Newsroom

Przychody Grupy Hettich w 2023 r. przekroczyły miliard

Showroom Hettich Forum w głównej siedzibie Grupy Hettich w Kirchlengern w Niemczech.

Przychody Grupy Hettich w 2023 r. przekroczyły miliard

Hettich, jeden z wiodących na świecie producentów okuć meblowych z siedzibą w Kirchlengern w Niemczech, podsumował pełen wyzwań rok 2023. Natomiast kamieniem milowym w historii Grupy jest wydarzenie, które miało miejsce na początku 2024 roku – fuzja z Grupą FGV.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Rok 2023 był dla branży meblarskiej trudny pod względem ekonomicznym. Gwałtownie rosnące koszty, wysokie stopy procentowe, inflacja i wszechobecna niepewność inwestycyjna dały się we znaki firmom na całym świecie. Skutki napiętej sytuacji gospodarczej w przemyśle meblarskim były odczuwalne również dla Grupy Hettich. Obroty firmy spadły o 14% w porównaniu z 2022 rokiem – do 1,3 miliarda euro. Udział rynków zagranicznych wyniósł 75%. Obecnie Grupa Hettich zatrudnia na całym świecie ponad 7 700 pracowników, z czego ponad 3 600 w Niemczech.

W co inwestuje Grupa Hettich?

W 2023 r. firma Hettich kontynuowała prace nad innowacyjnymi projektami, optymalizacją procesów i dalszym rozwojem całej Grupy.

Około 170 mln euro zainwestowano przede wszystkim w:

  • nowe produkty,
  • projekty infrastrukturalne,
  • budynki,
  • cyfryzację,
  • zrównoważony rozwój,
  • zwiększenie mocy produkcyjnych.

Przykładem takich inwestycji jest rozbudowa fabryk w Kirchlengern i Frankenberg (Eder). Warto wskazać także działania na rozwijających się rynkach azjatyckich, takich jak Vadodara w Indiach i Zhuhai w Chinach.

Szczególnie w trudnych czasach bardzo ważne jest, abyśmy patrzyli w przyszłość i działali w interesie przyszłych pokoleń – podkreśla Jana Schönfeld, dyrektor zarządzająca Grupy Hettich.

Jakie innowacje wprowadziła firma Hettich?

Rok 2023 był dla firmy Hettich przede wszystkim rokiem premier. Pod hasłem It’s all in Hettich na największych targach branżowych Interzum w Kolonii Grupa Hettich zaprezentowała innowacyjne rozwiązania produktowe. Jedną z nich był rewolucyjny system okuć FurnSpin, przeznaczony dla segmentu mebli luksusowych.

Niezależnie od tego, czy mówimy o dużych elementach zabudowy meblowej czy o małych bryłach, dzięki FurnSpin wszystko można obrócić. Ponadto system FurnSpin oferuje niemal wszystkie znane dotąd funkcje komfortu, takie jak na przykład cichy domyk czy Push-to-open do mebli z frontami bezuchwytowymi. FurnSpin to wyjątkowe okucie z wielkim potencjałem, które w przyszłości zmieni świat mebli. Wraz z 285 koleżankami i kolegami z całego świata zaprojektowaliśmy nasze stoisko na Targi Interzum w Kolonii. Wiele osób w różnych lokalizacjach Hettich na całym świecie z entuzjazmem wspierało to przedsięwzięcie – podkreśla Sascha Groß, dyrektor zarządzający Grupy Hettich.

Jak ważna dla Grupy Hettich jest fuzja z FGV?

Ważnym wydarzeniem w historii firmy było połączenie Grupy Hettich i Grupy FGV sfinalizowane w styczniu 2024 roku.

Mamy silne korzenie w tej samej branży i wspólnie kształtujemy naszą przyszłość – przekonuje Jana Schönfeld. – Hettich i FGV to dwie rodzinne firmy łącznie z ponad 200-letnim doświadczeniem w branży. Jest nas dziś ponad 8 600 koleżanek i kolegów na całym świecie. Każdego dnia każdy z nas wkłada całe swoje serce, wiedzę i pasję w tworzenie najlepszych rozwiązań dla naszych klientów. Hettich i FGV będą się nawzajem uzupełniać, by aktywnie i trwale wspierać istniejące już projekty i działania sprzedażowe oraz by tworzyć dla swoich klientów nowe, wyjątkowe rozwiązania produktowe.

ZOBACZ TAKŻE: FGV i Hettich pozostaną niezależnymi markami

Jakie plany na 2024 rok ma Hettich?

Grupa Hettich z optymizmem patrzy w przyszłość – nawet jeśli na ożywienie w branży meblarskiej trzeba będzie jeszcze zaczekać.

Niezwykle silny i zmotywowany zespół FGV i Hettich, wraz z naszymi klientami, niezawodnymi dostawcami i partnerami tworzy sieć blisko współpracujących ze sobą podmiotów, na której zawsze możemy polegać – zapewnia Sascha Groß.

Hettich pozostaje zdeterminowany, by aktywnie kształtować swoją przyszłość. Firma chce w dalszym ciągu rozwijać innowacyjne rozwiązania dla przemysłu meblarskiego, wykorzystując przy tym globalny potencjał wzrostu.