Newsroom

SICAM kończy w tym roku 15 lat

Branża czeka na targi SICAM 2024, na zdjęciu SICAM 2023 - wnętrze pawilonu.

SICAM kończy w tym roku 15 lat

Rejestracja odwiedzających na targi SICAM 2024 jest otwarta. Targi odbędą się w dniach od 15 do 18 października we włoskim Pordenone, by udowodnić, że dotykanie produktów i fizyczny kontakt z materiałami i mechanizmami zyskują na znaczeniu.

Ubiegłoroczna, 14. edycja targów SICAM, zgodnie z tradycją trwała cztery październikowe dni, czyli od wtorku 17 października do piątku 20 października 2023 r. Wydarzenie, które odbyło się w Pordenone, zakończyło się wynikiem przekraczającym najśmielsze oczekiwania organizatorów. Ponad 650 wystawców z Włoch i 34 krajów zagranicznych stanowiło potwierdzenie siły targów. Włoskie wydarzenie słynie z tego, że od kilkunastu lat ożywia sektora komponentów i akcesoriów dla przemysłu meblarskiego. A już za niewiele ponad trzy miesiące SICAM 2024 wyznaczy kolejny moment do podejmowania decyzji dotyczących mebli. To właśnie te wybory będą miały największy wpływ na to, co firmy będą prezentować na najważniejszych międzynarodowych targach w nadchodzącym roku.

Trwa odliczanie do targów SICAM 2024

W ubiegłym roku na targach w Pordenone pojawiło się około 9 tys. firm. W sumie, w ciągu czterech dni, wydarzenie zgromadziło ponad 20 tys. uczestników. Goście przybyli ze 112 krajów z całego świata, aby spotkać się ze swoimi najlepszymi dostawcami. W dziesięciu halach o powierzchni 18 420 m2 netto czekało na nich przede wszystkim mnóstwo nowości ze wszystkich sektorów łańcucha dostaw.

ZOBACZ TAKŻE: SICAM 2023 – trendy i technologie dla meblarstwa

Jak zawsze, charakterystyczne dla tych targów były spotkania biznesowe, a także relacje handlowe. Carlo Giobbi podkreślał, że stanowią one mocną stronę tego formatu, a korzystając z okazji ogłosił, iż zarządzanie SICAM przejmują Carolina i Michele Giobbi.

Jak zarejestrować się na targi?

Rejestracja na edycję SICAM 2024, wystawy poświęconej półproduktom, materiałom i akcesoriom do mebli, jest już otwarta. Po raz kolejny, także w tym roku, odwiedzający nie muszą robić nic więcej niż wejść na stronę exposicam.it, gdzie podadzą wszystkie niezbędne informacje, by otrzymać kod QR. Po przybyciu na targi kod QR pozwoli im wydrukować kartę wstępu i uzyskać szybki dostęp do hal.

Jednak to nie wszystko: na kilka dni przed wydarzeniem odwiedzający, którzy już się zarejestrowali, otrzymają również bilet elektroniczny. Ponadto, dzięki aplikacjom Google lub Apple, będą mogli jeszcze łatwiej i szybciej wejść na targi.

W tym roku w Pordenone będzie co oglądać

Na ponad 20 tys. m2 powierzchni wystawienniczej na zwiedzających czekać będzie ok. 600 wystawców oferujących materiały, akcesoria i usługi dla przemysłu meblarskiego i sektora projektowania wnętrz.

Największe w historii targi SICAM będą w tym roku po raz kolejny międzynarodową wizytówką. Organizatorzy informują, iż 32% wystawców przybędzie do Pordenone z zagranicy. Targi proponują kompletną, konkretną, łatwą do odwiedzenia ofertę, zbudowaną dla tych, którzy chcą doświadczyć produktów, nowości i pomysłów do tworzenia mebli przyszłości.

Lista wystawców SICAM 2024 już dostępna

Jak informują organizatorzy, lista wystawców SICAM jest już dostępna online. Wystarczy jedno kliknięcie, aby znaleźć wszystkie firmy, które będą atrakcją 15. edycji Międzynarodowej Wystawy Komponentów, Akcesoriów i Półfabrykatów dla Przemysłu Meblarskiego. Lista będzie stale aktualizowana o najnowsze firmy, które będą mogły znaleźć miejsce w już zatłoczonym centrum wystawienniczym Pordenone Fiere.

6 marek z Polski na liście wystawców

W tym momencie w gronie blisko 600 firm jest 6 polskich wystawców. Są to:

  1. Animadomus,
  2. Gustavson,
  3. Laguna Fabryka Okuć,
  4. Niemann Polska,
  5. Pol-Kres Edwood,
  6. Schilsner Industry Group.

ZOBACZ TAKŻE: Druga generacja Giobbi włącza się w zarządzanie SICAM

Podczas tegorocznej edycji targów w Pordenone zabłyśnie piętnaście urodzinowych świeczek. Ten ważny kamień milowy pokazuje, że SICAM jest kluczowym wydarzeniem, zarówno w krajowym i międzynarodowym kalendarzu branży meblarskiej. To miejsce, w którym popyt i podaż spotykają się w wyjątkowym kontekście, który gwarantuje skuteczność i otwiera nowe możliwości.