Branża

Kolejne pokolenia uczą się jak sadzić las z Impress Decor

IX edycja „Zielonym do góry”, w ramach której pracownicy Impress Decor Polska sadzili las.

Kolejne pokolenia uczą się jak sadzić las z Impress Decor

22 kwietnia 2023 r. na terenie Leśnictwa Przekopka koło Ełku odbyła się w tym dniu IX edycja akcji pt. „Zielonym do góry”, w ramach której pracownicy Impress Decor Polska sadzili las.

Nawiązana współpraca Impress Decor z Nadleśnictwem Ełk, z niewielką przerwą spowodowaną Covid-19, trwa od 2013 roku. Dla firmy, to realizacja celów CSR, a dla uczestników satysfakcja z uczestniczenia w czymś wyjątkowym.

Akcja sadzenia lasu cieszy się popularnością wśród pracowników firmy, a szczególnie ich dzieci. To doskonała okazja do edukacji i kształtowania świadomości ekologicznej młodego pokolenia.

Z uwagi na udział dzieci i młodzieży oraz pracowników z różnych działów firmy, akcja ma charakter edukacyjny. Uczestnicy spędzają miło czas na świeżym  powietrzu, zdobywają i utrwalają wiedzę przyrodniczą oraz poznają kulturę i tradycje związane z leśnictwem. W tym roku szczególnie widoczny jest napływ młodego pokolenia wśród uczestników sadzenia.

Mimo piknikowego charakteru akcji, głównym celem spotkania jest sadzenie drzew. W tym roku wolontariusze Impress Decor posadzili kilkaset dębów na terenie Leśnictwa Przekopka, nieopodal wsi Przykopka.

Nad wolontariuszami z Impress Decor czuwali pracownicy Służby Leśnej Leśniczy Marcin Pach oraz Piotr Mierzejewski.

CZYTAJ TAKŻE: Showroom Impress w Ełku jest gotowy na przyjęcie gości