Newsroom

Nowy BIZNES.meble.pl: od sukcesji po branżowe spotkania

listopad-2024-okladka-i-zawartosc-miesiecznik-i-portal-branzy-meblarskiej-biznes-meble-pl

Nowy BIZNES.meble.pl: od sukcesji po branżowe spotkania

Jesień obfituje w ważne dla specjalistów z branży wydarzenia. W listopadowym wydaniu BIZNES.meble.pl znajdziecie relacje z targów, a ponadto obszerny raport na temat sukcesji w polskich firmach meblarskich.

Reklama
Banner reklamowy reklamuj się w BIZNES.meble.pl listopad 2024 750x200

Listopadowy BIZNES.meble.pl jest już na rynku, tradycyjnie w dwóch wersjach: elektronicznej, a także papierowej. Jesienią oddaj się lekturze: o targach oraz sukcesji, a ponadto o sytuacji na rynku niemieckim i o komforcie. Nie zabraknie też analiz dotyczących drewna i rentowności.

Zapraszamy do czytania, a także prenumerowania.

BIZNES.meble.pl, nr 11/2024

Reklama
Banne 300x250 px Furniture Romania ZHali Imre

Listopadowy BIZNES.meble.pl o sukcesji i nie tylko

SPIS TREŚCI

Felietony

  • Meble a PKB
  • Gdy pęka rynkowa bańka…

Raport: o sukcesji w branży meblarskiej

  • Sukcesja w firmie rodzinnej – czy zawsze jest trudna?

Tylko 30% firm rodzinnych przechodzi z sukcesem z pierwszego pokolenia do drugiego. W trzecim pokoleniu firmę utrzymuje jedynie 10% sukcesorów i sukcesorek. Czy sukcesja w firmach meblarskich różni się od sukcesji w innych branżach? Czy jest skomplikowana i musi oznaczać emocjonalny rollercoaster?

  • Sukcesja wymaga zaangażowania po obu stronach

Bożena Datczuk, współwłaścicielka TOBO, o przebiegu sukcesji w firmie, a także problemach i wyzwaniach z nią związanych.

  • Sukcesja niesie ze sobą wiele wyzwań

Jan Szynaka, prezes Grupy Meblowej Szynaka, o działaniach sukcesyjnych prowadzonych w firmie, a także wyzwaniach, które niosą za sobą.

Branża

  • Wiadomości
  • DREMA po raz 40.

Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA odbyły się w dniach 10-13 września 2024 r. Najważniejsze wydarzenie zaoferowało gotowe odpowiedzi na problemy, z którymi zmaga się przemysł, umacniając tym samym swą rolę w wyznaczaniu kierunków rozwoju dla branży drzewnej i produkcji mebli.

  • Finał akcji DREMA Dzieciom

Tradycją Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA jest od lat charytatywny projekt DREMA Dzieciom.

  • Czy rynek mebli w Niemczech w końcu się ożywi?

Gdy niemieccy producenci mebli tapicerowanych borykają się ze słabym popytem, polski eksport tapicerki do Niemiec notuje kilkuprocentowy spadek. Czy eksporterzy z Polski czują już na plecach oddech konkurencji?

  • M.O.W. coraz bardziej międzynarodowe

Jubileuszowa, czterdziesta edycja targów w Bad Salzuflen pozostawiła po sobie spore uczucie dysonansu. Z jednej strony 100% obłożenie hal i bardzo dobre przygotowanie wystawców w zakresie ekspozycji i oferty oraz wyraźnie większe, niż w poprzednim roku, grono zwiedzających, z drugiej obawy towarzyszące aktualnej kondycji gospodarki Niemiec i mniejsza liczba zamówień. Z pewnością jednak w obliczu niedawnej informacji o odwołaniu najbliższej edycji imm w Kolonii, targi M.O.W. zyskują na znaczeniu.

  • Turecka alternatywa

Turcja odgrywa coraz bardziej znacząca rolę na europejskiej i międzynarodowej arenie przemysłu meblarskiego. Import mebli z Turcji do Unii Europejskiej wzrósł z 938 mln euro w 2019 roku do 1,7 mld euro w 2023 roku, co stanowi wzrost o ponad 80%. Adekwatnie rośnie turecka oferta materiałów i akcesoriów do produkcji mebli. Wszystko to można było obejrzeć podczas tegorocznej, 26. edycji targów Intermob w Stambule.

  • Drewno materiałem przyszłości

Polska powinna stać się jednym z liderów grupy krajów wyznaczających standardy nowatorskiego oraz powszechnego zastosowania drewna jako materiału najbardziej przyjaznego ludziom i klimatowi.

  • Gdzie jest granica rentowności?

Czy producenci mebli, którzy są w stanie sprostać oczekiwaniom cenowym kupców sieciowych jeszcze zarabiają?

Design

  • Wiadomości
  • Manifest Faye Toogood: Nigdy nie kopiuję i nie wklejam

Nie chce się ograniczać do jednej dyscypliny. W dodatku opisuje siebie jako outsiderkę, której prace wymykają się kategoriom. Własne studio daje jej swobodę poruszania się między gatunkami, ale też obliguje do odwiedzania światowych stolic designu i targów, które się w nich odbywają. Brytyjska projektantka Faye Toogod to w ostatnim czasie jedna z wiodących postaci w branży.

  • Globalne talenty i lokalni twórcy

Każdego roku London Design Festival określa aktualne wyzwania i pomysły, które kształtują całą branżę. Nie inaczej było podczas tegorocznej edycji – centralne miejsce zajęły zrównoważony rozwój, sztuczna inteligencja i inkluzywność.

  • Trendy Ambiente 25+: głębokie, prawdziwe, proste

Jak chcemy żyć i pracować w trudnych czasach? Jakie kształty, kolory i materiały będą w przyszłości definiować nowoczesne przestrzenie życiowe?

  • Nowości

Temat wydania: komfortowy wypoczynek

  • Jaki fotel jest najwygodniejszy?

Jakie fotele lubią Polacy? Jaki mebel jest najwygodniejszy? Co jest teraz modne, a co skupia na sobie uwagę? Król wnętrz może być tylko jeden. Od lat jest nim fotel.

  • Czy leci z nami pilot? Komfort w klasie biznes

Od pierwszych udanych lotów, których dokonali bracia Orville i Wilbur Wright, minęło ponad 120 lat. Dzisiaj od podniebnych podróży oczekujemy bezpieczeństwa i komfortu. Wszystko zaczyna się na lotnisku, ale przyjemność przebywania w przestworzach też ma znaczenie.

Chillout

  • DREMA 2024 – 40 lat minęło…

Międzynarodowe Targi Poznańskie już po raz 40. były przede wszystkim miejscem spotkań przedstawicieli branży drzewnej i meblarskiej. Jubileuszowa edycja targów DREMA obfitowała w liczne atrakcje. Towarzyszyły jej m.in. Ogólnopolski Kongres Meblarski, a także Spotkanie Kobiet związanych z branżą meblarską.

  • Wyróżnij się albo zgiń

Na okładce: Faye Toogod, brytyjska projektantka. Fot. Federico Ciamei.

Czytaj i prenumeruj, czyli bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w branży:

BIZNES.meble.pl, nr 11/2024