Rankingi

Pracownia Element odnosi spektakularny sukces

Pracownia Element zdobyła „Best Photorealistic Architectural Visualization of the Year 2023” za wizualizację Siedziby Głównej / Terminalu promowego firmy Smyril Line, w Tórshavn na Wyspach Owczych, zaprojektowanego przez słynną duńską pracownię architektoniczną – Henning Larsen Architects.

Pracownia Element odnosi spektakularny sukces


Gdynianie z pracowni Element zostali pierwszą w Polsce firmą nagrodzoną prestiżową, międzynarodową nagrodą Architizer Vision Awards i to w dwóch kategoriach.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

W ręce zespołu, który tworzy pracownię Element trafiły dwa tytuły. Pierwszy z nich to „Best Architectural Visualization Studio of the Year 2023″ za całokształt twórczości. Drugim jest „Best Photorealistic Architectural Visualization of the Year 2023” za wizualizację Siedziby Głównej / Terminalu promowego firmy Smyril Line, w Tórshavn na Wyspach Owczych. Zaprojektowała go słynna duńska pracownia architektoniczna – Henning Larsen Architects.

Pracownia Element na branżowym szczycie

To najwyższe możliwe osiągnięcie w naszej dziedzinie, które podniosło naszą firmę na szczyt w branży wizualizacji architektonicznych na całym świecie – cieszy się z wyniku Jakub Figiel z pracowni Element, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. – Doceniono nas za to, że jesteśmy bardziej fotografami, niż technicznymi twórcami świata 3D. Nie robimy tylko ładnych/słonecznych zdjęć ani nie składamy pustych obietnic. Zamiast tego staramy się pokazać prawdziwą wartość projektu w uczciwy i obiektywny sposób. Dodatkowo jesteśmy przekonani, że przyszłość reprezentacji architektonicznej leży w ciągłym poszukiwaniu nowych technologii i środków wyrazu. Nasza firma z odwagą eksperymentuje z nowymi podejściami, by jeszcze lepiej komunikować architekturę naszym klientom i szerokiemu gronu odbiorców – dodaje.

Jury, składające się z wybitnych ekspertów z dziedziny architektury i wizualizacji, oceniało prace spośród setek zgłoszeń, wybierając tylko nielicznych wyróżnionych. Pracownia Element osiągnęła to wyjątkowe wyróżnienie dzięki podejściu do estetyki, innowacyjności oraz wpływowi projektów.

Jurorzy dokładnie przeanalizowali zgłoszenia. Wzięli pod uwagę trzy kluczowe aspekty:

estetykę;

innowacyjność;

wpływ.

W uzasadnieniu jury podkreśliło, że uznało nagrodzone prace nie tylko za piękne, ale także doskonale oddające charakter otoczenia, które przedstawiają. Z kolei ostatni czynnik – wpływ – choć trudny do zmierzenia uwzględnia fakt, że prace gdyńskiego studia inspirują szeroką społeczność projektową. Wywołują również nowe pomysły wśród innych profesjonalistów w branży.

To dla nas ogromne wyróżnienie i dowód na to, że nasza pasja i zaangażowanie w pracę nad wizualizacją architektoniczną są doceniane na międzynarodowej scenie. Jesteśmy dumni, że reprezentujemy Polskę w tej prestiżowej konkurencji i że nasza firma stała się liderem w dziedzinie wizualizacji architektonicznych na całym świecie – podkreśla Jakub Figiel.