Co nowego na ekspozycji MEBLE POLSKA 2023?
26 stycznia, 2023 2023-01-26 17:42Co nowego na ekspozycji MEBLE POLSKA 2023?
Obok stałych wystawców, podczas edycji MEBLE POLSKA 2023 swoją ofertę zaprezentuje także wiele nowych firm, które obecne są na targach w Poznaniu po raz pierwszy lub wystawiają się po dłuższej przerwie. Oto kilka wybranych nowości na ekspozycji, które z pewnością warto odwiedzić.
Po raz pierwszy w Poznaniu – na targach MEBLE POLSKA 2023 – zagości, obchodząca w tym roku jubileusz 30-lecia, Fabryka Mebli Tapicerowanych Matex. To wiodący producent mebli tego rodzaju i jeden z głównych polskich eksporterów, dostarczających od ponad 20 lat meble na rynek Europy Zachodniej. Meble tej firmy sprzedawane są w wielu krajach, przede wszystkim w Niemczech, Belgii, Holandii i Szwajcarii.
W 2014 roku Matex zakończył gruntowną modernizację zakładu, obejmującą budowę nowych hal produkcyjnych i nowego biurowca oraz salonu wystawienniczego. Po rozbudowie powierzchnia zakładu (hale produkcyjne i magazynowe, salon wystawowy oraz część administracyjna) przekracza 50 tys. m kw. Pozwoliło to zwiększyć zdolność produkcyjną, umożliwiającą obsługę dużych sieci handlowych.
Firma dysponuje ponadto własną siecią spedycyjną składającą się z 50 tirów. W jej asortymencie znajdują się komplety wypoczynkowe, sofy i narożniki – nowoczesne, stylowe i młodzieżowe, o jakości i wzornictwie odpowiadającym europejskim standardom.
Nowym wystawcą podczas targów MEBLE POLSKA 2023 będzie również, znany szczególnie poza granicami Polski, producent mebli tapicerowanych Intertrend z Wrześni. Historia firmy sięga połowy lat 90. Na przestrzeni tego okresu dzięki dynamicznemu rozwojowi infrastruktury (obecnie: hala produkcyjna o powierzchni 10 tys. m kw, magazyn surowców o powierzchni 2 tys. m kw i centrum logistyczne o powierzchni 8 tys. m kw) firma stała się jednym z największych dostawców mebli dla wielu grup zakupowych w Europie.
W 2019 roku firma Intertrend wraz z dotychczasowym jej właścicielem – francuskim holdingiem Home & Furniture stała się częścią międzynarodowej grupy Aquinos, która jest wiodącym europejskim producentem w segmencie mebli tapicerowanych i łóżek z materacami.
Przynależność do tak dużej grupy to oczywiście szereg wyzwań i celów do realizacji, głównie w zakresie organizacyjnym, ale grupa daje przede wszystkim efekt synergii. W krótkim czasie udało nam się wdrożyć i wypracować wiele nowych pomysłów i procesów, które można określić jako filozofię: działamy lokalnie, ale myślimy globalnie. Działamy lokalnie, ponieważ w dużej mierze, firma jest autonomicznym zakładem produkcyjnym odpowiedzialnym za swoją strategię rozwoju i sprzedaży. Myślimy globalnie, ponieważ korzystamy z możliwości rozwijania wspólnych projektów i wymiany doświadczenia z koleżankami i kolegami z innych firm w Portugalii, Niemczech, Francji i wielu innych krajach w ramach grupy Aquinos – mówi Piotr Adamski, Export Manager w firmie Intertrend Polska.
Od roku 2022 do tej samej grupy przynależy również polski producent łóżek i materacy – Aquinos Bedding Poland (dawniej Recticel), znany na polskim rynku pod marką Sembella. W tym roku podczas targów MEBLE POLSKA 2023 w Poznaniu, produkty Intertrend i Sembella będzie można oglądać na wspólnym stoisku w hali nr 5.
Nowym wystawcą na targach MEBLE POLSKA jest także dystrybutor mebli z litego drewna (dąb, buk, sosna, świerk) – firma GK Meble. Produkty tej firmy cechuje najwyższa jakość wykonania i doskonałe wzornictwo. W ofercie GK Meble znajdują się meble do sypialni, jadalni, salonu, a także pokoju dziecięcego.
Prawdziwą perełką są łóżka belkowe tworzone ręcznie z najwyższą precyzją przez ściśle wyselekcjonowane firmy stolarskie. Łóżka powstają wyłącznie z najwyższej klasy materiałów – wybierane jest tylko około 7-8% ściętych drzew. Ręcznie szczotkowane powierzchnie twardego dębu nabierają struktury, która staje się wyjątkowa i niepowtarzalna.
Po długiej nieobecności na targi MEBLE POLSKA powraca firma Intermeble. Ten renomowany producent specjalizuje się w masowej produkcji mebli z płyty wiórowej laminowanej o różnorodnej strukturze, kolorystyce i wzornictwie. Firma zajmuje się produkcją mebli od ponad 100 lat. Dzięki nieustannemu poszerzaniu oferty i dbałości o najwyższą jakość produkowanych mebli Intermeble zbudowały stabilną pozycję na polskim i światowym rynku. Firma eksportuje obecnie meble do 40 krajów.
W jej ofercie znajdują się meble do sypialni, meble pokojowe, biurowe, mebli do przedpokoju i salonu. Oprócz oferty katalogowej firma wykonuje także produkcję mebli na bazie powierzonych wzorów. Intermeble poszukują doświadczonych przedstawicieli z następujących rynków: Francja, Hiszpania, Portugalia, Norwegia, Finlandia, Turcja, USA, Kanada, Brazylia, RPA, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Indonezja, Chiny, Australia, Meksyk i kraje Beneluksu.
Po rocznej przerwie na targach MEBLE POLSKA znów będzie można zobaczyć meble Spółki Meblowej KAM, która od 1991 roku zajmuje się produkcją mebli kuchennych. Z małego warsztatu rzemieślniczego, zatrudniającego kilku pracowników, przekształciła się w prężnie działającą fabrykę.
Zakład produkcyjny znajduje się w Milejewie (11 km od Elbląga). Teren, na którym usytuowany jest zakład produkcyjny zajmuje 4,5 ha. Produkcja odbywa się w halach o powierzchni 10 tys. m kw, wyposażonych w nowoczesny park maszynowy. Cały proces produkcyjny zarządzany jest system informatycznym ERP, specjalnie przystosowanym do firmy KAM. Pozwala on zintegrować wszystkie procesy produkcyjne i sprzedażowe w firmie na różnych szczeblach. Umożliwia optymalizację pracy, co przekłada się na wydajność, efektywność oraz na jakość.
Meble firmy KAM sprzedawane są w ponad 300 sklepach i salonach w Polsce oraz eksportowane do 28 krajów. Wyroby wyprodukowane przez firmę KAM posiadają zastrzeżone wzory przemysłowe i użytkowe w Urzędzie Patentowym RP oraz wzory wspólnotowe UE zarejestrowane w EUIPO (około 30 wzorów).
W lutym na targach MEBLE POLSKA będzie można zobaczyć także meble tapicerowane produkowane przez GKI Design, która ponownie zagości w Poznaniu po długiej przerwie. Firma posiada 15 lat doświadczenia a jej produkty są obecne w blisko 100 salonach w Polsce i za granicą. Główną cechą produkowanych przez nią mebli jest wysoka jakość. Do produkcji używane są najlepsze skóry i tkaniny pochodzące z Włoch. Oprócz wzornictwa dużą wagę przywiązuje się tu do funkcjonalności mebla. Meble GKI Design spełniają wiele funkcji, które dyktuje dynamicznie zmieniający się styl życia klientów.
Zarejestruj się – Najważniejsze informacje dla zwiedzających MEBLE POLSKA 2023
Targi MEBLE POLSKA to największa na świecie ekspozycja oferty polskiego przemysłu meblarskiego. Tegoroczna ekspozycja obejmie pawilony 3, 3A, 4, 5 i 6. Wśród stałych wystawców, których meble będzie można zobaczyć także w tym roku, są m.in. Befame, Black Red White, Bega Gruppe (HBZ), Benix, Fameg, Gala Collezione, Idźczak, Lenart, Libro, Taranko, Poldem, Meble Wójcik, Wajnert Meble czy Wersal. Zakres tematyczny targów obejmie produkty ze wszystkich segmentów cenowych: meble tapicerowane, meble skrzyniowe z płyty meblowej oraz z litego drewna, i materace. Zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się także z ofertą wystawców zagranicznych z Ukrainy, Turcji, Cypru, Danii, Uzbekistanu, Serbii i Niemiec. Jak co roku Targom MEBLE POLSKA w pawilonie 5A towarzyszyć będą biznesowe Targi Wnętrz HOME DECOR.
Aby otrzymać bilet wystarczy się zarejestrować przed targami na stronie internetowej targów Meble Polska. Po tym terminie koszt biletu dla profesjonalistów wynosić będzie 50 złotych. W sprzedaży dla osób związanych z branżą meblową dostępne są także bilety Premium uprawniające również do wjazdu i parkowania na terenie targów, a także lunchu w Garden City oraz kawy w MTP Cafe.