Newsroom

Drastyczne spadki w produkcji mebli w kwietniu

Kwiecień był miesiącem, w którym odnotowano gwałtowny spadek wolumenu produkcji dla wszystkich grup mebli monitorowanych przez GUS.

Drastyczne spadki w produkcji mebli w kwietniu

Kwiecień był miesiącem, w którym odnotowano gwałtowny spadek wolumenu produkcji dla wszystkich grup mebli monitorowanych przez Główny Urząd Statystyczny.

Reklama
Lectra banner śródtekstowy 7500x100 16.02.-15.03.2024

Jak poinformowało B+R Studio Analizy Rynku Meblarskiego, kierowane przez dr Tomasza Wiktorskiego, w kwietniu wyprodukowano 621 tys. sztuk mebli drewnianych do jadalni i salonów. Dla tej grupy mebli odnotowano największy spadek, bo aż o 76,2% w porównaniu do kwietnia ub.r. Z kolei o 74,1% zmniejszyła się produkcja w stosunku do marca br. Produkcja mebli sypialnianych w kwietniu br. wynosiła 169 tys. sztuk, co oznacza, że wyprodukowano ich o 68% mniej niż w kwietniu ub.r.

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w analizowanym miesiącu wyprodukowano 84,5 tys. sztuk mebli do siedzenia przekształcalnych w miejsca do spania i jest to aż o 65,8% mniej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Natomiast 178 tys. sztuk mebli kuchennych wyprodukowanych w kwietniu br. oznacza spadek o 55% w porównaniu do kwietnia ub.r.