Newsroom

Messe Frankfurt o targach w Rosji

Messe Frankfurt

Messe Frankfurt o targach w Rosji

2 marca Zarząd Messe Frankfurt wydał komunikat, w którym informuje o swojej decyzji na temat imprez w Rosji. Jest mowa o ich zawieszeniu.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Oficjalne stanowisko dotyczące zawieszenia wydarzeń w Rosji pojawiło się już także na stronie głównej Messe Frankfurt. Poprzedza go odniesienie do aktualnej sytuacji na Ukrainie: organizator targów z wielkim niepokojem przyglądają się tragicznym wydarzeniom na Ukrainie w ostatnich dniach.

Krótki komunikat opublikowany przez Zarząd frankfurckich targów nie pozostawia żadnych wątpliwości. Organizacja jakichkolwiek wydarzeń na terenie Rosji nie jest możliwa. Z oficjalnego stanowiska organizatora targów wynika, że imprezy nie będą się odbywać na terenie Federacji Rosyjskiej aż do odwołania.

Publikujemy treść komunikatu rozesłanego przez Messe Frankfurt:

Rosyjska inwazja na Ukrainę stanowi bezprecedensowe zagrożenie dla pokojowego współistnienia w Europie. Messe Frankfurt popiera wszelkie środki sankcyjne podjęte przez rząd federalny. W związku z tym Zarząd targów podjął decyzję o zawieszeniu imprez swojej spółki zależnej Messe Frankfurt RUS do odwołania.

O jakich wydarzeniach mowa?

W komunikacie zabrakło informacji, które wydarzenia zostaną odwołane. Nie wiadomo też do kiedy zawieszenie będzie obowiązywało. Spółka zależna jest odpowiedzialna za organizację m.in. targów tkaninowych – Heimtextil Russia – które pierwotnie zaplanowano w dniach 20-22 września 2022 roku w Expocentre w Moskwie. Równolegle miały odbyć się też targi Techtextil Russia. Ostateczna decyzja o ich organizacji pozostaje po stronie Zarządu targów we Frankfurcie.