Design

W stylu boho i z zielonymi akcentami

Boho i zieleń w apartamencie na Pradze.

W stylu boho i z zielonymi akcentami

WZ Studio zaprasza na egzotyczną podróż po Warszawie. Dla klientki, która pracuje w stolicy, a w wolnym czasie oddaje się podróżniczej pasji, Ada Skwira i Małgorzata Liebhart zaprojektowały apartament na Pradze.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Na powierzchni 90 m2 architektki stworzyły otwartą, stonowaną przestrzeń, inspirowaną stylistyką boho z akcentami oliwkowej zieleni. Do wyboru kolorystyki zainspirowały liście przyniesione ze spaceru.

Boho i zieleń w apartamencie na Pradze.
Sypialnia, proj. WZ Studio. Fot. PionPoziom.

Głównym założeniem projektu było stworzenie przestrzeni, która będzie dla prowadzącej aktywny tryb życia inwestorki azylem. Przede wszystkim miało powstać miejsce odpoczynku, przypominające o odbytych wojażach.

Zależało nam na tym, aby przestrzeń była otwarta i przyjazna, a codzienne funkcjonowanie klientki było dla niej jak najbardziej komfortowe i nieograniczające – podkreślają projektantki.

Boho i oliwkowa zieleń

Na tle delikatnej i stonowanej bazy mieszkania, uwagę zwraca kuchnia w zgaszonej, oliwkowej tonacji.

Właścicielce bardzo zależało na zielonej kuchni. Wybór odpowiedniej barwy stanowił jednak wyzwanie. Pewnego dnia przyniosła do naszej pracowni zebrane przez siebie liście, które stały się inspiracją do dominującego w mieszkaniu odcienia – zdradzają Ada Skwira i Małgorzata Liebhart z WZ Studio.

Boho i zieleń w apartamencie na Pradze.
Kuchnia i część jadalniana, proj. WZ Studio. Fot. PionPoziom.

Salon do spotkań

Z kuchni przenosimy się do salonu, w którym uwagę zwraca na siebie duża i wygodna sofa. Miłośniczka podróży często zaprasza do siebie znajomych, dlatego taki mebel to świetne rozwiązanie sprzyjające wspólnej, wieczornej integracji. Architektki podjęły decyzję, by podłogę Jawor Parkiet ułożyć w klasyczną jodełkę. Dopasowany do niej kremowy dywan marki Carpets & More nadaje pomieszczeniu klasycznego i eleganckiego szyku. Liczne seanse filmowe oraz pokazy zdjęć z egzotycznych wypraw są możliwe dzięki telewizorowi. Nic więc dziwnego, że centralny punkt stanowi Samsung The Frame.

Boho i zieleń w apartamencie na Pradze.
Salon, proj. WZ Studio. Fot. PionPoziom.

Wady przekute w atuty

Przykuwającym wzrok elementem jest także masywny słup, który był bardzo nieestetycznym elementem konstrukcyjnym, zaplanowanym przez dział projektowy dewelopera. Architektki zadecydowały o obłożeniu go fornirem. Ten prosty zabieg pozwolił mankament przekształcić w ciekawą ozdobę i oryginalny atut całego wnętrza.

Ślady orientu i styl boho w domowym SPA

Łazienka to prywatna oaza spokoju, portal do egzotycznych wspomnień z licznych wypraw właścicielki. Intrygującym detalem są wiszące nad wanną charakterystyczne lampy. Umieszczenie oprawy wiszącej w takim miejscu było możliwe, dzięki wykorzystaniu przez WZ Studio modelu Calypso włoskiej marki Cotardi o podwyższonej szczelności. Ponadto ekstrawaganckie akcesoria tworzą swojego rodzaju twist z okładziną Silestone Miami White od firmy Cosentino. To materiał, który jest architektki z pracowni WZ chętnie wykorzystują także w innych projektach.

Wyraźnie widać, że naturalne materiały grały pierwsze skrzypce w tworzeniu niepowtarzalnego klimatu tego praskiego apartamentu. Architektki postawiły przede wszystkim na dębowe forniry, len, bawełnę, oraz rattanowe wykończenie mebli. Niektóre ściany zostały pokryte chropowatym tynkiem gipsowym, który kontrastując z gładkim drewnem, tworzy unikalny charakter wnętrza.