Newsroom

Meblarska jesień z „BIZNES.meble.pl”

BIZNES meble.pl 9_2022

Meblarska jesień z „BIZNES.meble.pl”

Czy producenci mebli są gotowi na to, co ich czeka w najbliższych tygodniach? Z jakimi wyzwaniami musi się mierzyć branża meblarska? Odpowiedzi szukaj we wrześniowym „BIZNES.meble.pl”.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Po rekordach i dwucyfrowych wzrostach, które osiągała branża meblarska, nadchodzą niepewne czasy, a słowa „kryzys” i „recesja” odmieniane są przez wszystkie przypadki. Nasi felietoniści zastanawiają się, czy na kryzys można się przygotować. Każdy z felietonów prezentuje inną perspektywę, a my zachęcamy do lektury wszystkich trzech tekstów.

O tym, że nie ma łatwych odpowiedzi na trudne pytania przekonacie się czytając wrześniowy raport. Eksperci z B+R Studio Tomasz Wiktorski budują swój wywód wychodząc od kluczowej kwestii: czy polską branżę meblarską czeka recesja? Do jakich dochodzą wniosków? Zapraszamy do zapoznania się z tekstem autorstwa : Mateusza Strzelczyka i Tomasza Wiktorskiego.

W najnowszym wydaniu nie mogło zabraknąć wywiadu. O łączeniu rzemieślniczej tradycji z technologiczną nowoczesnością rozmawiał z Magdaleną Puszman-Kornak, prezes marki Puszman, Marek Hryniewicki.

We wrześniowym numerze publikujemy również reakcję Krajowych Reprezentantów FSC oraz Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego na decyzję RDLP w Gdańsku o rezygnacji z kontynuowania certyfikacji gospodarki leśnej w systemie FSC. Będziemy się przyglądać dalszemu rozwojowi wydarzeń.

Tymczasem zachęcamy do lektury artykułów z działu Design, szczególnie tekstów poświęconych projektantom. Sylwetkę Zofii Strumiłło-Sukiennik przedstawiła Diana Nachiło, która sprawdziła też, jak widzi łazienki Polaków Michał Roszkowski, projektant mebli łazienkowych. W jaki sposób będzie projektowana nasza przyszłość i kto ją zaprojektuje – to pytania, na które próbowano znaleźć odpowiedzi podczas tegorocznej odsłony SaloneSatellite. Wydarzenie relacjonuje na łamach BIZNES.meble.pl Anna Szypulska.

Czy najlepszą wizytówką jest przedpokój? Tego dowiecie się z cyklu artykułów w ramach wrześniowego Tematu wydania, a jest nim Strefa komunikacji.

To wydanie zaczęliśmy od wyzwań i na wyzwaniach je zakończymy. W tekście pt. „Tu też jest życie” Diana Nachiło zapytała o plany i potrzeby hospicjów. Część z nich może pomóc zaspokoić branża meblarska.

Jesień zapowiada się ciekawie!

Zapraszamy do lektury BIZNES.meble.pl 9/2022.

We wrześniowym wydaniu BIZNES.meble.pl m.in.:

Od redakcji

Felietony:

Poznać i zrozumieć kryzys

Narodowy Holding Meblarski

Gotowi do zderzenia z górą lodową?

Raport:

Czy polską branżę meblarską czeka recesja?

Nie można odpowiedzieć na to pytanie, nie przyglądając się temu co wydarzało się w polskiej branży meblarskiej w I-II kwartale 2022 roku. Patrząc na suche liczby dotyczące produkcji sprzedanej mebli czy wartości eksportu, można by wyciągnąć wniosek, że nic złego nie powinno się stać, bo wyniki są rekordowe, a same wzrosty dwucyfrowe.

Branża:

Wiadomości

Rzemieślnicza tradycja i technologiczna nowoczesność

Rozmowa z Magdaleną Puszman-Kornak, prezes marki Puszman.

Ile znaczy certyfikat FSC?

RDLP w Gdańsku podjęła decyzję o rezygnacji z kontynuowania certyfikacji gospodarki leśnej w systemie FSC. Krajowi Reprezentanci FSC nie kryją zdziwienia decyzją pomorskiej Dyrekcji, jednak deklarują gotowość do rozmów. Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego alarmuje, że posunięcie RDLP w Gdańsku grozi branży utratą klientów i wypracowanych, wieloletnich kontraktów oraz znacznym obniżeniem konkurencyjności polskich firm i ich wiarygodności na rynku.

MIFF 2022 z sukcesami

Międzynarodowe Targi Meblowe w Malezji (Malaysian International Furniture Fair – MIFF) to pierwsza w Azji impreza branżowa w tym roku z możliwością spotkań osobistych. Odbyła się w specjalnym trybie od 6 do 9 lipca (zamiast standardowo w marcu) i zebrała wiele pochwał ze strony wystawców i kupujących za sprzyjającą pracy atmosferę biznesową.

„Orgatec 2022” ważniejszy niż kiedykolwiek

Gdy w dniach 25-29 października w Kolonii branża ponownie spotka się na targach „Orgatec”, prezentowane innowacje będą nie tylko ilustracją szybkiego tempa zmian w świecie pracy. Dowiodą one również, jak ważny jest rozwój w kierunku zdrowych, zrównoważonych i inteligentnych biur.

Elektrownia fotowoltaiczna dla meblarstwa

Ogromny wzrost cen energii elektrycznej z poziomu 350 zł/MW do poziomu 1.300 zł/MW na przestrzeni ostatnich dwóch lat, spowodował bardzo duże zainteresowanie własnymi elektrowniami fotowoltaicznymi.

Design:

Wiadomości

Splot historii, splot opowieści

Zofia Strumiłło-Sukiennik jest zdania, że istnieje zapotrzebowanie na projekty rzemieślnicze, za którymi stoi historia i przedmioty, które staną się początkiem interesującej opowieści.

Projektanci jutra

SaloneSatellite pokazało, że projektowanie przyszłości wymaga różnych, uzupełniających się lub przeciwstawnych wizji. Tylko przez pryzmat różnorodności – płci, wieku, narodowości, kultury, finansów i zdolności można myśleć o inkluzywności designu.

To nie jest robota dla mięczaków

Trendy

Nowości

Temat wydaniastrefa komunikacji:

Nasza wizytówka

Drzwi do personalizacji

Zaraz za własnymi upodobaniami, urządzając własne domy kierujemy się funkcjonalnością i wygodą. Na trzecim miejscu jest jakość i trwałość rozwiązań. Hierarchii tej odpowiadają drzwi przesuwne.

Wnętrza w dialogu

Dobrze zorganizowana komunikacja pozwala dobrze żyć: uczyć się, podróżować, tworzyć wspólnotę i modlić się.

Chillout:

Tu też jest życie

Niektóre z hospicjów funkcjonują w domach, inne planują budowę nowych obiektów. Nowe placówki organizują wyposażenie. Potrzeby są różne, a branża może pomóc je zaspokoić.

Felietony

NA OKŁADCE: Magdalena Puszman-Kornak, prezes marki Puszman. Fot. Tomasz Markowski.

Zapraszamy do lektury! „BIZNES.meble.pl” 9/2022.