Newsroom

The Platform Group dołącza do platformy meblowej Stylefy

529884871

The Platform Group dołącza do platformy meblowej Stylefy

The Platform Group prowadzi 11 platform branżowych dla 3.500 sklepów detalicznych, a od czerwca 2021 roku przejęła większość udziałów w platformie meblowej Stylefy. Kolejny krok w ekspansji został zrealizowany z sukcesem, a The Platform Group zaraz obok Möbelfirst.de. znacząco rozszerza segment mebli.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Stylefy jest platformą meblową dla ponad 100 producentów i partnerów. Została założona w 2019 roku przez Christophera Lauth pod nazwą Digitec Living Brands GmbH. Swoją siedzibę ma m.in. w Gdańsku, Berlinie  oraz na Ukrainie. Partnerzy wykorzystują Stylefy.de jako kanał dystrybucyjny do sprzedaży designerskich mebli w całej Europie. Nacisk kładziony jest na przedziały cenowe od 400 do 2.500 euro, w szczególności sprzedawane są takie produkty jak narożniki, łóżka i meble skrzyniowe tzw. twarde.

W ciągu ostatnich dwóch lat udało nam się mocno rozwinąć i osiągnąć wysokie, milionowe obroty. Coraz więcej producentów i dealerów przyłącza się do nas, aby zaopatrywać Europę Zachodnią. Decyzja o kontynuacji rozwoju w ramach The Platform Group jest wielką szansą dla naszej firmy – powiedział Christopher Lauth, założyciel firmy. W III kwartale 2021 r. planowane jest otwarcie salonu wystawowego tzw. Show-Room w Niemczech, w którym będą prezentowane produkty.

Dr Dominik Benner, założyciel i dyrektor generalny The Platform Group, dodaje: Stylefy ma szczególny charakter: producenci i sprzedawcy z UE mają tu platformę, przez którą mogą sprzedawać swoje meble w Niemczech, a ponad 100 z nich już na niej działa. Koledzy w Stylefy zajmują się wszystkim – od opracowywania nowych asortymentów, danych produktowych, aż po logistykę i dystrybucję – wszystko to z jednego źródła. W Stylefy chcemy wraz z Christopherem znacznie zwiększyć liczbę partnerów i poszerzyć asortyment, szczególnie w zakresie mebli skrzyniowych i biurowych. Stylefy bardzo dobrze uzupełnia też nasze dotychczasowe zaangażowanie w platformy meblowe.

Stylefy z rekordami

W kolejnym etapie liczba dystrybutorów podłączonych do Stylefy ma zostać zwiększona do 250 co będzie możliwe dzięki  stworzeniu nowych systemów Backend-owych dla partnerów. Rok 2021 będzie rekordowy. Również dlatego, że coraz więcej klientów zamawia meble do swoich domów przez Internet. Mamy tu uczciwą politykę cenową, a ceny są definiowane w najlepszym ich zakresie – mówi założyciel Christopher Lauth.

The Platform Group prowadzi obecnie platformy w jedenastu różnych sektorach. Uczestniczy w nim łącznie 3.500 stowarzyszonych dystrybutorów i partnerów. Firma umożliwia partnerom wykorzystanie potencjału e-commerce i sprzedaż swoich produktów za pośrednictwem platform e-commerce firmy, jak również rynków zewnętrznych. Nie ma żadnych stałych kosztów dla sprzedawców, jedynie opłaty transakcyjne.

Korzystając z własnego oprogramowania i doświadczenia w marketingu wielokanałowym, sprzedawcy mogą w ciągu dwóch tygodni uruchomić działający biznes e-commerce do wysokiej sprzedaży. W maju 2021 roku The Platform Group nabyła większościowy udział w platformie Möbelfirst z siedzibą w Bonn, gdzie ponad 300 sprzedawców mebli sprzedaje swoje produkty, skupiając się na meblach designerskich, takich jak Rolf Benz, USM Haller, COR i Vitra.

The Platform Group jest firmą e-commerce, która połączyła 3.500 dealerów na 11 platformach. Dzięki platformom B2C i B2B The Platform Group działa m.in. w sektorze mody, sportu, obuwia, toreb, maszyn, rowerów, mebli i edukacji. Firma zatrudnia ponad 300 osób w 10 lokalizacjach w Europie.

Stylefy zostało założone w 2019 roku przez Christophera Lautha jako Digitec Living Brands w Berlinie i Gdańsku. W międzyczasie około 100 producentów i partnerów dołączyło do nich. Wśród dystrybutorów jest dziesięciu największych producentów mebli w kraju. Firma sprzedaje swoje produkty w regionie DACH oraz we Francji.