenia jaka metoda posłużyła do stworzenia w elemencie poszczególnych operacji. Dodatkowo, pozwala to z łatwością używać i przetwarzać pliki z innych systemów CAD (rozszerzenia STEP, IGES, ACIS, AutoCAD, Solid Works, CATIA, etc.). W celu użycia takiego obcego pliku należy jedynie przypisać materiał Woodwork for Inventor dla importowanego modelu i od razu można rozpocząć pracę w interfejsie CAM. Oszczędza to użytkownikowi wiele pracy związanej z ponownym przygotowywaniem tej samej geometrii i ustrzega przed ewentualnymi pomyłkami przy jej odtwarzaniu.

Przez blisko 20 lat obecności na rynku PRO100 firmy Ecru przeszło kompletną metamorfozę, osiągając dziś postać dojrzałego narzędzia do projektowania mebli i aranżacji wnętrz.
Przez blisko 20 lat obecności na rynku PRO100 firmy Ecru przeszło kompletną metamorfozę. Osiągnęło dziś postać dojrzałego narzędzia do projektowania mebli i aranżacji wnętrz. Wykorzystywane jest tak w małych, rodzinnych firmach, jak i dużych sieciowych strukturach sprzedaży jako „końcówka” systemu ERP służąca do wizualizacji, wyceny i wysłania zamówienia.

W Woodwork for Inventor firmy Cadsoft przy tworzeniu operacji frezowania konturu i kieszeni, grubość przypisanych obrzeży jest automatycznie uwzględniana. Dodatkowo, użytkownik ma możliwość wykorzystania utworzonych uprzednio w części szkiców do określenia ścieżki frezowania konturu. Wskazaną ścieżką narzędzia może być nie tylko linia prosta, czy łuk, ale również splajn w obu jego rodzajach.

Utworzone operacje obróbcze są wyświetlane w oknie przeglądarki, gdzie użytkownik ma możliwość powrócenia do ich ustawień i edycji. Po podświetleniu operacje są również widoczne w obszarze roboczym w postaci podglądu. Przygotowana technologia i kod NC zależą od wybranej obrabiarki. Wskutek wyboru użytkownika rozszerzenie wygenerowanego pliku może się różnić. Może to być m.in. plik MPR, FMC, DXF.

W interfejsie maszyny mogą być widoczne wszystkie informacje dodatkowe przekazane przez postprocesor – komentarze na temat materiałów, położenie bazy, oklejanie płaszczyzn, kierunek usłojenia, itp. Dla zapewnienia wygody użytkownika program oferuje rozpoznanie statusu technologii CNC elementów w środowisku zespołu. Pozwala to wybrać konkretny element i błyskawicznie przenieść go do środowiska Woodwork for Inventor CAM, gdzie można przygotować technologię produkcji. Generowanie kodu dla zespołu pozwala również stworzyć pakiet plików dla wszystkich elementów z przygotowaną wcześniej technologią.

Dla najbardziej zaawansowanych i wymagających użytkowników firma Ecru stworzyła zewnętrzny moduł renderujący do PRO100: PRO100 KRAY.
Dla najbardziej zaawansowanych i wymagających użytkowników firma Ecru stworzyła zewnętrzny moduł renderujący do PRO100: PRO100 KRAY. Wierne śledzenie promieni światła (ray tracing) pozwala uzyskać niespotykaną dotąd jakość wizualizacji. Z kolei kolejkowanie renderów sprawia, że projektant może pracować w PRO100 nie czekając na efekt końcowy.

Jedną z głównych nowości wersji v7 Woodwork CAM firmy Cadsoft jest możliwość automatycznego tworzenia technologii obróbki dla wszystkich elementów zespołu. Jest to możliwe dzięki rozwiniętym ustawieniom rozpoznania i segregacji operacji, które użytkownik może modyfikować. Jedynym warunkiem jest przypisanie do tych elementów materiału Woodwork. Dzięki temu moduł jest w stanie filtrować elementy materiału, według założeń użytkownika. W ten sam sposób można również zregenerować technologię obróbki po zmianie założeń produkcyjnych, np. gdy zmienia się obrabiarka.

Zmiany pojawiły się również w bibliotece narzędzi. Wiercenie otworów na głębokość można teraz realizować również przy użyciu wierteł przelotowych. Skraca to czas przygotowania biblioteki i ułatwia zarządzanie nią. Kolejna nowość to możliwość reorganizacji operacji – zmiana kolejności w jakiej będą przeprowadzane. Przenosić można wszystkie operacje, bez względu na to, czy znajdują się w obrębie tego samego układu współrzędnych interfejsu, czy nie.

TEKST: Diana Nachiło

Artykuł został opublikowany w miesięczniku BIZNES.meble.pl, nr 10/2016