Trendy, innowacje i networking na DREMA 2025
26 czerwca, 2025 2025-06-25 8:32Trendy, innowacje i networking na DREMA 2025

Trendy, innowacje i networking na DREMA 2025
W dniach 9-12 września odbędą się targi DREMA 2025, największe wydarzenie sektora drzewnego i meblarskiego w Europie Środkowo-Wschodniej. Co nowego czeka nas niebawem w Poznaniu?
DREMA 2025, ponownie rekomendowana przez EUMABOIS, będzie areną prezentacji najnowszych maszyn, surowców i komponentów dla branży drzewnej i meblarskiej. Ekspozycji towarzyszyć będzie bogaty program wydarzeń towarzyszących. Jednym z nich będzie druga edycja Forum Technologów przeznaczonego dla głównych technologów produkcji w zakładach obróbki drewna i fabrykach mebli.
Postęp w zakresie technologii produkcji jest coraz bardziej dynamiczny. Dzięki niemu można produkować meble znacznie szybciej i wydajniej, a także wytwarzać wzory, które jeszcze niedawno były wyzwaniem. Aby dotrzymać kroku konkurencji istotne jest, by zawsze być na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami i ofertą rynku. Okazję do tego stanowi właśnie Forum Technologów. Każda osoba odpowiedzialna za proces produkcji w zakładzie meblarskim powinna wziąć w nim udział – mówi dyrektor Targów DREMA Andrzej Półrolniczak. Forum to nie tylko okazja do zdobycia najnowszej wiedzy, ale także do wymiany doświadczeń i nawiązania współpracy w zakresie innowacyjności.

Tegoroczne prelekcje forum skoncentrują się na robotyzacji, automatyzacji i wdrażaniu nowoczesnych technologii opartych na wykorzystaniu sztucznej inteligencji (AI) w produkcji. Tematyka powiązana będzie bezpośrednio z pokazami live w ramach modułowej Fabryki Mebli na Żywo, gdzie uczestnicy zobaczą w akcji najnowsze technologie produkcji mebli i wyrobów z drewna. Wyprodukowane tutaj meble w ramach akcji DREMA DZIECIOM trafią na cele charytatywne.
DREMA 2025, czyli najnowsze trendy w meblarstwie
Jakie meble będą modne w najbliższej przyszłości? Odpowiedź na to pytanie przyniesie planowana strefa prezentująca trendy w projektowaniu mebli. Tutaj będzie można zapoznać się z najmodniejszymi formami, fakturami, kolorami, okuciami i materiałami, a także zrównoważonymi rozwiązaniami przyszłości. Wystawę uzupełnią prelekcje i panele ekspertów.
Organizatorzy targów DREMA zapraszają do udziału w ekspozycji także młode, innowacyjne firmy oraz projekty technologiczne związane z branżą drzewną i meblarską szczególnie z obszaru przemysłu 4.0, automatyki, AI, zrównoważonego rozwoju i materiałoznawstwa. W specjalnej strefie zaprezentują się wyselekcjonowane start-upy, a na scenie odbywać się będą dynamiczne prezentacje i sesje pitchingowe. Strefa ma być także okazją do udziału w networkingu oraz warsztatach z mentorami.

W planach na tegoroczną edycję DREMY jest także organizacja we współpracy z jedną z instytucji rządowych Strefy Międzynarodowego Networkingu. Ma to być profesjonalnie zaaranżowana przestrzeń przeznaczona dla polskich firm, eksporterów, innowatorów i zagranicznych partnerów. Obejmie ona Networking Hub z miejscami do rozmów B2B, sesje „Meet the Buyer” z międzynarodowymi kontrahentami, konsultacje z ekspertami ds. eksportu i wejścia na nowe rynki, a także krótkie prezentacje tematyczne i case studies. Strefa ma realnie wspierać internacjonalizację polskiej branży, budować jej profesjonalny wizerunek i ułatwiać nawiązywanie międzynarodowych kontaktów biznesowych.
41. edycja targów DREMA
Targi DREMA odbędą się w Poznaniu już po raz 41. To nie tylko ekspozycja najnowszych rozwiązań z zakresu automatyzacji, robotyzacji i cyfryzacji procesów, ale także miejsce wymiany doświadczeń i budowania relacji biznesowych. W programie znajdą się stałe punkty, takie jak Kongres Przemysłu Drzewnego KOOPDREW, Ogólnopolski Kongres Meblarski, Spotkanie Kobiet związanych z branżą meblarską oraz liczne strefy tematyczne i pokazy na żywo.
Organizatorzy stawiają na praktyczną wiedzę, wsparcie innowacyjności oraz integrację branży w obliczu rynkowych wyzwań, takich jak rosnące koszty produkcji czy niestabilność łańcuchów dostaw. Targi przyciągną szerokie grono profesjonalistów z Polski i zagranicy. W ubiegłym roku w wydarzeniu uczestniczyli zwiedzający z 32 krajów.