Branża

Klienci docenią nieruchomości luksusowe

Bartłomiej Annusewicz, ekspert ds. rynku luksusowych nieruchomości, dyrektor zarządzający agencji nieruchomości premium Lions Estate.

Klienci docenią nieruchomości luksusowe

Nieruchomości luksusowe według Bartłomieja Annusewicza, eksperta ds. rynku luksusowych nieruchomości, przedsiębiorcy, dyrektora zarządzającego agencji nieruchomości premium Lions Estate, wykładowcy Uczelni Łazarskiego.

Pandemia zapoczątkowała rewolucję na rynku pracy. Dotychczas codzienne podróże samochodem do pracy były dodatkową ceną, którą należało zapłacić, by móc cieszyć się życiem w komfortowej lokalizacji podmiejskiej. W momencie zmiany modelu pracy, ten czynnik, przestał odgrywać tak istotne znaczenie. Obecnie większość firm otworzyła się na model pracy hybrydowej bądź w 100% zdalnej, i wszystko wskazuje na to, że ten tryb pracy pozostanie z nami na dłużej. Klientów interesują coraz bardziej nieruchomości luksusowe.

Nasi klienci, często właściciele firm, dojeżdżają do Warszawy, np. dwa razy w tygodniu, a przez resztę czasu wolą pracować w możliwie najbardziej dogodnych warunkach. Dodatkową zachętą do wyboru domu pod miastem jest coraz lepszy dojazd z każdej jego strony: Warszawa jest z roku na rok lepiej skomunikowana i nawet mimo olbrzymiego natężenia ruchu, nie trzeba spędzać godzin w korkach ulicznych.

ZOBACZ TAKŻE: Nieruchomości pod Warszawą

Nasi klienci doceniają te lokalizacje, świadomie poszukują przestrzeni, gdzie jest mniejsze zagęszczenie ludności. Dlatego też, odpowiadając na ich potrzeby i zainteresowanie jakościowymi nieruchomościami zwiększyliśmy i rozszerzyliśmy swoją aktywność na tych obszarach i mamy w ofercie nieruchomości luksusowe. Mamy obecnie wiele unikalnych i atrakcyjnych ofert w tych miejscowościach.

Ciekawy przykład niedawno zrealizowanej przez naszą agencję transakcji stanowi sprzedaż domu w Radzyminie. Oferowaną nieruchomością był przepiękny, wolno stojący dom w typie nowoczesnej stodoły, wykończony w najwyższym standardzie przez właścicielkę, która z zawodu jest architektem. Nieruchomość leżała na dużej, zielonej działce w sąsiedztwie lasu. Chętnych na zakup tej oryginalnej nieruchomości nie brakowało.

Artykuł opublikowany został w miesięczniku BIZNES.meble.pl, nr 8/2021