Jakie wyzwania czekają dziś projektantów biur? Jak zorganizować sobie home office? Na pytania odpowiada „PRZEWODNIK ARCHITEKTA: organizacja pracy”.

Przewodnik Architekta

organizacja pracy 2/2021

Jak zaznaczają eksperci, wideokonferencje i kontakty wirtualne z wybranymi jednostkami, nie zastąpią interakcji w grupie i spontanicznej wymiany pomysłów. Jakie wyzwania czekają dziś projektantów biur? Jak zorganizować sobie home office? Na pytania odpowiada „PRZEWODNIK ARCHITEKTA: organizacja pracy”.

Biuro w przyszłości będzie jeszcze bardziej doceniane jako miejsce spotkań. Jak zaznaczają eksperci, dzisiaj w projektowaniu biur należy wziąć pod uwagę potrzebę elastyczności powierzchni.

Jakie wyzwania czekają dziś architektów przestrzeni biurowej?

Planowanie zmian powinno odbyć się tak, aby przestrzenie jak najlepiej służyły zespołom pracującym w modelu hybrydowym. Liczą się zmienne rozwiązania i rekonfigurowalne układy. Muszą istnieć możliwości korzystania zarówno z indywidualnych stanowisk pracy, jak i miejsc do koncentracji, wideokonferencji i pracy zespołowej.

Jakie produkty i rozwiązania pomogą zrealizować aktualne wyzwania architektoniczne? 

W ciągu ostatnich miesięcy wszyscy musieliśmy dostosować nasz sposób pracy do aktualnych potrzeb, które wymusiła na nas obecna sytuacja. Większość z nas pracuje zdalnie nie mając stanowisk dostosowanych do tego modelu pracy. Ergonomiczny i designerski fotel do pracy przy komputerze staje się coraz bardziej popularnym domownikiem. Im więcej pracy zdalnej, tym bardziej doceniamy jego zalety.

Jaki fotel wybrać do home office? 

SIĘGNIJ PO NAJNOWSZE WYDANIE „PRZEWODNIKA ARCHITEKTA: organizacja pracy”.