Newsroom

Jest decyzja odnośnie sklepów meblowych

Salon Agata na Okęciu. Fot. Biuro Prasowe Agata.

Jest decyzja odnośnie sklepów meblowych

Podczas zwołanej dzisiaj (21 listopada) konferencji premier Mateusz Morawiecki przedstawił plan odmrażania gospodarki. Co to oznacza dla sklepów meblowych?

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Po 21 dniach zamknięcia, równo za tydzień, salony w galeriach handlowych, jak i te, których powierzchnia przekracza 2 tys. m kw. zostaną ponownie otwarte. Szef rządu ogłosił, że od przyszłej soboty (28 listopada) placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym. W związku z tym dopuszczalna maksymalną liczba klientów to 1 osoba na minimum 15 m kw. Premier przestrzegał, że sklepy będą pod tym kątem sprawdzane. Placówkom, które nie będą przestrzegały reguł grozi zamknięcie.

Część branży meblarskiej, którą dotknęło rozporządzenie z dnia 6 listopada z pewnością odetchnęła w tym momencie z ulgą. Kilka tygodni rozmów ze stroną rządową, jak również apele skierowane do rządzących, przyniosły pozytywny rezultat. Tym bardziej, że odmrożenia innych branż póki co nie będzie. Co prawda, w stosunku do obowiązującego od 7 listopada rozporządzenia, w wyniku którego sklepy meblowe wielkopowierzchniowe, jak również te w galeriach handlowych, miały pozostać zamknięte do 29 listopada, handel meblami zyskał tylko jeden dzień, ale jest to sobota, więc można się spodziewać powolnego odrabiania strat.

Do końca roku pozostały też dwie niedziele handlowe. Sklepy będą otwarte 13 i 20 grudnia.