Rankingi

Paradyż Designers – ostatni moment na zgłoszenia

Zgłoszenia do konkursu Paradyż Designers można nadsyłać do 29 lutego 2024 roku do godziny 23:59.

Paradyż Designers – ostatni moment na zgłoszenia


To już ostatnie dni na wzięcie udziału w 3. edycji międzynarodowego konkursu organizowanego przez Ceramikę Paradyż. Tylko do 29 lutego do godziny 23.59 można przesyłać zgłoszenia do Paradyż Designers. To niepowtarzalna okazja, by zaprezentować swoje projekty i sięgnąć po nagrody o łącznej wartości ponad 40 tys. euro, a także możliwość wyjazdu do Mediolanu na Salone del Mobile.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Ceramika Paradyż jest pionierem w produkcji spieków wielkoformatowych TRI-D. Na tle innych firm wyróżnia się przede wszystkim zastosowaniem innowacyjnej technologii. Umożliwia ona uzyskanie efektu barwnych żył w całym przekroju płyty. Różnorodne struktury spieków, naśladujące naturalny surowiec, otwierają nieograniczone możliwości projektowe, obejmujące klasykę aż po nowoczesny minimalizm. W tym roku kolekcje TRI-D zostały docenione przez ekspertów z branży w konkursie Perły Ceramiki UE. Uznano je za wyróżniające się na rynku pod względem wzornictwa i jakości oraz najlepiej wpisujące się w światowe trendy.

Paradyż Designers – zgłoszenia do ostatniego dnia lutego

To właśnie ten funkcjonalny materiał – TRI-D – jest tematem projektów uczestników tegorocznego konkursu. Głównym zadaniem jest zaprojektowanie przestrzeni lub produktu w formie grafiki 3D z zastosowaniem spieków wielkoformatowych TRI-D na potrzeby konkursu. Istnieje też możliwość przesłania projektu wcześniej wykonanego bądź zrealizowanego.

Daną wizualizację można zgłosić do kilku kategorii, jeśli spełnia ona określone wymagania. W konkursie wyodrębniono nastepujące kategorie:

  • Główną (dla architektów i projektantów wnętrz),
  • Projekt studencki (dla debiutantów: studentów kierunków artystycznych i architektonicznych),
  • Specjalną z podziałem na zastosowanie spieków TRI-D: Produkt, Outdoor i Wnętrze.

W każdej z kategorii na laureatów czekają atrakcyjne nagrody, których łączna wartość wynosi ponad 40 tys. euro.

Ta edycja wyjątkowa jest z kilku powodów. Międzynarodowy zasięg konkursu znajduje odzwierciedlenie także w składzie jury, którego przewodniczącym jest Jürgen Mayer H., światowej sławy architekt i artysta. Oprócz atrakcyjnych nagród finansowych, na autorów najlepszych prac czeka wyjazd zagraniczny. W kwietniu br. będą bowiem mogli pojechać na jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w dziedzinie wzornictwa – Salone del Mobile.Milano.

Kto zasiada w jury konkursu?

Wybitni eksperci jak Jürgen Mayer H., David Basulto, Didier F. Faustino, Agnieszka Kalinowska-Sołtys, Oskar Zięta, Ewa P. Porębska, Szymon Hanczar, Przemo Łukasik, Magdalena Federowicz-Boule, Jo Jurga, Aldona Chudzicka, oraz Alek Pluta z Nomadd Studio, zasiadają w jury, gotowi wskazać zwycięzców spośród najlepszych nadesłanych projektów. Niebanalnym akcentem tej edycji jest obecność Alka Pluty, zdobywcy pierwszego miejsca w poprzedniej edycji konkursu Paradyż Designers.

Jury konkursu Paradyż Designers.
Jury konkursu Paradyż Designers.

Kuratorem merytorycznym Paradyż Designers pozostaje Marcin Szczelina, krytyk i kurator architektury, znany również jako twórca i redaktor naczelny magazynu Architecture Snob. Jego bogate doświadczenie obejmuje również rolę ambasadora Lafarge Holcim Award i udział w grupie ekspertów prestiżowej nagrody europejskiej Mies van der Rohe Award.

ZOBACZ TAKŻE: Międzynarodowe jury konkursu Paradyż Designers 2023

Zostało tylko kilka dni dla studentów, projektantów i architektów do wzięcia udziału w tej wyjątkowej edycji, gdzie kreatywność spotyka się z innowacją. Na najlepszych czekają nagrody finansowe oraz szansa na udział w Salone del Mobile w Mediolanie. Termin zgłoszeń upływa już 29 lutego 2024 roku o godzinie 23.59, natomiast wyniki zostaną ogłoszone pod koniec marca 2024 roku.

To wyjątkowa szansa na wyróżnienie się w świecie architektury!

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie Paradyż Designers.