Newsroom

„NA WYMIAR” – najnowsze trendy we wnętrzach

NA WYMIAR 2022

„NA WYMIAR” – najnowsze trendy we wnętrzach

265 produktów, 132 wnętrza i 42 nowości z Mediolanu. „NA WYMIAR 2022” – wydanie specjalne miesięcznika „BIZNES.meble.pl” jest już dostępne w wersji papierowej oraz jako e-wydanie.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Na łamach wydania specjalnego ,,NA WYMIAR” redakcja miesięcznika ,,BIZNES.meble.pl” w atrakcyjnej wizualnie formie przedstawia rynkowe nowości: meble, akcesoria oraz materiały, a także technologie do produkcji mebli, jak również artykuły wyposażenia wnętrz.

Znana od lat formuła pozostała bez zmian. 15 artykułów podzielono na 4 bloki tematyczne: INSPIRACJE, PORZĄDEK, ORGANIZACJA, WYZWANIA, a każdy z działów rozpoczyna publikacja prezentująca trendy z Mediolanu.

Najnowsze wydanie ,,NA WYMIAR” będzie wsparciem dla wszystkich tych, którzy poszukują pomysłów na wnętrze, remontują i aranżują swoje domy i mieszkania. Pokazujemy w nim aktualne tendencje, podpowiadamy, jak sprawić, by wnętrze było przytulne i jak przeprowadzić metamorfozę balkonu, odwiedzamy kuchnie, łazienki i dobrze zaprojektowane restauracje. W ,,NA WYMIAR” znajdziecie też ponad 40 nowości prosto z targów Salone del Mobile.Milano 2022 i dziesiątki koncepcji aranżacji wnętrz.

W najnowszym ,,NA WYMIAR”:

Od redakcji

INSPIRACJE

Sferycznie i organicznie

Historia designu kołem się toczy. Okrągły – nomen omen – jubileusz targów w Mediolanie upłynął pod znakiem obłych kształtów, otulających, często nieregularnych form, ale przede wszystkim krągłości w każdej postaci.

Opowiadanie przez projektowanie

Jakimi zasadami kieruje się amerykańska firma William Duff Architects zajmująca się architekturą i projektowaniem wnętrz? Nowe restauracje opowiadają historie klientów – poprzez projektowanie.

Wszędzie dobrze, w domu najlepiej

Jeśli dla Duńczyków słowo, które wyraża wszystko, co naprawdę liczy się w życiu, to hygge, a dla Szwedów – lagom, dla Polaków tym słowem jest dom.

Wnętrza pełne światła

Jednym z głównych czynników wpływających na charakter projektowanego wnętrza jest światło. Mowa tu nie tylko o świetle naturalnym, ale przede wszystkim o tym sztucznym. Wbrew pozorom, projektowanie oświetlenia dla architekta wnętrz jest jednym z najbardziej skomplikowanych zadań.

PORZĄDEK

Spójna narracja

Indywidualizacja, spójność i elegancja to trzy słowa kluczowe zarówno dla targów EuroCucina/FTK, poświęconych kuchniom i dedykowanym im technologiom, jak i dla International Bathroom Exhibition, w ramach której zagłębiano się w projektach łazienek.

Blat kuchenny – jaki wybrać?

Blat jest jednym z najważniejszych komponentów w meblach kuchennych. Z jednej strony zapewnia przestrzeń roboczą dla przygotowania potraw, a z drugiej – jest istotnym elementem wystroju kuchni.

Więcej niż łazienka

Zrozumienie, czym jest dziś łazienka pozwala odpowiednio ją zaaranżować, ale i zachować porządek.

ORGANIZACJA

Ramy codzienności

Pandemia zmieniła nasz sposób postrzegania codziennych rytuałów i zaspokajania nowych potrzeb. Targi w Mediolanie udowodniły, że trend określany jako cluttercore, czyli kontrolowany bałagan, nie zawsze i nie wszędzie się sprawdza. Chaos to ostatnia rzecz jakiej teraz potrzebujemy.

Jaka organizacja, takie mieszkanie

Kuchnia, hol, garderoba, domowe biuro, biblioteka, salon, łazienka… Pomieszczenia jakże odmienne, ale przynajmniej pod jednym względem podobne: wszystkie te wnętrza powinny być dobrze zorganizowane, inaczej korzystanie z nich stanie się udręką.

Wyspy kuchenne all inclusive

Slow life, technologia i zrównoważony rozwój to hasła, na których bazuje opowieść o przestrzeni przekształconej przez ostatnie zmiany społeczne – o kuchni. Z morza słów wyłania się 10 eleganckich i funkcjonalnych wysp kuchennych, z których większość miała swoje premiery w Mediolanie.

Gdy natura puka do drzwi

Jest tylko jeden klucz, który pasuje do wszystkich drzwi. Tym kluczem jest natura. Surowa, dzika, piękna.

WYZWANIA

W poszukiwaniu równowagi

Dla 60. edycji Salone del Mobile.Milano jedną z kluczowych wytycznych był zrównoważony rozwój. Wielu wystawców podjęło wyzwanie ekologicznej transformacji z myślą o gospodarce cyrkularnej, obejmującej oszczędność energii, materiały z recyklingu i odpowiedzialność społeczną.

Balkon miejski

Nie bez powodu, nagrodę w kategorii młody design konkursu „Diament Meblarstwa” wygrał projekt „Na balkon!” Agnieszki Cieszanowskiej i Heleny Wierzbowskiej. To zestaw mebli i akcesoriów na balkony miejskie.

Na dobry sen

Pracujemy na niego cały dzień. Dobry sen to wyraz zdrowia i jedna z jego podstaw.

Od karnisza do rolety

W dekoracji okien modne są produkty w stylu vintage, ale też rozwiązania proekologiczne i elektryczne.