MEBLE POLSKA w dobrej kondycji mimo sytuacji w branży
22 października, 2024 2024-10-22 2:32MEBLE POLSKA w dobrej kondycji mimo sytuacji w branży
Odwołanie styczniowej edycji targów imm cologne zwiększyło zainteresowanie targami MEBLE POLSKA. Organizator potwierdza, że chętnych do udziału w poznańskich kontraktacjach wciąż przybywa. Mieszane nastroje, które panują w branży nie przeszkadzają w wystawianiu się w lutym w stolicy Wielkopolski.
Grupa MTP poinformowała o aktualnym bilans zgłoszeń do udziału w targach MEBLE POLSKA 2025, które odbędą się w Poznaniu w dniach 25-28 lutego. Z informacji, które przekazał organizator wynika, że przyszłoroczna edycja największych kontraktacji meblowych w Europie Środkowo-Wschodniej będzie większa niż w 2024 r. Mimo trudnej sytuacji w branży meblarskiej i problemów producentów mebli, targi w Poznaniu trzymają się mocno. Wyzwania, z jakimi w ostatnim czasie mierzą się meblarze, nie wpłynęły na kondycję tego wydarzenia.
Pomimo sytuacji w branży meblarskiej i wbrew panującym nastrojom
Na aktualną sytuację branża reaguje aktywnością. Producenci wykorzystują poznańskie targi meblowe, by zdywersyfikować portfel odbiorców i poszerzyć strukturę geograficzną sprzedaży o nowe rynki. Na ten moment powierzchnia zamówiona przez wystawców jest taka sama jak w analogicznym okresie ubiegłego roku. Nadal czekamy jeszcze na ostateczne potwierdzenie wielkości stoisk przez niektórych naszych stałych wystawców – informuje Józef Szyszka, dyrektor targów MEBLE POLSKA .
ZOBACZ TAKŻE: MEBLE POLSKA 2025 w nowej odsłonie
Grupa MTP prowadzi też aktywną akwizycję wśród producentów mebli z Ukrainy, działając we współpracy z Ukraińskim Stowarzyszeniem Producentów Mebli UAFM. Uznało ono MEBLE POLSKA za najskuteczniejsze narzędzie promocji sprzedaży spośród wszystkich targów meblowych, w jakich UAFM brało udział w minionych latach. Według wstępnych zapowiedzi narodowe wystąpienie firm ukraińskich będzie jeszcze większe niż podczas edycji w 2024 roku.
Coraz więcej firm zgłoszenia do udziału w targach przesyła z dużym wyprzedzeniem, nawet na ponad pół roku przed wydarzeniem, jak np. firma FORTE. Grupa MTP nie ukrywa, że to duże ułatwienie dla organizatorów. Umożliwia m.in. wcześniejszą i skuteczniejszą promocję wystawców i samego wydarzenia wśród kupców meblowych w kraju i za granicą.
Ekspozycja targów MEBLE POLSKA zajmuje obecnie pawilony 3, 3A, 4, 5, 5A (Salon HOME DECOR), 6 i 8. To więcej niż podczas rekordowej, przedpandemicznej edycji w 2020 roku. Należy jednak pamiętać, że wówczas połowę największego pawilonu, czyli 5, zajmowało inne wydarzenie.
Zainteresowanie ze strony wystawców imm cologne
Jak informuje Grupa MTP, organizator nadal przyjmuje zgłoszenia od wystawców. Okazuje się bowiem, że chętnych do udziału w targach MEBLE POLSKA wciąż przybywa. Przyczyniło się do tego m.in. odwołanie styczniowej edycji targów imm cologne. Decyzja Koelnmesse spowodowała wzrost zainteresowania uczestnictwem w poznańskich targach ze strony nowych firm.
ZOBACZ TAKŻE: Targi imm cologne 2025 nie odbędą się
Jeszcze zanim dotarła do nas oficjalna informacja o przerwie w organizacji targów w Kolonii, zaczęły kontaktować się z nami krajowe i zagraniczne firmy, które pierwotnie planowały zaprezentować swoją ofertę na imm cologne. Obecnie poszukują alternatywnego rozwiązania, które pozwoliłoby im dotrzeć do międzynarodowych kupców meblowych. MEBLE POLSKA z silną reprezentacją handlowców z około 70 krajów, w dodatku organizowane w podobnym okresie, wydają się oczywistym wyborem – podkreśla Józef Szyszka.
Jednocześnie organizator poznańskich targów zapewnia, że pozostało jeszcze sporo możliwości lokowania wystawców w pawilonach.