Newsroom

Nowy termin Maison & Objet 2022

paryskie targi Maison & Objet

Nowy termin Maison & Objet 2022

Na przełomie 2021/2022 organizatorzy targów podjęli wiele trudnych decyzji. Po przełożeniu imm cologne i Stockholm Furniture & Light Fair, przesunięto również paryskie Maison & Objet.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Zważywszy na to, że większość krajów znajduje się obecnie w obliczu nowej fali COVID-19, wzmocnionej przez gwałtowną ekspansję wariantu Omicron, targi Maison & Objet zostały przesunięte ze stycznia na 24-28 marca 2022 roku.

Pod wpływem koronawirusa wiele firm spośród 1.700, które potwierdziły swój udział, poinformowało, że nie chce, aby ich pracownicy podejmowali ryzyko. Przedsiębiorcy zaalarmowali również o zakłóceniach, których doświadczają w swojej działalności. Obowiązek przestrzegania zasad izolacji, nawet w przypadku osób zaszczepionych oraz liczne nieobecności w pracy zaczynają poważnie zakłócać funkcjonowanie ich firm, wpływać na świadczone usługi, jak również dostawy i produkcję.

Ponadto, w obliczu szczytowego poziomu zakażeń, niektóre kraje podejmują obecnie restrykcyjne środki ograniczające podróże międzynarodowe, które według SAFI – organizatora paryskich targów – opóźniają lub zniechęcają niektórych gości do potwierdzenia swojej obecności. Na decyzję o przesunięciu wydarzenia wpłynęła również informacja na temat limitów dla dużych wydarzeń, które rząd francuski ogłosił pod koniec grudnia 2021 roku.

W tych okolicznościach, chcąc uniknąć ryzykownej sytuacji i zobowiązując się do dołożenia wszelkich starań, aby zapewnić optymalny zwrot z inwestycji dla wystawców, kupców i specjalistów, SAFI postanowiło przełożyć kolejną edycję wydarzenia Maison & Objet ze stycznia na 24-28 marca 2022 roku.

Wystawcy, którzy potwierdzili już swoją rejestrację i lokalizację mogą liczyć na takie same warunki lokalizacyjne, co pozwoli im zachować tę samą powierzchnię wystawienniczą. Podobnie zwiedzający, którzy zamówili już swoje identyfikatory na styczniową edycję, będą mieli zapewniony wstęp na targi w dniach 24-28 marca 2022 roku.

Maison & Objet In The City, wydarzenie towarzyszące targom Maison & Objet i oferujące podróż po paryskich salonach, zostało zaplanowane w terminie 23-28 marca 2022 roku.

Kolejne edycje targów Maison & Objet odbędą się w dniach 24-28 marca 2022 roku oraz 8-12 września 2022 roku.